Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért gáz, ha segítséget...

Miért gáz, ha segítséget veszek igénybe? Ettől miért kevesebb bármelyik anya?

Figyelt kérdés

21 éves vagyok, van egy 11 hónapos lányom.

Sosem volt gond vele, bárhová tudunk vele menni, akár a Föld másik végére is. De van segítségem még így is.

Itt vannak a nagyszülők (elváltak a szüleim és a nagyszüleim is, így elég sok a segíteni akaró rokon), van bébiszitterünk is és a háztartással sem kell igazán foglalkoznom, főzni is csak ritkán szoktam.

Beszélgettem nemrég egy rokonunkkal és kérdezte, hogy nem lesz-e tervben majd a testvér, mire mondtam, hogy de, lassan majd az az időszak is eljön. Erre azt válaszolta, hogy mondjuk nekem így könnyű, hiszen csak az anyaság pozitívumait élem meg és ezt nem is hívná gyereknevelésnek. Szóval az egész beszélgetés alatt arra utalt, hogy ettől kevesebb vagyok, mint az az anya, aki 0-24 a gyereke mellett van és még a háztartást is vezeti. De ez nekem borzasztóan rosszul esett, mert szerintem nem attól lesz valaki "jó anya", hogy felkel hajnalban ebédet főzni, vagy fél órára sem hagyja másra a babát.


2016. márc. 27. 22:10
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
81%

Pontozz le, de nem unod még?


Volt időszak, amikor együtt éreztem veled és egyet is értettem veled sok mindenben, de mára úgy gondolom, h vagy gyerek vagy még nagyon vagy dicsekszel vagy kínlódsz egyedül otthon. Esetleg kamu az egész...

2016. márc. 27. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Mit nem unok?
2016. márc. 27. 22:30
 3/20 anonim ***** válasza:
32%

Egyáltalán nem gáz, csak a kedves ismerős egy kicsit irigy.

Nem is értem miért kell a másik felett ítélkezni, mindenki igyekszik a saját életéből kihozni a legjobbat. Gondolom ő is megtenné, ha megtehetné.

Mondjuk én nagyon ritkán hagyom másra a gyereke(ke)t, mindkettőt egyszerre szinte soha, de én is könnyített pályán vagyok, szüleimmel egy telken élünk, így főznöm nem kell pl. De nem szívesen hagyom itt senkivel (az apján kívül), így nagyon ritkán járok el itthonról, de abszolút megértem azokat, akik nem így csinálják.

Szóval tojd le nagy ívben, hogy mit mond, csak a keserűség beszélt belőle, az ilyen emberre kár energiát pazarolni.

2016. márc. 27. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
90%
Le lehet pontozni, de nekem fura, hogy valakinek szittere van egy ekkora gyerek mellett. Plusz haztartast se vezet. Na mindegy. Lesztek eleget tavol egymastol, ha bolcsis vagy ovis lesz a gyerek. Persze ez csak az en velemenyem. Kisse bunko az ismerosod beszolasa, mert ettol nem vagy rossz. De azt be kell latni, igen, igy konnyebb.
2016. márc. 27. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
92%

Van egy 21-22 éves lány kisgyerekkel, aki szintén mindenben segítséget vesz igénybe és folyamatosan problémázik vmin.


Nos, irigy az illető. Én is meg szoktam ezeket kapni.

2016. márc. 27. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Elég bunkón adta elő,sőt senkinek semmi köze ehhez de azt beláthatnád te is hogy abban igaza van higy így azért lényegesen könnyebb az egész.Ettől még senkinek nincs joga beleszólni,te dolgod

ez a szaranya szuperanya már az agyamra megy amúgy (tapasztalat sajnos) rossz anya az aki: bantja a gyereket,kart tesz benne testileg,lelkileg,elhanyagolja stb.Attól mert valaki máshogy neveli vagy áll a gyerekkel kapcsolatos kérdéshez attól még nem szar.

Bar sokan szuperanyanak hiszik magukat ez nem lezezik..

2016. márc. 28. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
71%

Ja, unatkozol megint? 😊


Nem vagy rossz anya, (ha egyaltalan az vagy mar) es masnak is futja ezekre, nyugi....


Ha a kerdes igazi lenne, az ismerősnek azt mondanám, hogy nincs igaza es nem is tartozik ra...

2016. márc. 28. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
82%

Nekem aztán édes mindegy!

De!

11 hónapos gyerek,te nem főzöl és a háztartást is lesz arod, gyereknek a nagyszülők mellett még sintére is van???

Te mit csinálsz akkor??? De most komolyan!

Nagy reményű terveket szövögetsz, tanulsz vagy kistesót gyártotok vagy mit???

2016. márc. 28. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
69%
Mit csinálsz egész nap?
2016. márc. 28. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
67%

Lemaradtam a többi kérdésedről.

Mindenesetre mindenki úgy csinálja,ahogy akarja,de személy szerint azt gondolom,h a te kérdésed provokáció miatt lett kiírva. Hozzánk is járt heti 3x egy kedves nő fél évig főzni,takarítani(mondjuk nekem ikreim vannak),mégsem írtam ki ,hogy szerintetek ez gááz? Szar anya vagyok? Stb...

2016. márc. 28. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!