Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Minden újszülöttnél csinálni...

Minden újszülöttnél csinálni hasi ultrahangot?

Figyelt kérdés
2016. márc. 16. 14:25
 1/10 anonim ***** válasza:
40%
Igen, ez egy szűrővizsgálat, mint az ortopédiai szűrés és a csípőultrahang, ezeket is mind megcsinálják, mint ahogy a koponya- és hasi ultrahangot is. Szóval ha azért aggódsz, mert esetleg azt gondolod, hogy valami betegség miatt küldtek benneteket hasi ultrahangra, akkor megnyugodhatsz, ezt minden babánál megcsinálják.
2016. márc. 16. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem voltam ideges...
2016. márc. 16. 14:33
 3/10 anonim ***** válasza:
2014-ben született a fiam. Akkor még nem csináltak, hanem fizetősen el lehetett menni. Szerintem ez most sem változott, mert ismerősöm nem régen ment fizetősre. Nálunk nagyon jó volt, hogy elvittük, mert kiderült, hogy a szívével és a veséjével is bajok vannak. Első! Te miért vagy abban biztos, hogy ez így működik?
2016. márc. 16. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

"A 6 hetes csecsemő ultrahang vizsgálatot az OEP sajnos nem támogatja, a vizsgálat önköltséges. Az OEP által finanszírozott csecsemő ultrahang szűrésre csak állami egészségügyi intézményekben és csak 6 hónapos korban van lehetőség. Centrumunk azonban OEP finanszírozott csecsemő ultrahang vizsgálatot 6 hónaos korban sem végez."

Én is így tudtam. Hármas vagyok.

2016. márc. 16. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Úgy értem, hogy közvetlenül a szülés után

Nem félévvel meg hat hétre rá....

2016. márc. 16. 15:26
 6/10 anonim ***** válasza:
Nálunk csinálnak koponya és hasi uh-t, a kórházi zárón már rajta volt az időpont amikor vinni kell. Amikor a második gyerekem született már fizetős lett a dolog,de a kórházba ettől független megtartották a jó szokásukat és küldik a babák jó nagy részét. Most amikor a 3. gyerekem született még tartották azt,hogy azért ha valakinél bármi apróság van és teljesen 100% minden akkor küldik oda is (pl ha besárgul stb) de a védőnő még pocakosan megnyugtatott,hogy a gyerekdokival szépen össze beszéltek így akiket a körzetükből nem küld a kórház annál a gyerekdoki fog indokot találni. De most is úgy kaptuk a zárót,hogy időpont volt rajta, sajnos nem felesleges körünk volt mert a vesében üregrendszeri és kehely tágulat miatt 1 éven keresztül rendszeres látogatók lettünk az utógondozás keretébe.
2016. márc. 16. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A szülés után közvetlenül nem. Azt én is hallottam, hogy lehet kérni esetleg beutalót a dokitól és akkor ingyenes. Csak sajnos nem minden kórház olyan, mint az amelyikbe te szültél. :( Szóval, a válasz az, hogy nem. Nem minden újszülöttnél csinálják. Legkorábban amúgy hat hetesen lehet.
2016. márc. 16. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
3 éves a lányunk, nem volt neki hasi uh.
2016. márc. 16. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
7 hónapos a lányunk, nem csináltak neki hasi ultrahangot. Se a születése után közvetlenül, se később.
2016. márc. 16. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nálunk csinálnak minden héten kedden ilyen uh-t az újszülötteknek, ha akkor nincs bent a gyerkőc már a kórházban, akkor kell kérni időpontot, általában egy-két hét múlvára adnak. De fizetni kell érte. Agyi uh-val együtt van, és 6 ezer ft. Nem tudom, hogy más kórházban hogy működik. Ha valami miatt a szülés után úgy látják, hogy szükséges uh, akkor persze megcsinálják ingyen, de ez ritka, inkább kifizettetik...
2016. márc. 16. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!