Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy bírtátok a kialvatlanságo...

Hogy bírtátok a kialvatlanságot és az éjjeli virrasztásokat? A férjetekkel csináltátok vagy egyedül?

Figyelt kérdés

4 hetes a kicsink. 9-kor le szoktunk feküdni aludni a férjemmel, a baba viszont 11-kor ismét kelt minket, mert éhes (3-4 óránként etetjük). Végül így éjfélkor tudunk csak elaludni általában, mert még altatjuk, pelenkázzuk, böfiztetjük, stb.


Reggel 7-kor viszont megint ébreszt minket a kicsi enni. Én már nagyon fáradt vagyok, terhesség alatt végig sokat tudtam aludni, most meg ez nincs így. Néha visszafekszem aludni délután még egy picit, de nappal valahogy annyi minden izgalom adódik, hogy elfeledkezem az alvásról.


Próbáltuk áttenni 10-re az utolsó tápszert, de nem vált be, hamarabb kelt fel enni legközelebb.:/ Szedek vasat is, kávézom is, nem segítenek.


Ti hogy viseltétek ezt a korszakot? Meddig tartott? A férjetek is kelt veletek, vagy csak ti? Tudtok valami praktikát?



2016. márc. 30. 11:03
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
65%

Mi van, 4 hetesen már 7 órát végigalszik egyben és ki vagytok készülve??? De durva, hogy milyen alacsony a tűrésküszöbe némely embereknek.

9 hónapos a lányom, 9 hónapja nem aludtam egyben 4 óránál többet de tegnap pl. óránként ébredt és vissza is alig lehetett altatni. Na, ez már tényleg durva de amit te írtál az számomra az álom-kategória. A nagylányom volt nagyon jó alvó, de még ő is 6 hónapos kora után aludt egyben 7 órát.

2016. márc. 30. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
93%

Én nem olvastam az eddigi hozzászólásokat, úgyhogy ha valakiével egyezek-bocsi.


Ilyenekre gondoltam, h

-az éjszakai etetést, ha a kicsit tápszeres esetleg nem tudná a papa átvállalni?

-AZtán, ha még csak 4 hetes, akkor amikor ő alszik nem tudnál te is valamelyik napszakban szundizni egy

kicsit?

-az nem megoldható, h pl. hetente egyszer valamelyik családtag átvállalja a délelőttöt? pl. hétvégén.


Elhiszem, h nehéz, de hidd el, ha egyhuzambam végigtolja a 7 órát, nagy esélye van annak, h hamarosan akár az egész éjjel végigalussza. A vas, a kávé nem hinném, h igazán segítene.

Nálunk éjfél körül, és 4 körül volt etetés. Az éjfélit a papa bevállalta sokáig, mert egyszerűen azt nem bírtam. Alig, h elaludtam, már kelni....a hajnali viszont minden gond nélkül ment.


A fiam most négy éves. Még nem volt egy nyugodtam átaludt éjszakám :(

2016. márc. 30. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
79%

8-as vagyok, azért lettem lepontozva mert újszülöttként aludt a babám éjszaka 6-8 órát összesen 3 részletben? Hát igen, vannak ilyen babák is..

Mundjuk én dolgoztam és terhesség előtt vagy közben sem tudtam délig aludni és nincs 12 órás alvásigényem se.


Vagy azért mert nem érzem, hogy le kellene feküdnöm este 8-kor ha úgyis alszok fél 7-ig? 8,5 óra alvással nem tudom miért kéne álmosnak lennem.


Vannak jó alvó babák. Hasfájós volt sokáig kemény volt a hasa beteg is volt de mégis aludt éjszaka. A fogzás se vészes, 2 éjszaka alatt max 5x keltem fel 1-1 percre pedig 3. napja virít a fehér csík az ínyén. Pedig nappal nagyon nyűgös, lényegében mióta megszületett vagy a hasa fáj, vagy beteg (feküdtünk kórházban is) vagy most a foga. Igaz amikor éppen nincs semmi baja akár nagytakarítás is beleférne mellette.

Azt hiszem szerencsés vagyok. Le lehet pontozni ezt a választ is, attól még a lényegen nem változtat.

2016. márc. 30. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
100%
A 'nagyok' 6 és másfél évesek voltak, mikor hazahoztuk az ikreket a kórházból. Az első két hónapban napi fél órát aludtam. Komolyan. Nagyon durva volt. Ha heti egyszer másfél lett belőle, az már maga volt a mámor. Az etetéseket ketten csináltuk a párommal, de azon túl neki muszáj volt pihennie, hogy dolgozhasson-fáradtan nem lehet végezni a munkáját. Jellemzően éjfélig az egyik baba aludt, éjféltől meg a másik, így én meg maradtam ébren, hogy a két nagyobbat ne ébresszék fel. Nappal meg ovi, főzés, takarítás, és akkor a babák is jobban aludtak:) sajnos a rokonainkra egy fél döglött cserebogarat sem lehet rábízni, így maradtunk hatosban. Nem bántam, túléltük, fél éves koruk óta mindegyik alszik este 7től reggel 7ig. Jó sok magnéziumot szedtem, nekem az segített-de minden fotón úgy nézek ki mint egy zombi.... kitartás, sok jó levegő, vmi zöld tea, és magnézium.
2016. márc. 30. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
72%

Nem igazán értem miért kell a kérdezőt leoltani, mert kevés neki a 7 óra alvás, nyilván mindenkinek különböző a bioritmusa, sőt az egészséges napi alvásigénye egy felnőtt embernek 8óra minőségi alvás. Igen vannak olyan babák akik még ennyit sem alszanak egyben, vannak babàk akik napközben is ordítanak, de ez még a kérdezőn nem fog segìteni.

Ami a kérdést illeti viszont kerdező, ilyen pici babánàl irreális elvárás, hogy mondjuk 10 órát vègigaludjon, sajnos ezt valahol el kell fogadni.

Amit tenni tudsz vitamint szedsz, mozogsz, kicsit felpörgeted az anyagcserédet, ami valószínű lelassult. Táplálkozásodra is érdemes lenne odafigyelni, illetve ami még jó hatással lehet a zöld tea.

2016. márc. 30. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
76%

Az elején a férjem is segített. Néha most is felébred, és kérdi hogy felváltson-e. De hagyom pihenni, melózik.

Nekem is iszonyat nagy az alvásigényem, már várom, hogy teljesen végigaludja az éjszakât! Tippem nincs:kávé, pihi nappal.

Mondjuk az tény hogy 7 óra nagyon jó egy ilyen pici babánál. Nekem max 3 óránként kelt, és volt hogy nem aludt vissza 2 szopi között, de nem is maradt el a kisâgyban ébren. Tehát max 1-1,5órát aludtam egyhuzamban, mert szopi-büfi-peluscsere, altatás,fejés, ez tartott legalább 1 órát....

Most jobb, lerakom 9-kor, néha felsír 11-hajnal 2 közt, akkor megetetem, majd kel 5-kor, akkor is szopizik és visszaalszik 7-8-ig. Tehát legjobb esetben(én kb. 10-kor fekszem,) alszom 7 óràt egyben, ez isteni felüdülés a sok kelés mellett, és még utána vagy 2 óra hosszát. Délelõtt még kómás vagyok, de utána elmúlik. Pedig elõtte nekem iszonyat nagy volt az alvàsigényem, simán letoltam 12óràt ha tehettem. :D De ez van, a gyerekvállalással jàr. Ja és magamon is meglepõdtem, hogy "milyen jól bírom". :)

2016. márc. 30. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak tápszeres a baba, akkor beoszthatjátok a férjeddel: egyik éjjel te kelsz fel, másik éjjel ő, és felváltva látjátok el a kicsit.


Egyébként ritka jó alvó a gyereketek. Nálunk az első négy hét azzal telt el, hogy a gyerkőc este 11-től hajnal 4-ig szint egyfolytában sírt, vele együtt a második héttől már mi is. De kibírtuk.

2016. márc. 30. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 A kérdező kommentje:

27: a doki szerint egyszerűen csak nyugis típus. most még nagyon élvezzük, hogy ilyen kis csendes, nappal már elég sokat nézelődik, de éjjelente alszik.


igen, a férjem átveheti tőlem az esti dolgokat, általában mindkettőnk felkel és támogatjuk egymást, mivel neki néha korán kell kelnie, így sajnálnék én meg aludni.


a napközbeni alvást ma betartottam! a sok mozgást is.:) megpróbálom a vitaminokat és a jó étkezést is.

2016. márc. 30. 17:41
 29/30 anonim ***** válasza:
100%

Jól hangzik a hét óra alvás, de sokan akkor tudnak aludni, mikor ők úgy érzik, nem akkor mikor hagyják őket. Én rossz alvó vagyok, megesik, hogy bár alig aludtam előző éjszaka, napközben pedig egyáltalán nem mégsem tudok elaludni este mikor "lehetne" hanem mondjuk 2-3 drága órán keresztül forgolódok és mire édesen el tudnék aludni, már kelni kell, vagy meghallok valamit, amire azonnal kelek. És akkor megint kimegy a szememből az álom. A férjem meg bárhol, bármikor leteszi a fejét alszik 5 percen belül. Nagyon irigylem.


A fentiek miatt nagyon nem szeretem, mikor az van, x-től x-ig általában alszik, hát az milyen sok óra, miért nem elég az neked. Hát kösz, az nem azt jelenti, hogy pont akkor én is tudok aludni, mindegy milyen fáradt vagyok.

2016. márc. 30. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
56%
mint meg nem adtam volna 7 ora alvasert :) a kicsikemet letettem 9 kor aludni ejkfel fel 1 kor ebredt es reggel 6 ig fel 7 ig egyfolytaba fent volt felcserelte a nappalt az ejjelel!ja es nem tudtam pihenni napkozben mert ott volt a masik ket kicsim is az egyik 4 a masik 2 eves volt gondolhatod. een sirtam a faradtsagtol, a ferjem meg dolgozott!
2016. márc. 30. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!