Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 15 hós tápszert nem fogyasztó...

15 hós tápszert nem fogyasztó babánál hogyan vezessem be a tehéntejet?

Figyelt kérdés

Még kétszer szopcsizik egy nap, tápszert sosem kapott. Olvastam, hogy sokan a tápszer-tej arány változtatásával vezetik be (de ez nálunk kilőve).

Aki vízzel hígította, hány napig adta a feles, harmados stb. tejet, míg végül hígítatlanul adta?

Vagy már hígítani se kell? (a gyümölcslevesébe szoktam rakni egy keveset, de nem vettem észre semmit)


2010. ápr. 4. 22:51
 1/4 anonim ***** válasza:
Én 2 hétig felesbe és felforralva, utána 1-2 hétig 2/3-os arányba felforralva, majd hígítás nélkül adtam neki. Most 18 hónapos és már nem forralom neki.
2010. ápr. 4. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem úgy javasolták, hogy forraljam és felesbe adja, de csak egy fél dl-t először, és hagyjak ki egy napot. Aztán következőbe ugyanígy forralva felesbe már többet ha elfogadja, és megint egy nap pihi. Aztán én már javítottam az arányon a tej javára, de még párszor vizeztem neki, napokat már nem hagytam ki és annyit ivott amennyi jól esett. Két hét után már tisztán itta, 11 hós korában kezdtem (ő sem itta meg a tápit, junior italt sem, a cicit meg elutasította, pedig még volt kis tejem)17 hós lesz nemsokára, de én még mindig forralom neki. És már kakaózik. (pici cukrot szoktam bele tenni az elején, úgy szerette meg a tejet)
2010. ápr. 5. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A lányom is ennyi időssen kezdte,én soha nem tettem hozzá vizet és nem is forraltam föl,és csak reggel iszik egy üveggel,meglangyosítom kis cukorral és ennyi semmi baja,én is előszőr meg kostoltattam vele,és mikort láttam hogy semmi baja,azóta adom neki!
2010. ápr. 5. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, akkor holnap reggel nekivágok... :)
2010. ápr. 5. 12:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!