Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mindenhol ez a bevett protokol...

Mindenhol ez a bevett protokoll, hogy ha nagy a baba (4 kg körül vagy több), akkor megindítják a szülést 10 nappal a kiírt előtt (hogy ne hízzon többet a baba), vagy meg se próbálják a természetes szülést hanem császár?

Figyelt kérdés

2016. márc. 1. 13:49
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Majdnem minden nst-n elmondta a szülésznőm, hogy tapintásra lazán meglesz 4 kg a baba, de szó sem volt tervezett császárról, az orvossal egyetértésben természetes szülésnek indult. Az persze más kérdés, hogy végül mégis császároztak, mert a köldökzsinór állandóan visszahúzta kitolásnál a gyerkőcöt, de magától indult a szülés 40 hét 2 naposan. 4150 g és 54 cm lett egyébként.
2016. márc. 1. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
25%
Sajnálom, hogy nem sikerült a nővérednek, de talán nem kellene elkezdeni sértegetni azokat, akiknek igen. Képzeld, nem "kipottyantottam" a fiam, kőkeményen megdolgoztam azért hogy megszülessen (3 órás kitolás például). 5. vagyok
2016. márc. 1. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Egy barátnőm 4,6 kg-os babát természetes úton, gátvédelemmel szült. Kisebb babánál is előfordulhatnak komplikációk.
2016. márc. 1. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
170 cm a barátnőm és elég "nagydarab". Persze azt megértem h mondjuk nem fér ki a baba és császár, csak nekem az a fura h mért kell ennyivel előbb megindítani a szülést.
2016. márc. 1. 14:40
 15/20 anonim ***** válasza:
30%
Na, most betojtam. 36. héten mérték utoljára a babát, gőzöm nincs, hogy mekkora lesz.
2016. márc. 1. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
En dokim azt mondta 4.5 kg-ig megprobaljuk megszulni. Ha meg annal isnagyobb akkor csaszar. Sote II. De orvosfuggo sztem.
2016. márc. 1. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Szerintem orvosfüggő,de ezt durvànak tartom amit a doki csinàlt. Neki nyilvàn ez volt kényelmes,biztos nem hagytam volna,plàne ha fizetek érte.


4kg volt a fiam 36-os fejkörfogattal a 38.héten indult a szülés magàtól. Természetesen született, 158cm vagyok keskeny csìpővel.

De akkor mégegyszer leìrom nem a külső méreteken múlik,hanem a csìpőcsontok tàvolsàga( ami nem egyenlő azzal ami kìvülről làtható)a szemérem és farkcsont közti tàvolsàgon. Szóval lehet 150es csìpőmérete vkinek úgy,hogy a szeméremcsont farkcsont között nincs annyi hely hogy àtférjen egy 34cmes babafejkörfogat vagy nagyobb.

2016. márc. 1. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 Betu ***** válasza:
Az én babàmat is 4 kg körülire becsülték. A csàszàr szóba sem jött. (MISKOLCON) Végül 3450 kg és 54 cm lett a kisfiam. Ja és tényleg nem kell ahhoz nagy baba, hogy komplikàció lépjen fel. Sajnos nekem is vâkumos segítség kellett, mert túl gyorsan indult be a tolàsi szakasz és lelassult a babàm szívverrése. Nem volt màr lehetőség csàszàrra mert màr a huvelyemben stagnàlt a buksija. Végül minden rendben volt, ja és az egész fél óra volt szerencsére, mert nagy baj lehetett volna. Teljesen egészséges, a héten lesz 1 éves.😊
2016. márc. 1. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Kérdező,végülis barátnőnek mekkora súllyal született a babája? Nem egy ismerősöm van akinek nagy babát mondtak és átlagos méretű lett,volt ahol egy kilót tévedett az orvos,mert ugye ezek becslések.
2016. márc. 2. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
3,9 kg lett neki végül
2016. márc. 2. 11:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!