Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól vittétek nagybevásáro...

Mikortól vittétek nagybevásárolni babátokat?

Figyelt kérdés
Többször láttam, hogy a kocsira volt helyezve a bébihordó, szülők fesztelenül vásárolgattak, a gyerek síri csöndben bambult, vagy aludt. Fiam 3 hónapos, és megmondom az igazat néha kissé szeszélyes, mód kitalalni épp mi baja van. Én nem akarok cirkuszt a Tesco közepén. De azért vmikor már jó lenne elintezni ezeket a dolgokat is. Azt megértem, ha vkinek eszik alszik babája van, gond nélkül, de akinek nem? !
2016. márc. 2. 11:54
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
72%
3 hónaposan már vittük, igen, előtte megetettem otthon aztán indultunk.
2016. márc. 2. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
71%

Akinek nem, az otthon csücsül, mint én a 6 hónapossal és max. a sarki kis abc-be megyek be, mert onnan gyorsan ki tudok fordulni, ha gond van.

Felváltva járunk a férjemmel bevásárolni.


Persze nem lehet így örökké. Amikor 3 hónapos volt, egy ötperces rossmann-t nem tudtam elintézni vele, azóta már fejlődtünk. Egyszer eljutunk oda, hogy a nagybevásárlás is megy majd.

2016. márc. 2. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
68%
Autós hordozóban sose vittem, de már az 1-2 hónapos babával is mentünk vásárolni úgy, hogy kendőben magamra kötöttem. Amikor meg már ülni tudott, akkor beleültettem a bevásárló kocsiba.
2016. márc. 2. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Egyébként maga az áruház is fél óra tőlünk, tehát utazgatassal együtt kéne kibirnia.
2016. márc. 2. 12:02
 5/15 anonim ***** válasza:
79%

"Én nem akarok cirkuszt a Tesco közepén."


Hidd el, kb 2,5 év múlva nagyobb eséllyel lesz cirkusz a Tesco közepén, mint most...


Nyugodtan vidd, 3 hósan már én is vittem a fiam. Ennyi inger azért kell neki. Meg hát fokozatosan szokik hozzá a világhoz. Mei-taiba kötöttem, és jókat aludt, míg bevásároltam.

Azért az is durva lenne, ha 1 évig a 4 falat nézné otthon, aztán hirtelen elkezdenétek mindenhova vinni, és persze elvárnátok, hogy "jól viselkedjen".

2016. márc. 2. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
13%

Ennyi inger kell?? Kell egy frászt. Ami inger kell, azt bőven megkapja 1 év alatt otthon is, ha nem csak a sarokba lerakja az illető.

Szépen is néznénk ki, ha az ilyen korai "szoktatáson" múlna, hogy később hogy viselkedik.

Ilyen alapon a 30-40 évvel ezelőtti generáció (a mostani anyukák nagytöbbsége) se tanult volna meg viselkedni, mivel akkor nem volt neonfényes tesco a fasorban sem.

2016. márc. 2. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
62%
3 hósan simán vittem. 3 évesen már nem annyira, mert én VALÓBAN nem akarok cirkuszt a bolt közepén.
2016. márc. 2. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
48%

A nagyot elég későn, a kicsit már kb 8 hetesen. Volt, hogy sírt vagy nyűglődött, és? Egyikünk kivette, megnyugtatta aztán visszatettük. Indulás előtt etetés-pelenkázás természetesen, akkor mentünk amikor általában nyugodt szokott lenni.


Ha úgy szeretnél kimozdulni vele, hogy meg sem nyikkan, akkor sokáig otthon ülhettek :-)


Még megoldás lehet a házhoz szállítás, mi egy ideje már rendelünk.

2016. márc. 2. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
61%
3 hónaposan már vittük a nagylányunkat néha nagybevásárlásra, meg ebben a korban előfordult, hogy a sétát egybekötöttem egy közepes vásárlással - 20 perc séta oda babakocsival, 20 perc vásárlás, 20 perc vissza, általában elaludt a babakocsiban, nem volt gond. Aztán később volt olyan időszak, mikor férjem rengeteget dolgozott, úgyhogy a 6 hós, a 2 éves és a 4 éves gyerekkel jártam rendszeresen nagybevásárolni, akár busszal, hidd el, a legkisebbel volt a legkevesebb gond. De egy-két hónap alatt belejöttünk, most már a 3, 4 és 6 éves gyerekeimmel bárhol bármikor tudunk hiszti nélkül vásárolni.
2016. márc. 2. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
60%
6-8 hetes korától szinte mindenhova viszem magammal. Pont abban az időszakban rengeteg munkája volt páromnak (gyakorlatilag csak aludni járt haza), szóval kénytelen voltam egyedül megoldani mindent, de a mai napig a legtöbb esetben délelőtt felkerekedünk a gyerekkel és elintézzük ezeket a köröket, legalább nem tömegben kell jönni-menni.
2016. márc. 2. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!