Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baba mellett mennyire kell...

Baba mellett mennyire kell segítség, mennyire nehéz egyedül?

Figyelt kérdés
Augusztus végére várjuk első gyermekünket. Szüleim aktív korú dolgozók, ráadásul vidéken, több száz kilométerre, nagyon gáz helyen. Ott örül az ember, ha munkahelye van, hogy szabadságot vegyen ki mikor akar vagy táppénz stb. luxus. Ők nem tudnak segíteni nekem a baba körül. Férjem szüleit pedig teljesen érdektelen emberek. Tőlük semmit nem lehet várni. Nem is gondolkoztam el ezen, csak a napokban kérdezett rá egy ismerősöm, hogy ki segít a baba körül majd? Mondom senki. Erre Ő, hogy ne legyek bolond, nem fogom bírni, tönkremegyek stb. Úgy elvette a kedvem, teljesen elijesztett, nagyon rosszul érzem magam azóta is.
2016. márc. 10. 10:24
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

szia, elkap a harci ideg mikor egy kismamát ijesztget valaki ilyenekkel, ahelyett, hogy mondjuk felajánlotta volna a segítségét, persze nem tudom milyen a viszony, csak ez jutott hirtelen eszembe

ne ijedj meg, egyáltalán nem lehetetlen feladat, persze, ahogy előttem is leírták, jó, ha van segítség

amikor a kisfiam született - császáros voltam, akkor anyukám még dolgozott, ő abban tudott segíteni, hogy hozta nekünk a főtt ételt minden nap és ahányszor csak tudott jött segíteni esténként, fürdetésben pl, addig szusszantam egy kicsit, férjem akkoriban még három műszakban dolgozott, néha jobban ki volt purcanva, mint én :-S

anyósom szegény akkor költözött új lakásba, nem sokkal előtte halt meg apósom, szóval ő nem nagyon tudott segíteni, habár már nyugdíjas volt, viszont minden vasárnap járunk hozzá ebédre, adott akkor annyi ételt, hogy 2-3 napig is elvoltunk belőle

na, hogy a végére érjek a mondandómnak, nehogy elmenjen a kedved, bírni fogod és nem lesz semmi baj, esetleg a szüleidet kérd meg, ha akarod, hogy néha jöjjenek át este kicsit beszélgetni, fürdetni, babázni, hogy le tudj te is ülni egy kicsit

minden jó nektek :-)

2016. márc. 10. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
60%
Csodálkozott sógornőm, h én főzök?! Igen, a pici 3 órákat alszik, 3 óra alatt pedig simán meg lehet bármilyen ebédet főzni. Volt, h még unatkoztam is. De ilyenkor kell vele aludni. Amikor csak kívánod. És akkor mindig kipihent leszel, a tejképzéshez is.
2016. márc. 10. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
90%

Az én babám október végén született, császárral. Anyukám annyit segített, hogy hozta a meleg ételt minden délben, kicsit beszélgettünk, stb. Segített volna többet is, szabadságot vett ki 2 hétig, de nem volt rá nagy szükség. Este hazajött a férjem, együtt fürdettünk (ez azóta is így van).

Nekem ennyi segítség elég volt, nem könnyű, de hiába ül egy rakás ember a nyakadon, akkor sem lesz könnyebb, a babát csak te látod el. A házimunka meg várhat, eleinte aludj, mikor a baba alszik.

2016. márc. 10. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
73%

Jajj, nehogy elhidd ezeket! Engem is mindenki ijesztgetett terhesen, be is voltam parázva, aztán az első pár otthon töltött nap után már körberöhögtem őket. Sose voltam olyan nyugodt és békés, mint a gyermekágyas időszakban.

Anyukám a szomszédban lakik, nagy lelkesen kivett 2 hét szabit, aztán két nap múlva már mondta is, hogy tulajdonképpen nem tudja, minek is van szabadságon, akár dolgozhatna is, mert semmi szükség rá. Rendesen kérte, hogy legalább hadd vasaljon ki, hogy ne legyen totál fölösleges, hogy otthon van, így a vasalnivalót elvitte 2x. Amúgy meg csak átjött néha nézegetni az unokáját. Császáros voltam, de már mindent simán csináltam, mire hazamentünk. Egyedül a porszívózásra kértem meg kifejezetten a férjemet, mert nem esett jól hajolgatni, illetve ő önként elmosogatott, főzött (ez azóta is megmaradt :D), és természetesen a gyerek körül bármit megcsinált (most is, amikor itthon van).

Mióta van gyerekem, és tudom, mivel jár, nekem meggyőződésem, hogy csak azért drámáznak ennyire egyes anyukák, hogy bizonygassák, hogy ők mekkora hősök. Most 8 hónapos a lányom, hát, most már azért bonyolultabb az élet, mászik, megy mindenhova, rámol, lefejel ezt-azt, ha egy pillanatra elfordulok stb. De még most is vígan elvagyunk, pedig éjjel átlag 10x ébred, és nappal se nagyon alszik egyben háromnegyed óránál többet, szóval nem egy végigalussza az éjszakát, és nappal is alszik 2x2 órát egyben, problémamentes álomgyerek. Én komolyan nem értem, hogy ebbe egyesek miért akarnak belehalni.

Szóval ne higgy nekik, csak túloznak, hogy a saját "érdemeiket" felnagyítsák.

2016. márc. 10. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
50%

Mégis miben mennél tönkre? A babát segítség nélkül is el fogod tudni látni. Ha apuka otthon marad pár napot, az jó, mert többet tudsz pihenni, de az elején még nagyon sokat fog aludni a pici. Nincs olyan dolog, amit ne tudnál megcsinálni körülötte, főleg, ha még csak egy van.


Egyedül a háztartást kell kicsit átszervezned. Pl. rendelsz kaját, mert nem biztos, hogy az első héten lesz energiád főzni, a porszívózást, mosogatást meg rábízod apukára. Szerintem boldogul vele.


Nem kell megijedni, nők ezrei csinálják ezt végig segítség nélkül. Én mondjuk elég önálló vagyok, kifejezetten zavart volna, ha valaki beleavatkozik az én kis rendszerembe.


(tipp: ha nem akarsz ételt rendelni, mielőtt szülsz, vásárolj be néhány gyorsan elkészíthető ennivalóból, szükség esetére. PL. halrudacska, fagyasztott szilvás gombóc, panírozott csirkemell...stb. Persze jobb, ha rendesen főzöl majd, de vésztartaléknak ezek is megfelelnek).

2016. márc. 10. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
53%

Látod, a 14-es meg a másik véglet! :)

Szült egy gyereket, és azt gondolja, minden gyerekkel olyan, mint az övével és aki panaszkodik, csak azért teszi, hogy felnagyítsa az "érdemeit".


Nem kell belehalni, de az hogy mennyire leszel leterhelt, nagyban függ attól, hogy 1) mennyire lesz nehéz szülésed; 2) (és ettől leginkább, hogy) milyen babát "dob a gép".

Eszik-alszik, vagy végigüvöltöm az éjszakát és nappalt típusú hasfájós, emésztési problémás.

Utóbbi esetében jól jön azért, ha nem teljesen egyedül kell helytállnod, de erre is elég a férj (gyerek apja), ha normális és nem derogál neki kivenni a részét.

2016. márc. 10. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
68%

Jesszus! 3 gyerek, nulla segítség. Szülők 250 km. Tanévben született a baba. Férjem az első héten itthon volt. Utána nekem kellett hordanom őket a picivel együtt. Extra sírós baba, se éjjelem, se nappalom nem volt. Amikor mentünk, azt szerette. Érdekes, itt vagyok, nem mentem tönkre :) És még főztem is.

Manapság már nagyon túl van lihegve ez a gyereknevelés dolog.Persze, jó a segítség, hogyne lenne jó. Én is örülnék, de ha nincs, akkor sincs itt a világvége :)

2016. márc. 10. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
48%
Az oké,hogy minden gyerek más, de szerintem meg az a nagyítás, amikor valaki azt mondja, hogy egy pár hetes baba mellett, nem tud egy bolognait megcsinálni. Na ott gond van. Akkor tessék kivizsgáltatni a babát! Mert az én fiam olyan hasfájós volt, hogy ihaj, de azért csak aludt legalább napközben min. félórát. Sőt. Nyilván,ha valaki nem akar főzni, ne főzzön. Itt nem erről van szó, hanem,hogy ne csináljunk úgy,mintha valóban meg kellene,hogy álljon az élet. Ha AKAR az ember, sok mindent megold.
2016. márc. 10. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
48%
Igen utolsó, valami ilyesmit akartam mondani én is. Egyébként írtam, hogy az én babám sem eszik-alszik típus, mégse megyek tönkre... Szerintem azért annál elég nagy gond van, aki normális esetben (értsd: komplikációmentes hüvelyi szülés/császár) képtelen segítség nélkül legalább alapszinten ellátni magukat. Ahol valami gond volt, és emiatt gáz a felépülés, az persze más lapra tartozik, de azért egy alap rendrakás (kb. 5 perc), meg egy gyors kajacsinálás (kb. 30 perc) nehogymár ne menjen. De a kaját lehet rendelni is, akkor még azzal se kell foglalkozni. Mosni mos a gép, teregetés 5 perc, porszívó 10 perc (mondjuk erre apa is képes munka után), felmosás szintén, mosogatás nagyon max. fél óra. Ezen mi megoldhatatlan?
2016. márc. 10. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
66%

Császárom volt nemrég. Ha a férjem nem lett volna benn a szülésen, én tuti pánikrohamot kapok a sátor alatt. És, ha a szobánkban nem tudott volna végig velünk lenni és aludni,és nem tudta volna full ellátni a gyereket és engem kísérgetni a vécére (húzódott és fájt a sebem, a húgycsövemet felkaparta a katéter), nem tudtam volna a gyerekkel lenni egy percet sem. Így is ő etette és pelenkázta és altatta végig a 3 napban. Amúgy meg a nővérekre kellett volna bíznom.


Ha nem lenne velem itthon, egyedül nem boldogulnék. A szüleim nem nyugdíjasok, a férjem szülei sem. Szerencsére a férjem megtehette, hogy kivesz fél év szabit a munkahelyén (inkább home office-t), így talán nem is vagyok eléggé rákényszerülve, hogy egyedül lássak el mindent (háztartás, gyerek).


Nem gondoltam, hogy ilyen béna leszek, mert a terhességet nagyon jól bírtam, dehát ez van.:)

2016. márc. 10. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!