Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy kezdenek a babak felulni...

Hogy kezdenek a babak felulni illetve allni? Allandoan figyelem a babamat (nyolc hos) de olyan jol megvan haton es a forgolodasaival mintha sosem akarna mar ulni meg allni, sot egy kicsit meg is vagyok ijedve emiatt?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 2. 23:46
 1/6 anonim ***** válasza:
Ne legyél megijedve, én ismerek olyan kislányt, aki babakorában még 9 hónaposan is csak feküdt, esze ágában nem volt se ülni, se mászni, felállni meg pláne nem. Legközelebb egyéves volt, amikor találkoztam vele, akkor meg már járkált.
2010. ápr. 3. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
ülésbe valahogy véletlen-szerűen keveredett, kb. 8 hónaposan, valahogy mászásból. ő lepődött meg a legjobban. felállni 10 hós korában állt fel. szóval nem vagytok lemaradva. 14 hósan indult el.
2010. ápr. 3. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam rajtam gyakorolt. Amikor odafeküdtem mellé, hogy együtt játszunk, a forgolódások közepette egyszer-egyszer feltérdelt rámcsimpaszkodva, aztán néha felhúzta magát, így "gyakorolt". Egy napon aztán arra mentem be a szobába, hogy a fiam áll a járókában. Nálunk így kezdődött.
2010. ápr. 3. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam 7 hónaposan feltérdelt, és úgy gubbasztott, mint egy kis nyuszi. Aztán egyik pillanatról a másikra, rájött, hogy ki kell nyújtania a lábát, és már szépen ücsörgött is. :) Azóta nem lehet lefektetni, állandóan csak ülni szeretne. Ne aggódj, majd meglátod, egyszer csak rájön, és onnantól kezdve csak ez lesz a sláger. :)))
2010. ápr. 3. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

nálunk az ülés úgy kezdődött, hogy a mászásban megállt, négykézlábállásból a fenekét oldalra tolta ki és végül a karjaival már nem támaszkodott. Vagy: oldalára fordult és először hanyagul könyökölt- tökcuki volt - és ebből a könyöklő pózból nyomkodta fel magát, egy karral támaszkodott, majd végül már nem kellett támaszkodnia.

Felállni ezek után úgy állt fel, hogy egy kis dohányzóasztalba kapaszkodott bele a nappaliban, és egyik pillanatról a másikra már ált is. Ülni kereken 8hónaposan sikerült neki először, felállni meg három hétre rá. Utána 4hónap telt el, mire teljesen egydül járkált is.

Ha a babád elkezd majd mászásból támaszkodva ülni- és ülni- utána már nagyon gyorsan fognak zajlani az események a járásig.

Ne idegeskedj miatta, minden gyerek a saját ritmusában fejlődik! Tudják ők mikor készek egy-egy feladat megoldására.

2010. ápr. 4. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
En leteszem a foldre egy vastag pledre,gurul ide oda,nem maszik.
2010. ápr. 4. 22:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!