Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Veletek mennyi ideig maradt...

Veletek mennyi ideig maradt otthon a baba apja a szülést követően? Elég lett volna nektek a fél év?

Figyelt kérdés

A férjem nagyon szeret részt venni a baba nevelésében, táplálásában, programokban. Tápszeres a babánk, 1,5 hetes, együtt kelünk hozzá, együtt etetjük, pelenkázzuk, fürdetjük, stb.


A férjem egyelőre csak fél év fizetett szabit vett ki a munkahelyén, elég ennyi szerintetek? Nem is azért, mert egyedül nem tudnám ellátni a picit, hanem mert ő szeretne velünk maradni.:)


Arra gondoltunk, fél év után heti 2 nap bemenne (kb.9-3-ig), és egy éves kora után meg ahogy majd alakul. Több gyermeket nem tervezünk a korunk miatt.


Nektek ez elég vagy kevés volt/lett volna? Vagy pont jó?



2016. márc. 15. 09:24
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%
Első babánk után 2 hetet volt itthon (5 nap apaszabi, 5 nap saját szabi), második gyerekünk után 1,5 hetet tudott itthon lenni egyben. Mindkettő császár volt, megoldottuk, bár a második húzós volt, komplikált császár + itthon egy újszülött és egy 23 hónapos kicsi. Nagyszülők nem jöttek szóba. El se tudom képzelni, hogy milyen, amikor a férj is otthon van....!
2016. márc. 15. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:

"El se tudom képzelni, hogy milyen, amikor a férj is otthon van....!"


Egyelőre tökéletes.:)

2016. márc. 15. 10:32
 13/24 anonim ***** válasza:
83%
1 hetet volt itthon. :)
2016. márc. 15. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%

Szóval home office-ban dolgozna, azert nem mindegy, hogy kivesz szabit a munkahely fele sem nez vagy otthonról csinalja a munkat tömbösítve...



Ha nektek jo igy akkor eleg a fel ev, nalunk meg en sem tudok félévet aktívan itthon maradni, nem hogy a ferjem, de nekunk meg igy jo...


Élvezzétek ki az egyutt töltött idot 😊

2016. márc. 15. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
87%

A kérdés elég meredek volt. :D

A férjem 2 hetet fog velünk maradni, császár lesz. Utána még kb 1 hónapig home office olyan módon, hogy heti 2* kell bemennie tárgyalásra, meetingre, egyébként otthonról tud dolgozni. Utána már visszamegy normálisan. Egyébként akár teljes egészében dolgozhatna itthonról, elég lenne bejárnia a tárgyalásokra, megbeszélésekre, de úgy kevésbé tud koncentrálni a munkájára, szóval kb. 6 hétig lesz a segítségem, utána már magam csinálok mindent.

2016. márc. 15. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 tm03 válasza:
83%
Én csak a kérdésre vàlaszolnék, semennyit. A munkahelye miatt. Szabit is csak papíron vetetik ki vele, de attól be kell mennie dolgozni. De mindent megoldottam, nem volt fennakadás.
2016. márc. 15. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:
Köszi, hogy ennyien írtok! Ha őszinte akarok lenni, munka szempontból ez inkább fizetett szabi, mint home office.:) En pl. a doktorimat így ìrtam meg, nem sokat "néztem a munkahely felé", ahogy itt valaki fogalmazott, abban a félévben. Azért is írtam szabinak, hogy nem úgy van, hogy egész nap a dolgozószobában gépel.:) meg nem arról van szó, hogy nekem kell a segítség, hanem ö akar velünk maradni.
2016. márc. 15. 11:17
 18/24 anonim ***** válasza:
68%

Ha megtehetitek és apuka szeretne otthon maradni, akkor tegyétek. :) Viszont a kérdés így értelmetlen, hogy nekünk kevés-e vagy pont elég, mert szerintem nem találsz még egy olyan embert, aki így otthon marad.


Mi is megtehetnénk ezt, de egyrészt nem látom értelmét, másrészt a párom nem is tud mit kezdeni a gyerekkel ilyen pici korában. Egyszerűen fél, hogy összetöri. Foglalkozik vele persze, meg felveszi, pelenkázza, de csak ezért nem maradna otthon.

2016. márc. 15. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%
Az első lányunk 7 éve született, előtte elveszítettünk egyet, így mióta megtudtuk, hogy ő lesz, a párom itthonról dolgozik. Van, hogy napokig semmi munka, és van, hogy szombat éjszaka ketten csináljuk, mert ránkszakad, de szeretjük. Havonta egy-két napot kell elmennie. Azóta már született egy ma már kétésfél éves, és vannak egyéves ikreink is... fél év után is nehéz lehet visszarázódni a mindennapos munkába, de ennyi idő után meg nagyon rosszul esne... nekem is sokkal könnyebb, hogy ő elérhető, főleg most, mikor oviba kell hordani a nagyot, vagy orvoshoz... 4gyerekkel necces lenne. Ha megtehetitek, és mindkettőtöknek jó így, maradjon, a legtöbb apuka sok fontos dologból kimarad, mert napi tíz órákat dolgoznak...
2016. márc. 15. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
68%

én megmondom őszintén, nem szeretném :) férjem nagyon szeret dolgozni, van egy cége, nagy sikerélmény neki, itthon bedilizne, hiába imád minket.

másik meg, hogy miről beszélnénk? nem történne semmi egymás nélkül, kapcsolat gyilkos egy ilyen élethelyzet.

mi 15 éve vagyunk együtt, mindig akkor a legjobb a kapcsolatunk ha mindketten dolgozunk. órákat tudunk beszélgetünk esténként, hogy kivel mi történt :) persze imádjuk a gyerekeinket, de mindkettőnket nem elég ki az, hogy együtt fürdetjük és etetjük őket :)

2016. márc. 15. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!