Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Sinlacot mennyi idős korig...

Sinlacot mennyi idős korig adtok/adtatok a babának, és milyen formában? Mit és mennyit eszik 6-7 hós babátok?

Figyelt kérdés
milyen gyakran, mit sürítetek Sinlaccal? vagy csak üresen adjátok? ki mit ad 6-7 hónapos babának tízóraira és ebédre? mikor váltjátok ki az uzsit is (vagy más, 3. étkezést)? kb. mennyi tápszert kell ennyi idősen ennie? kisfiam 16 hetes korától kóstolgat, kb. 2 hét alatt kiváltottuk az ebédet, majd egy hónapra rá a tízórait. most hat hónapos, de már kb. két hónapja újra enni kér éjjel is (1-2-szer), pedig sajnos tápszeres - úgy tudom, ilyenkor már nem kéne éjszaka is ennie tápszeres babának. nappal sokszor nem csúszik neki a tápszer, szerintem a fogzás miatt. vajon van erre vmi megoldás, vagy fogadjam el? csak aggódom picit, nem akarom túletetni, bár nem kövér baba, mindefélét lehet olvasni a témában - pl. kamaszkori elhízás, cukorbetegség megalapozója a babakori túltáplálás.

2016. márc. 15. 11:19
 1/4 anonim ***** válasza:

Gyümölccsel, keksszel, magában, kakaóval.

Amikor már normális kaját is evett, kb 1 évesen, akkor már nem kellett neki ilyen pempő, úh addig kapta csak.

2016. márc. 15. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

6 hónaposomnak gyümölccsel adom tízóraira, más még nincs kiváltva, ezen kívül 4x eszik 180 mili tápszert.


A baba túltáplálása meg elsősorban azért lehet, mert az anyuka minden gondra cicivel/üveggel válaszol, ezt az esetet levéve még a korai hozzátáplálás okozhatja, az nem, hogy éjszaka éhes és enni kap.

Mást nem hiszem, hogy tudsz csinálni, csak elfogadni. Ha 2 hónapja nem eszik nappal se rendesen és még egy foga sincs akkor szerintem nem az az oka a nappali étvágytalanságnak, ezt kellene lenyomozni. A babák tudják mennyire van szükségük és persze kelhetnek akkor is, ha eleget ettek nappal de ha meg nem ettek eleget akkor be fogják pótolni.

2016. márc. 15. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

biztos vagyok benne, hogy éhség miatt ébred. még egy foga sem bújt ki, két hónapja étvágytalan, és volt 4 olyan nap, hogy egyáltalán nem evett cumisüvegből, csak kanállal! utána volt 5-6 nap (gondolom a fejlődési ugrás), amikor simán megevett 200ml tápit, addig 150ml volt az "adagja", aminek felét se ette meg az utóbbi hetekben... most megint nem eszik a cumisüvegből. nem tudom, adhatok-e neki már ilyenkor (6,5 hós) több kanalas ételt.

főzelékekbe felesleges Sinlacot tenni, abba nem szoktatok? köszönöm az eddig válaszokat!

2016. márc. 15. 15:01
 4/4 anonim ***** válasza:

6 hónapos (nemsokára 7) tízóraira kap gyümölcsöt-zöldséget sinlac-kal vagy anélkül, ritkán sinlac-ot magában, de még így is kéri a tápszer adagját, nincs kiváltva étkezés. Ő refluxos, azért kell a sűrítés még pluszban is.

Pépből maximum 60-70 grammot eszik (nem túl lelkes) és lecsúszik neki még 180 vízből készített tápszer is (tápszerből többet is bírna).

2016. márc. 15. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!