Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akik válás után messzire...

Akik válás után messzire költöztek pici babával! Hogy alakultak a láthatások? Apukának később milyen kapcsolata lett a babával?

Figyelt kérdés

A babával és az új párommal az Államokban élünk majd, költözünk, amint kimondják a válást.

De ugye itt van a kislányom (5 hónapos) és nem tudom, hogy lehet a legkönnyebben megoldani ezt az egész láthatás dolgot... Az apukája nagyon ellene van ennek az egésznek, szóval valószínűleg nem közös megegyezéssel történik majd a válás, ezért is félek, hogy később mi lesz.


2016. márc. 14. 13:18
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy a gyerek nálad lesz elhelyezve, tiéd az ún. szülői felügyeleti jog, de ez nem jelent korlátlan hatalmat. A külön élő szülőnek pl. beleszólása van továbbra is a külföldre költözésbe, az iskoláztatásba stb. Mondom, akkor is, ha nem nála van elhelyezve a gyerek.
2016. márc. 14. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
100%

Nem viheted ki az engedélye nélkül az országból. Ha még közös megegyezés sem lesz, akkor biztos, hogy nem fogja megengedni.

Ha meg is engedné, akkor neked kéne fizetni az utazások költségét. Ha mondjuk kétheti láthatást állapítanak meg, akkor mondjuk összevonjátok havi egyre, tehát havi egy utazást apukának fizethetsz. De ez csak egy példa, lehet olyan is (még kicsi, inkább később), hogy nyáron mondjuk két hónapot az apjánál lenne, az utazás költsége ekkor is a Tiéd.

Lehet kérni a bíróság engedélyét a költözésre, ha az apuka nem engedi meg, de ekkor ez egy újabb per, és bizonyítanod kell, hogy a gyerek érdeke, hogy kiviszed.

2016. márc. 14. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
88%

van egy egyezmény az euban, miszerint elvált szülők esetén ott kell maradnia a gyereknek, ahol életvitelszerűen éltek a válás előtt. ezt a törvényt semennyi pénzért nem lépi át a bíróság és ez így van jól. amíg apuka nem megy bele, addig vagy nemmész az államokba, de még ausztriába sem, vagy mész és a pici marad.

ha meg beleegyezik apuka, akkor a törvény úgy szól, hogy annak kell megoldania a láthatást aki elvitte a gyereket, tehát neked kell ide repítened évente 4x.

2016. márc. 14. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 A kérdező kommentje:

Igen, biztosan jobb lenne neki bölcsiben, mint az anyukája mellett, aki egész nap vele van...

Ugyan már, az esetek legnagyobb részében az anyának ítélik a felügyeleti jogot, főleg ilyen pici baba esetében és még én is próbálom jobb belátásra bírni, a szülei is segítenek nekem, szóval reménykedek abban, hogy most még csak a szakítás miatt csinálja ezt.


De most tényleg nem ez érdekel, hanem hogy aki volt hasonló helyzetben, ott később milyen kapcsolata lett a kicsinek az apukával.

2016. márc. 14. 13:52
 15/30 anonim ***** válasza:
90%

Nem csak tisztán azt nézik, hogy anyával vagy apával jobb egy gyereknek. A gyerek érdekeit nézik teljesen. Tehát az összes lehetőségét a rokonokkal való kapcsolattartásra, az otthonát, iskoláztatást, stb.

De mindegy, ez nem kérdés.


A lényeg az, hogy ha bele fog egyezni, akkor neked kell fizetni minden plusz költséget, amit a költözéssel az apuka nyakába teszel. Ha az lesz a megállapodás, hogy ő utazik ki (mivel kicsi a gyerek), akkor az utazást, szállást, stb.

2016. márc. 14. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
88%
Az apukája is lehet mellette egész nap. De továbbra is az a lényeg, hogy nem költözhetsz külföldre, pláne ilyen messzire, ha ő nem akarja.
2016. márc. 14. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
56%
És ellened vajon felhozza-e, hogy a gyerek csak 5 hónapos, máris van egy biztos új pasi az életedben? Nagyon gyors voltál.
2016. márc. 14. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
88%

A kapcsolatukat nem tudod megjósolni. Annyi dolog fogja még befolyásolni, hogy el sem hiszed.

Lehet, hogy semmi kapcsolatuk nem lesz, de az is lehet, hogy később a gyereknek annyira megtetszik majd az itteni élet lehetősége, hogy ő szeretne ideköltözni apjához, Te meg kint maradsz. Bármi lehet.

2016. márc. 14. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
97%

A bíróságot egy kicsit sem érdekli a szülők új kapcsolata. Ők a gyerekre koncentrálnak.

Az én volt férjemmel egy új nő miatt váltunk, a gyerek kicsi volt nagyon. Én voltam a rossz a bíróság szemében, mert egyezkedni mertem a láthatások idejéről. Nem tiltottam, semmi ilyesmi, csak egyezkedtem. Senkit nem érdekelt, hogy apuka már új nővel szórakozik.

2016. márc. 14. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 A kérdező kommentje:

"És ellened vajon felhozza-e, hogy a gyerek csak 5 hónapos, máris van egy biztos új pasi az életedben? "

Nem hozhatja fel.

2016. márc. 14. 14:00
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!