Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti hogy szoktattátok ki a...

Ti hogy szoktattátok ki a babátok?

Figyelt kérdés

A védőnő azt mondta, hogy 2 hetes kortól úgy, hogy elősször az ablakot nyitjuk ki a szobában, elősször 5 percre és egyre több időre. Ez eddig világos, meg ugye kintre is csak elősször picit és úgy egyre többet.

De a kérdés az lenne, hogy nyitott ablak mellett hány napig volt bent a pici?



2016. márc. 18. 14:36
 1/10 anonim ***** válasza:

Vagy 5 napig mert a 4-en lakunk lift nélkül és negyed órára nem akartam levinni úgy, hogy leülhetek vele az erkélyre is. Első nap csak nyitottam ablakot második nap a védőnő azt mondta állhatok vele az ablak előtt is harmadik nap meg kivihetem 5-10 percre az erkélyre.


De második babánál ez nem szokott így lenni, apuka dolgozik a nagynak meg oviba kell mennie, otthon a baba nem maradhat. Nekik sincs bajuk abból, hogy nem így lettek levegőhöz szoktatva.

2016. márc. 18. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Enyém júliusi. Nem nyitogattam ablakot, egyszerűen csak babakocsiba tettem és kivittem. Délután, mikor már nem tűzött a nap.


Szerintem ez az ablaknyitás akkor h.ülyeség, hát az miért jó a babának, ha huzatban van? Ha tavaszi lenne a babám, egy szép napsütéses, szélmentes délután kivinném először 15 percre, aztán 25 percre, stb.

2016. márc. 18. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Egyébként ennek a nagyon óvatos szoktatásnak télen van jelentősége, mikor bent van 25 fok, kint meg -15, hogy a baba a melegből ne egyből a sokkoló hidegbe kerüljön.
2016. márc. 18. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

1-es vagyok, az én babámnál mondjuk októberben volt ez, akkor volt vagy 5 fok nappal. 15 fok felett szerintem sincs ennek sok értelme.



*egyébként egy nyitott ablak szerintem nem huzat még.

2016. márc. 18. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

3. napja van nyitva az ablak neki. Akkor ezek szerint holnap már ki is vihetem egy kis időre, ha jó idő van.

Még egy kérdés. Gondolom ha tisztes távolságban vannak tőle az állatok akkor az nem baj? Mert nálunk van ló, malac, kecske, stb. De mind külön "elzárt" helyen.

2016. márc. 18. 15:07
 6/10 anonim ***** válasza:
Azért el ne add az állatokat. :) Persze, ne told be a kicsit az ólba, de baja nem lesz. Van ahol a lakásban van az állat. Azoknak a babáknak sincs baja.
2016. márc. 18. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

simán viheted ha jó idő van :)

állatoknak meg hogy fog örülni később... ;)

2016. márc. 18. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én ezt az ablaknyitogatást soha nem értettem. Hát a kórházból is haza kell vinni valahogy, akkor többet van levegőn, mintha rányitnám az ablakot.
2016. márc. 18. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Felöltöztettem, beraktam a babakocsiba és kitoltam, nem szórakoztam az ablakkal. Kb 20 percet volt kint először
2016. márc. 18. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szeptember végén született a lányom. Nekem is ugyanígy mondta a védőnő. Első levegőzésnél (kb. 2 hetesen) úgy 5 percet dekkoltam vele az ablaknál. Másnap kimentem vele a körfolyosóra és tologattam kb. 10 percet. Harmadik nap elmentünk fél órát sétálni, utána meg jó órákat sétáltunk minden nap, egész télen (kivéve szakad esőben....szakadó hó nem volt akadály).

Szerintem is főleg akkor van jelentősége az óvatos szoktatásnak, ha nagy a hőmérséklet klönbözet (tél), vagy esetleg a pici koraszülött.

2016. márc. 18. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!