Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha az újszülöttnek még azelőtt...

Ha az újszülöttnek még azelőtt szüksége van gyógyszerre, mielőtt megérkezik a TAJ száma, mi a megoldás?

Figyelt kérdés
Amikor a fiam született, a hazaérkezés napján már gennyes volt otthon a szeme. A gyermekorvos valahogy az én TAJ számomon változtatva pár jegyet (nem emlékszem pontosan) simán fel tudta írni a szemcseppet. Lányom napokon belül születik, új gyermekorvosunk van (és gondolom, a rendszer is változott), ő azt mondta, hogy előre semmit nem tud felírni, mosakodó- és popsikrémet sem, csak ha majd meglesz a TAJ szám. Karácsony körül született babák anyukáitól viszont azt hallottam, hogy több hetet vártak rá. Hogy is van ez? Hiszen pl. akinek tápszert írnak fel, még aznap ki kell váltania....
2016. márc. 6. 22:43
 1/8 anonim ***** válasza:

Ugyan az én infóm sem a legfrisebb, másfél éves a gyerekem, de nálunk felírta a gyerekorvos taj-szám nélkül a kencéket és a tápszert, viszont csak azután, hogy megszületett, mert születési dátum kellett hozzá.

Egyébként én nem vártam meg, hogy kiküldjék a taj-kártyát, felhívtam az oep-et, és elmondták telefonban a taj-számot.

2016. márc. 6. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Az anya taj-számára írják fel, csak az első számot 8-ra (?) kell átírni.


Patikában is megkérdezheted.

2016. márc. 6. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Januárban voltam szülőszoba látogatáson. Ott azt mondták, hogy már a baba születésekor, amikor a gépre felviszik a baba adatait, akkor a gép generál egy új tajszámot az anya taj számából. Így bár taj kártya még nincs, a szám megvan, azt fel lehet írni.
2016. márc. 6. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
1 éve nálunk is úgy volt, hogy az én tajszámom alapján adták ki az ő receptjeit, még születése előtt. Furcsának tartanám, ha egy újszülött nem kaphatna ilyen adminisztrációs okból gyógyszert. Hiszen vannak olyanok is, akiknek komoly gyógyszer kell, nemcsak egy egyszerű popsikrém. Kérdezz rá védőnőnél is.
2016. márc. 6. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Bella169 ***** válasza:

Amíg nem jön meg a rendes tajszáma addig van egy ideiglenes. Ez az anya tajszáma annyival megválltoztatva, hogy az első számot lecserélik 8 asra.

Erre a tajszámra tud az orvos felírni bármit amire a picinek szüksége van.

Az ideiglenes taj egy hónapig érvényes. Addig meg kell jönnie a rendesnek.

2016. márc. 7. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Előre nem fogják felírni, de ha megszületik, a te taj-számoddal fel tudja írni a gyerekorvos azt, ami kell. Ez friss infó, februárban született a kisebbik fiam, és most is ugyanúgy csinálta a gyerekorvos, mint a nagy esetében (pedig ez is másik orvos, nem ugyanaz, mint az elsőnél volt). Szombaton hazajöttünk a kórházból, következő héten kedden már jött a gyerekorvos megnézni, és írta is fel a recepteket.
2016. márc. 7. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Újszülött esetében az anya-TAJ-száma, a szám első pozíciója megváltozik 8,7,6 .... stb., attól függően, hogy az első, a második, vagy harmadik (sokadik) újszülött gyerekről van szó - már ikreknél van a 7,6... (mondjuk 8-as ikreket már nem lehet így lekezelni, ott nem tudom, mi van:)))


ÜdV

2016. márc. 7. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
A mi gyerekorvosunk felírt mindent, amire szüksége van a babànak (fürdető, popsikrém, D vitamin, stb) mikor még terhes voltam, az én nevemre. Mikor a màr megszületett babànak még nincs TAJ szàma, a te TAJ szàmod első szàmjegyét 8-asra cseréled, nekünk így írtak tàpszer receptet a kórhàzban a baba nevére,az én módosított taj szàmommal. Ez mindenhol így van, ezt az orvosnak tudnia kellene! A baba kàrtyàja irtó hamar, kb 1 hét alatt megjött. Szeptemberben szültem.
2016. márc. 7. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!