Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A védőnő nektek írt a babátok...

A védőnő nektek írt a babátok fejlődéséről? Milyen gyakran mentek hozzá? Hozzátáplálással, hogy álltok?

Figyelt kérdés

2015. márc. 13. 22:24
 1/6 anonim ***** válasza:
Védőnőt csak futtába látom jön méri a picit tölti a füzetett és már megy is... A hozzátáplálásnál kaptam könyvet válaszólt pár kédésre (glutén bevezetése) aztán ment is.viszont vagyok olyan szerencsés helyzetben hogy az anyósom ért hozzá gyerekorvos mellett aszisztens hozzájuk járunk. Ha kérdésem van csak felhívom vagy odalépek a rendelőhöz és ennyi.Igyekszem a saját megérzéseim után menni hiszen már az elején is baszogattak hogy 3 óránkét ehet a baba ( anyatejes) ha 2,5 óra után éhes hadjam sírni várja meg a 3 órát... köszönöm ebből nem kértem volt is vitám miatta. Ha valamit nem tudok és zavaros amit olvasok róla akkor kérdezek amúgy nem. Csinálom úgy ahogy jó a picimnek a táblázat alapján.( Anyós odáig volt hogy üvegeset nem ehet a gyerek aztán amikor megkérdezem mit főzött válasz semmit.Szinte semmi nincs.Amúgy 7 hós lesz üvegesbe kapot már szilvát barackot banánt párolt almát baba kekszet. Az ebédet most keztük el nem rég kiváltani ezt eszi most: burgonya sárgarépa üvegesbe zöldséges risottot (hipp-es) holnap kapja a sütőtököt aztán majd a fehér répát hétfőn már húst is kap egy keveset :) és ti hogyálltok mennyi idös a pici?
2015. márc. 13. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Akkor te szerencsés vagy az anyósoddal! Mi már 9 hósak vagyunk. A védőnő igérget mindent de nem jön. Nem is baj nem szimpi. Anyatejes a picim. Még reggel szopizik egy kicsit,nagyon minimálisat inkább játszik vele. A gyümölcsöket nagyon szereti. Alma-banán a kedvence. Tejpépet vesszük neki. A vaníliásat kipróbáltuk a múlt héten nem jött be neki. Zöldségekből cékla,krumpli,répa,spenót.. Húst még nem adtam neki csak egy kis szaftot raktam a krumplifőzelékbe. Hány éves vagy?
2015. márc. 13. 23:10
 3/6 anonim ***** válasza:

szia. az én fiam 7 hós. a védőnővel egész jól kijövök, bármikor hívom ha tudja felveszi, ha nem vissza hív. vagy ha nem sürgős face-n írok neki :) ő hozzánk jött már párszor, talán 3-4x, de mi minden hónapban megyünk mérésre/oltásra.

hozzátáplálást 5hósan kezdtük a védőnő kijött hozzánk elmondani mit hogyan, igaz rengeteg volt hirtelen az info, de azért megragadt ez az.

eddig adtam a fiamnak répát, krumplit, almát, öszit, sütötököt, céklát, spenótot, meggyet, csirkemellet. a paradicsommal próbálkoztam pár napja de pöttyös lett tőle, azaz nagyon valószínű hogy attól, így amíg nem múlnak el a pöttyei nem adok neki új kaját. eddig minden jól megy a hozzátáplálással, csak nem igazán szereti az intenzív ízeket...pl az almát nyersen nem eszi :) főzve párolva igen, sütve is csak ha van hozzá valami, pl alma-krumpli-spenot :) már kiváltottam az ebédjét kb egy hónapja, pár napja az uzsonáját próbálom.

2015. márc. 13. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Tudom nem ez volt a kérdésed, de a tejpéphez tudnék egy ötlet adni: a kisfiam 7 hónapos és a vacsorát akartuk kiváltani neki a tejpéppel, mert hiába evett 5-6 alkalommal naponta, ha éjfél előtt etettem meg, 2-kor fent volt és éhen akart halni. Mi is a vaníliás tejpéppel próbálkoztunk (a kislányom szerette, hiába nem egyformák!:)), hát az első falatnál szó szerint az látszott az arcán, hogy mi ez a borzalom? Gondoltam hátha csak fura neki, együnk még egy kanállal. Ha hiszed, ha nem elkezdett öklendezni, még a kis szeme is könnybe lábadt, na itt mondtam, hogy ennyit nem ér az egész! Aztán másnap eszembe jutott, hogy ettünk már almát, barackot, szóval este tettem egy próbát: megcsináltam a leírás szerint a tejpépet és belekevertem neki 20 gramm alma-őszibarack-ot! (Kecskeméti, üveges.)Majdnem megette a kanalat is!!:-) Azóta ezt eszi vacsorára (és be is vágja az egészet!) 7 körül, aztán 11-kor még kap 200ml tápot és reggel fél nyolc-nyolcig alszik! Egyszóval keverj bele neki gyümölcspépet, amit szeret! Egyébként ugyanez volt a reakciója a burgonyára is, itt már okosabb voltam, egy kanál burgonya, öklendezés, kinyitottam egy alma-burgonya bébiételt és ette, mintha muszáj lett volna! Remélem tudtam segíteni!

2015. márc. 16. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Koszi a segítséget kipróbáltam ebédre és ízlett neki. Egy kis banánk raktam neki bele csak úgy tátotta a száát hogy még kér. Koszi nagyon Mégegyszer!! :)
2015. márc. 17. 14:09
 6/6 anonim ***** válasza:
Örülök, hogy tudtam segíteni, jó egészséget Nektek!
2015. márc. 18. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!