Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy bírtátok a kialvatlanságo...

Hogy bírtátok a kialvatlanságot és az éjjeli virrasztásokat? A férjetekkel csináltátok vagy egyedül?

Figyelt kérdés

4 hetes a kicsink. 9-kor le szoktunk feküdni aludni a férjemmel, a baba viszont 11-kor ismét kelt minket, mert éhes (3-4 óránként etetjük). Végül így éjfélkor tudunk csak elaludni általában, mert még altatjuk, pelenkázzuk, böfiztetjük, stb.


Reggel 7-kor viszont megint ébreszt minket a kicsi enni. Én már nagyon fáradt vagyok, terhesség alatt végig sokat tudtam aludni, most meg ez nincs így. Néha visszafekszem aludni délután még egy picit, de nappal valahogy annyi minden izgalom adódik, hogy elfeledkezem az alvásról.


Próbáltuk áttenni 10-re az utolsó tápszert, de nem vált be, hamarabb kelt fel enni legközelebb.:/ Szedek vasat is, kávézom is, nem segítenek.


Ti hogy viseltétek ezt a korszakot? Meddig tartott? A férjetek is kelt veletek, vagy csak ti? Tudtok valami praktikát?



2016. márc. 30. 11:03
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
85%

Azt hittem,hogy alszol egy-két órát aztán félkelsz,majd megint alszol egy-két órát,és migint felkelsz és ezért fáradt vagy.

Próbáld ki egyszer ezt,és aztán biztos elegendő lesz a 7óra.

2016. márc. 30. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
71%

alszik 7!!! órát.

vagy amelyik 1-et sem alszik egyben.

előtte mennyit aludtál? 10-15 órát? röhej!

2016. márc. 30. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem sokan irigylik tőletek, hogy hét órát alhattok egyhuzamban, és ez tényleg ritka is egy ilyen pici babánál.


Nekem a nagy háromhónapos korától aludt így, és erre már azt mondom, hogy átaludta az éjszakát, hiszen 11 körül evett, utána lefeküdtem, és (nem is hétkor) hatkor ébredt enni, azaz éjszaka már aludt. Innentől kezdve már nem éreztem magam zombinak. Pedig elég erősen vashiányos voltam, de így, hogy 6-7 órát tudtam aludni egyhuzamban, már tök jó volt. Előtte az a három hónap, na az durva volt, mert akkor 9-kor, éjfélkor, és 3-kor is kelt, kottára három óránként. Érdekes, hogy a nagyobbnál mennyivel rosszabbul viseltem ezt, mint a kicsinél, pedig jóval fiatalabb voltam, 20 éves. Bár azt mondják, a fiataloknak még nagyobb az alvásigényük, és minél öregebb valaki, annál kevesebbel beéri :D

Most 28 vagyok, a pici meg 7 hetes, 10 körül ébred enni, de hát mi akkor még nem alszunk egyáltalán. 11 és éjfél között szoktunk lefeküdni. 2 és 3 között (változó, hogy mikor) szokott felkelni enni, de az nem több fél óránál, pelust ilyenkor csak akkor cserélünk, ha kakis, nem bizergáljuk azzal, hogy még vetkőztetjük, öltöztetjük, ha nem muszáj. Aztán reggel fél 6 körül ébred újra enni. Én ezzel teljesen kipihent vagyok. Jó, reggel még vissza tudok aludni, ha úgy adódik, mert apa elviszi a nagyot suliba, és a pici meg vissza szokott még aludni reggel, így néha én is tudok :) De általában ilyenkor már nem szeretem ezzel elcseszni az időt, mert felkelek, ebédet főzök, szellőztetek, söprés, mosás, miegymás, hogy kész legyek minél előbb, és délután tudjunk egy nagyot sétálni, mielőtt a nagyért menni kell a suliba.


De egyébként meg, ha azt nézem, amíg dolgoztam, sem aludtam többet, mint ti most. 9-kor meg utoljára szülés utáni héten feküdtem le, amikor még össze-vissza evett a babám, és még én is eléggé fáradt voltam. De amúgy amikor dolgoztam, akkor feküdtem le ilyen 11 - éjfél felé, és háromnegyed hatkor keltem, hétkor már a buszmegállóban voltam, hogy beérjek fél 8-ra. Mondjuk mi hétvégén sem alszunk sosem 8-nál tovább, legalább is amióta gyerek van (mármint mióta a nagy megvan), azaz 8 éve.

Szóval ha úgy veszem, ez azóta is tart, de persze nyilván a nagyot már nem kell este 11-kor etetni, mert 9-kor elmegy aludni, de 7-8 körül fel is kel, kisebb korában meg pontban 6-kor pattantak ki a szemei, olyan 3-4 éves koráig. Utána már csak hétkor :D

2016. márc. 30. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
93%

Délbem / délután próbálj pihenni! Ha segít a nyugizene, akkor ezt javaslom:

https://www.youtube.com/watch?v=DCBvS9DY6Xg

2016. márc. 30. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
81%

5 éve csak akkor alszom 7 órát egyben, ha a gyerekem a mamánál alszik... irigyellek.


mi nem tudtuk együtt csinálni a párommal, lévén a kaja hozzám volt nőve :o így én keltem, és később is mindig csak én voltam jó neki éjjel.

hidd el, hozzá lehet szokni, egy idő után már magadtól kelsz, és figyeled, hogy talán vmi baj van, hogy nem ébred, nem hív?

2016. márc. 30. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
73%
Kérdező, miért pontozod le a válaszokat? Nem tetszik, hogy mások válaszolnak a kérdésedre? Akkor minek kérdezel? Amint látod, mindenki más kibírja, még jóval kevesebb alvással is, ez neked ennyire fáj? Eleve fura, hogy felnőttként ekkora alvásigényetek van, de azt azért gyerekvállalás előtt csak sejtettétek, hogy a babák nem alszanak egész éjjel megszakítás nélkül, ugye? Vagy hogy a kisgyerekek is még elég korán fel szoktak kelni, igaz?
2016. márc. 30. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 A kérdező kommentje:
16: nekem minden válasz hasznos volt, aki tanácsot adott vagy elmesélte, hogyan bírta a virrasztásokat. Természetesen tudom, hogy nem like gomb, hanem hasznosság gomb.:)
2016. márc. 30. 12:49
 18/30 anonim ***** válasza:
100%
Külön szobában alszik, nálunk meg ott van a bébiőr. Nyöszörögni szokott álmában, de arra nem kelünk fel. Ha felébredt, akkor vagy énekel, vagy veri a fejét az ágytámlába. Akkor már feltápászkodunk mi is. Most két éves.
2016. márc. 30. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
100%

Este 8-9 között letettem aludni, majd fél 2-kor és fél 5-kor kelt enni 8 hetes koráig, onnantól pedig már csak fél 5 körül (utána aludt reggel kb. 8-ig), 5 hónaposan pedig elkezdte kihagyni a hajnali kelést is.

Páromat sosem ébresztettem, hiszen helyettem nem tudta volna megszoptatni a babát, másrészt elég húzós időszaka volt a munkahelyén, így mindig törekedtem arra, hogy éjjel ne zavarjuk. Nekem nem különösebben volt szükségem a nappali pihenésre (az éjjeli szoptatás alatt a kanapén ülve sokszor szunyókáltam), bár tény, hogy kevésbé fárasztó a helyzet, mióta átalussza az éjszakákat.

2016. márc. 30. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
100%

7 óra alvással istenesen bírtam volna. Az én fiam 2 óránként kelt éjjel is enni 3 hós koráig. 7kor ment aludni, mire bealudtunk volna már kelt is fel 10körül, 11 után aludt vissza, 1kor megint kelt, fél3 felé aludt vissza de fél4-4 körül megint kelt és jobb esetben visszaaludt 1 óra múlva, de volt hogy 4kor már kezdődött a reggel, ha visszaaludt akkor 6kor kelt újra, napközben eleinte nagyon keveset aludt, így én nappal sem tudtam aludni mert mire leraktam a gyereket, ettem gyors egyet és csuktam volna be a szemem, ő már fel is ébredt.

Tehát kb 4 óra alvással (mert nem is tudtam azonnal visszaaludni éjjel) én a 4. héten épp azon filóztam a konyhában ülve és sírva, hogy most azonnal megakarok halni. Azt a hetet végig sírtam, meg az utána lévő heteket is.

Most már 3 éves a fiam, túl éltem, de soha nem fogom azt az időszakot elfelejteni.

2016. márc. 30. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!