Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Bébikomp! Jó vagy nem?

Bébikomp! Jó vagy nem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

8 hónapos a kislányom és hallottam egy pár embertől, hogy ők használják és sokat segített nekik pl. az állásban,meg az elindulásban. Viszont neten sok helyen azt olvasom,hogy nem jó.

Valakinek valami tapasztalat? (jó is,rossz is)



2016. márc. 31. 13:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
71%
Nem jó.
2016. márc. 31. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
76%
Véleményem szerint nem jó. Könnyen borul és ha még nem képes egyedül állni vagy járni akkor végképp kártékony.
2016. márc. 31. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
76%

Én teljesen feleslegesnek tartom. A lányom 8 hónaposan már felállt, 11 hónaposan pedig magabiztos járt. 13 hónap körül pedig már ügyesen szaladt.

Semmi szükség nem volt járássegítőre.

2016. márc. 31. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Ő is 8 hónapos,de még nem tud felállni,ülve is még eldől. Elég későn kezd el mindent,de voltunk Pesten,ott azt mondták,hogy semmi baja,csak kicsit lustább. A barátnőmnek ikrei vannak és azt mondta,hogy neki is az egyik később kezdett el mindent,de sokat segített neki a komp. Abszolút nem tudom eldönteni,hogy jó vagy nem...
2016. márc. 31. 14:02
 5/13 anonim ***** válasza:
76%
Nem jó. Igazából gyógytornászt kéne megkérdezned, ő pontosan el tudja mondani, miért nem jó.
2016. márc. 31. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
86%

8 hónapos a gyereked. Még bőven van ideje állni meg elindulni.

a szülőnek baromi kényelmes, mert a babáknak tetszik, bele lehet kötni, más szemszögből látja a világot, de évek őta hangoztatják a szakemberek, hogy a bébikomp és a kengurú káros!

Azzal jönnek sokan, hogy nekik is volt, a gyerek mégis egészséges, de ez csak szerencse. Attól még egészségtelen. Olyan mozgásra kényszeríti a bébikomp a babákat, amikhez még nem elég fejlettek vagy erősek. A szomszéd Józsika lehet, hogy már 8 hónaposan futott, de attól még nem baj, ha a gyereked csak másfél évesen fog szaladni.

A halálom, amikor ülni nem tudó gyereket ültetnek, menni nem tudó gyereket meg kézen fogva vonszolnak, nehogymár a szomszéd gyereke előrébb tartsona mozgásfejlődésben.

A gyereknek nem kell segítség a mozgásfejlődéshez, csak tér és lehetőség.

A 8 hónapos babának meg még nem kell mennie, és ha csak egy év múlva indul el, az is pont jó lesz.

2016. márc. 31. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Nem a szomszéd Józsika miatt akarom,hanem mert mindenki (beleértve a védőnőt,doktornőt) azt mondja,hogy ennyi idősen már ülnie,meg állnia kéne. Ezért lettünk elküldve Pestre is,az okos védőnő miatt! Azért gondoltam,hogy hátha kell neki valami segítség hozzá.
2016. márc. 31. 14:13
 8/13 anonim ***** válasza:
90%

Ha pedig gond van a mozgásfejlődéssel, akkor gyógytornász, dévény módszer, neurológus, tehát szakember.

Saját példa: kisfiam 8 hónaposan a hasra forduláson kívül nem csinált mást. Elvittem egy gyerekekre specializálódott gyógytornászhoz, aki megnézte, semmi kórosat nem talált, és előírt néhány otthon is végezhető gyakorlatot, ami az egyensúlyközpontr a hat. 9hónaposan ült fel, ekkor már abbhagytuk a tornát. 10 hónaposan, állt fel ekkor kezdett el mászni is. Majdnem másfél éves volt, mikor elindult. 2 éves korára nem látszott a lemaradás. 3 évesen megmutattam egy szakembernek, aki semmiféle lemaradást nem talált nála.

Ezzel csak azt akartam írni, hogy vannak "lustább"babák, akik mindent későn csinálnak. Ekkor a szakemberek(nem védőnő és gyerekorvos)- neurológus, gyógytornász, konduktor akárki megvizsgálja, és fejlesztést javasol, vagy hagyja a gyereket a maga lssabb útján fejlődni.

De ók sem azt fogják mondani, hogy támaszd ki ülve a gyereket, ha magától nem ül, hanem erósítő gyakorlatokat írnak elő.

2016. márc. 31. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Mellesleg, ha megteheted, akkor magánúton keresel szakembert.
2016. márc. 31. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Pesten a Margit kórházban megvizsgálta a doki,azt mondta nem kell járnom vele se gyógytornára,se Dévényre nem kell vinnem. Jövő héten viszem az eredményt a háziorvosnak. De abba biztos lehet,hogy jól elküldöm a ...-ba,mert a hülyesége miatt reggel 9-től délután 1-ig vártunk a sorunkra a kórházban,úgy,hogy 10-re volt időpontunk és kb 10 perc alatt elintézett minket a doki.
2016. márc. 31. 14:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!