Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lázas babával éjjel mit...

Lázas babával éjjel mit csináljak? (Lent. )

Figyelt kérdés

Tegnap éjjel hőemelkedéssel éredt, éreztem hogy nagyon meleg, meg is mértem, de csak mert felkelt. Most ma éjjel oké hogy tapogatni fogom, de honnan fogom érezni ha már nem csak hőemelkedése van? (Nagyon meleg volt már a hőemelkedés is, félek hogy nem veszem észre a különbséget.)

Hogy méregessem ha egyáltalán méregessem?


2016. márc. 20. 16:11
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
És az igaz hogy a babáknál nagyon hamar lemegy egy ilyen betegség?
2016. márc. 20. 16:46
 12/23 anonim ***** válasza:
38%
Nem kell mérni, és ha alszik, akkor csillapítani sem. Több, egymástól független gyerekorvos is tanácsolta nekem, hogy ne csillapítsam a gyerekek lázát, ha nincsenek rosszul, mert a láz öli a vírusokat, ezzel gyógyítja magát a szervezet. Más kérdés, amikor már napok óta lázas a gyerek, vagy ha nagyon rosszul van, de ha alszik, nem ébred fel rá, akkor nincs teendő.
2016. márc. 20. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
Szép is lett volna ha nem mérem. 5 hónaposan volt először beteg és 39.5-lel simán aludt, mint a "bunda". Azért az idézőjel, mert a saját verejtékében úszva némán szenvedett. Ha nem alszom mellette nem veszem észre, mert egy hangot nem adott.
2016. márc. 20. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
Nekünk érintésmentes lázmérőnk van, ezzel mérem mindig és nem ébred fel rá.
2016. márc. 20. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
Mikor előszőr belázasodott,akkor nagyon megijedtem. Sírva kelt éjszaka. 37,9 fokot mértem,ez volt hajnali 2-kor. Megvártam,h a gyógyszer levigye a lázát,majd reggel újra mértük. Másnap este 37,4 volt "csak" de előtte 4 órával már 38 felett volt szóval gondoltam,h éjszakára felszalad,így én megelőzésként adtam neki gyógyszert,majd 4 óra múlva húztam az órámat,ha felébredt ha nem,megmértem. Nem baj,ha felriad rá,mérni fontos!
2016. márc. 20. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:

en is ezt tettem most,

mint te utolso.

es meddig lehetek nyugodt ha van benne gyogyszer? meddig fejtik ki hatasukat?

2016. márc. 20. 19:47
 17/23 anonim ***** válasza:
A láz makacsságától függ. Nincs olyan h x ideig nem lazas ha kap lazcsillapitot. Sőt az sem biztos h leviszi a lázát. Nagyfiamnal pl a nurofen fel fokkal vitte le kb 1 órára a 40 fokos lázát amiikor influenzad volt 2 hete.
2016. márc. 20. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Várd meg azért,hogy lemenjen a láza. 3-4 óráig hatni fog szerintem,ha nem nagyon szaladt meg egyébként sem a hőmérséklete! Próbálj meg pihenni te is. Húzd közelebb az ágyát,vagy fektesd magad mellé,vagy ahogy az anyai ösztöneid súgják. Szerintem egyébkènt sem fogsz mélyen aludni. A kézrátétel egyébként szerintem többször "csal",de csak magamból indulok ki,nekem jobban bevált,hogy a számmal èrzékeltem a hőt a homlokán.
2016. márc. 20. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
42%
Hagyd aludni. 39,5ig nem kell csillapítani de utána sem muszáj.
2016. márc. 20. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Ez az utóbbi válasz csakis elírás lehet,mert természetesen 39,5-ig nem várunk.38,5 től kell lázat csillapítani,babáknál ez lehet kevesebb,38 is.

A homlok vagy fül hőmérő jó ötlet,bár nekünk nincs,de én mindig mértem nekik sima digitálissal ha úgy éreztem.

2016. márc. 21. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!