Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak az én fiam csinál így?...

Csak az én fiam csinál így? Ha sétálunk az utcán, és másik gyerek jön motorral oda szalad nagyon hangos kiabálással

Figyelt kérdés

Ha sétálunk az utcán, és másik gyerek jön motorral oda szalad nagyon hangos kiabálással (még nem beszél, ilyenkor mintha azt kiabálná, hogy NYEENYEE, de tényleg kiabál) és szinte kirántaná a másik alol a motrot, ha engedném.Meg más játékkal is így csinál.ez nagyon csunya szokás szerintem,próbálom neki elmondani az másé, ott a sajátja, meg legalább ne kiabáljon.

ja, 21hónapos


2010. ápr. 3. 23:30
 1/1 anonim ***** válasza:
Ebben a korban még nem értik, hogy mit jelent az enyém-tiéd, az hároméves kor körül, az éntudat kialakulásával lesz csak érthető fogalom számukra. Ebben a témában értelmi magyarázathoz még kicsi a fiad, ha téged (vagy szerinted a másik anyukát) zavar a viselkedése, akkor próbáld elterelni a figyelmét valamivel, amikor látod, hogy motoros kisgyerek közeledik. Ha meg mégsem sikerül, nevelésnek bőven elég egy határozott NEM. Idővel az is hatni fog, ha nem is egyik napról a másikra.
2010. ápr. 3. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!