Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ki mikor kezdte el "huzkodni"...

Ki mikor kezdte el "huzkodni" a baba kukacát? Nekünk a védőnő azt mondta, hogy 3 éves korig nem kell bántani.

Figyelt kérdés
2016. márc. 18. 09:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
32%

a gyerekorvos, amikor első otthon töltött napon kijött, megmutatta, hogy első pillanattól kezdve ogyan kell csinálni. csak amennyire mindenféle erőltetés nélkül megy... szóval mi az első pillanattól kezdve húzkodjuk :)


majdnem 3 évesen megjártuk letapadással az urológiát, de utána gyenge (és kis ideig egyedül) voltam :( sajnáltam a gyereket...

most 5 éves, még mindig le van tapadva, de szemmel láthatóan 1-2 ponton már oldódik, a szmegma is ürül alóla időnként.

2016. márc. 18. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
63%
Mi is a kezdetektől csináltuk, szintén úgy, amíg engedi (márcsak azért is mert főleg nagyobb kakiknál azért oda is jutott és nem akartuk, hogy véletlenül ott maradjon valami). A kisebb most 1,5 éves már szépen hátrahúzódik neki és kéri is a mosást, mert látja a 4 éves tesójától, hogy ő magának mossa. A gyerekorvos nemrég mondta, hogy egyébként most az a javaslat, hogy nem kell húzogatni, régen meg az volt, hogy minden nap. Szóval mi maradunk annál, hogy hetente párszor megcsináljuk, ill. ha nagyon kakis.
2016. márc. 18. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
44%

Én is a kezdetektől csináltam a fiamnak.

Költözés miatt 2 gyerekorvosunk és 2 védőnőnk is volt és mindegyik ezt mondta.

2016. márc. 18. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk a gyerekorvos és a védőnő is azt mondta, hogy 4 éves koráig nem szabad húzogatni, max, ameddig engedi.

És így is történt, egyszer csak a gyerek mutatja egy nyáron, amikor pucérkodott, hogy anya nézd! Ahogy betöltötte a négy évet májusban, júliusban magának teljesen felhúzta.

2016. márc. 18. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nekem 18 hónapos a kisfiam,és nekünk azt mondta a védőnő,hogy 3 éves koráig ne bántsuk,az elején csináltuk neki,de aztán abbahagytuk,a védőnő javaslatára!De most szemem elé akadt egy erről szóló téma,és sokan írták,hogy az első fürcsi óta csinálják,és most fogalmam sincs,hogy mit csináljak!
2016. márc. 18. 10:32
 6/12 anonim ***** válasza:
44%
nem kell erőltetni, heszegetni, amennyire a bőr engedi, hátrahúzod és kész. nem nagy dolog ám ez, csak az anyukák (illetve leginkább a lányos nagyszülők :)) túlmisztifikálják a dolgot :)
2016. márc. 18. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Kérd meg az apukát, hogy csinálja ő. Neki is olyanja van, jobban ismeri mit lehet vele és mit nem. Nálunk is az apa fürdette meg ott.
2016. márc. 18. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
en azt olvastam - es a dokik is azt mondtak - h nem szabad egyaltalan huzogatni, m a gyerek elintezi maganak. Ez egy termeszetes reakcio a kisfiuknal, h a kukacukat fogdossak, es ennek oka van. Szulonek semmikeppen nem szabad eroltetni sehogyan sem.
2016. márc. 18. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
mi nem húzkodtuk, de megmostuk. orvos megmutatta picit hátrahúztuk, volt, hogy a krém belement, na azt ki kell szedni, mert begyulladhat. mi így tettük, rendben van a fütyije, nem is tudom, talán 2,5 éves korára szépen hátrajött
2016. márc. 18. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Lekerült a pelus,és mikor elkezdett a wcbe pisilni,állva akkor Ő magának húzta kicsit vissza, kb 3,5 éves korától figyeltem rá,mert szűk volt(addig nem volt gond),de szépen minden este babaolajjal próbálkoztunk,és néhány hónap alatt teljesen rendbe jött. nekem is azt mondta a doki ne nyúljak hozzá,viszont elköltöztünk és az ottani doki havonta rángatta,szerintem ez volt az oka annak,hogy szűk volt pár hónapig.
2016. márc. 18. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!