Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az apósom tényleg azt hitte,...

Az apósom tényleg azt hitte, hogy majd ráadjuk a harminc éves ruhácskákat és, hogy az ezeréves babahordozójában fogjuk vinni a babát?

Figyelt kérdés

Az anyóssal idehoztak délelőtt egy csomó vackot (nekem vacak, mert már elkezdtünk bevásárolni a babának újat és olyat, amilyet mi szeretnék, amit pedig használtan vettünk az is max két éves), ami a gyerekeiké volt.


Hogy lehettek ennyire primitívek és kicsinyesek? Az oké, hogy őrizgették (mondjuk amennyi vackot ők is felhalmoztak a padláson...) meg, hogy a férjem ezeket használta gyerekként, de mégis.


Hogy ne idegesítsem fel magam ezen?


2016. ápr. 2. 13:05
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
90%

Volt egy imádott kezeslábasom 2-3 évesen. Kb. 16-17 évesen mikor nézegettem a képeket, akkor kérdeztem anyáékat, hogy hol van a kis kezeslábasom, amit annyira imádtam. Anya nagyon szomorúan mondta, hogy buták voltak és nem rakták félre. Én is szomorú voltam miatta, mert nagyon szívesen tartogattam volna az én gyerekeimnek.


Ugyanígy vannak fali képek, amiket még édesapám rajzolt 50 éve az öccsének. Kicsit felújítottam, paszpartut és képkeretet cseréltem rajtuk. Most az lóg a babaszobában és imádom, hogy ilyen ereklyém van. Nagyon sokat jelent nekem.

Ugyanígy vadásztunk ereklyéket a férjem szüleitől is, akik nagyon nagyon örültek, mikor elhoztuk őket. A másik fia és menye nem élnek az ilyen dolgokkal.. Ők minden évben kidobnak egy rakás játékot, hogy újat vegyenek.

Nálunk meg a babaszobában ott van egy halom maci, amit én és a férjem kaptunk gyerekként.


Abszolút jószándékkal vitték nektek. Valószínű nem is gondolták, hogy mindent használni tudnátok, hiszen nyilván látták, hogy a kiskád törött. Elhoztak mindent és úgy voltak vele, hogy majd válogattok belőle és ha valami megtetszik, akkor azt elteszitek a gyereketeknek.


Őszintén sajnálom anyósodékat, hogy egy ilyen primitív és kicsinyes menyük van. A fiúkról nem is beszélve, aki nem veszi észre, hogy ennyire érzéketlen, bunkó paraszt a felesége.

2016. ápr. 2. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
89%

Hogy ne idegesítsem fel magam ezen?


Nehéz lesz, mert intelligencia kellene hozzá, aminek úgy tűnik, híján vagy.

Köszönöm szépen, kedves, hogy hozták, majd átnézem, és ami jó, használni fogjuk.


Ami használt, az is max két éves? A kora határozza meg, hogy valami jó vagy sem? Remélem, a férjed is ezt az elvet vallja és lecserél majd...

2016. ápr. 2. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
84%

sajnos erről szól a modern világ...senkinek nem érték már, ami régi, mindenki csak az újat, a modernt keresi. ennek köszönhetően az ember szépen lassan kizsákmányolja és tönkre teszi a földet azzal, hogy mindenből újat vásárol.

na többek között ezért veszek inkább használtan kétszer hordott kabátkát, mint újonnan, annak ellenére hogy megtehetném..

amit a faliképről írt valaki, kimondottan tetszik, nekünk az egész házunkban fel lelhetőek régiségek, a bútoraink koloniál stílusúak, a dekorációk is tölgyből, szóval minden jöhet, ami régi, ami értéket képvisel, amiben még "volt anyag", és ugyanezt vallom a gyerekcuccokra. és most senki nem azt mondta hogy a megsárgult, lukas göncöket add rá...de pl a nagymama eltette nálunk a családi pólyát, semmi baja, gyönyörű, hófehér, üzletben hasonló 10.000 Ft, és nem is kapni ilyen jó minőségűt, szépet.

De pl áldom az eget hogy édesanyám nem dobta ki a Silvanian Familys figuráim...éveken keresztül minden alkalomra azt kértük...most van egy 40 darabos gyűjteményem, aminek a mai piaci értéke még használtan is 30.000 Ft, tekintettel hogy darabja 1500 ft újonnan...minden ismerősöm irigyel érte.

2016. ápr. 2. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
85%

Ja mondok még jobbat. A baba szoba használt bútorokkal van berendezve. Vaterán vettem 2-3ezerért és csiszoltam, festettem őket. Tökéletesek!


Megtehetnénk, hogy mindenből újat, drágát veszünk, de ezeknek sokkal nagyobb az érzelmi értéke, ráadásul szebbek is, masszívabbak.


Javaslom, ásd el magad.

2016. ápr. 2. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
82%

Valaminek nemcsak használati/gyakorlati értéke van, hanem eszmei és érzelmi is. Ahogy írják ez a kérdés ismét az értékrendről szól.

Neked gondolom elsősorban anyósodékkal van gondod, valószínűleg nem igazán vagytok jóban, ha így reagálsz.


Én magam hoztam el édesanyámtól a megmaradt holmikat (sajnos nagyrészét odaajándékozták) és amit lehetett ráadtam a fiamra (lévén én lány voltam, csak a semleges holmikat). Képet is készítettem anyukámnak, tudom, hogy jól esik majd neki látni...Mivel moshatózok, ezért még a megmaradt Ágnes pelenka csomagokat is elhoztam...

Ezen kívül is sok mindent megmentettem, tele a ház "kacatokkal".

2016. ápr. 2. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
79%
Most így gondolod.....de majd amikor megszületik a babád és félreteszel pár emléket (azt a kicsi ruhát amit annyira imádtál rajta) és még pl 30 év múlva is könnybe lábad a szemed amikor előveszed és előtörnek az emlékek a te kicsi babádról!!! Majd a legjobb szándékkal az unokádnak adod azt amire vagy amikre mindig vigyáztál. Nah akkor bízom benne,hogy a pofádba kapod ugyan ezt!! Mi is kaptunk párat, nagyon nem a mai divat stb stb,de egyszer ráadtam itthon a gyerekre anyós boldogsága megvolt és nagy volt és se nekem se a gyereknek nem lett semmi baja.
2016. ápr. 2. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
79%

Én irtam már valahova hogy szinte minden anya ugy ketdi hogy az ő babájának csak a legujabb legjobb jár, de ez mindig atmeneti.

Kesobb mindenki raebred hogy leenni pl ugyanolyan jo a hasznalruha is...


Lepontoztak, de mindig beigazolodni latszik pedig

2016. ápr. 2. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
81%
Ez legyen a legnagyobb gondod. Én megköszönöm, átnézem, max bezsákolom, elteszem majd visszaadom. Mindenki boldog. Most örökölt a fiam egy full rózsaszín kompot. Lakàsban lakunk. 3okom is van rá, hogy ne használjam. Meggyõzni nem tudom õket, h nem a legjobb a fejlõdés miatt, kicsi a lakás, színe...de megköszöntem, elraktam, majd visszaadom jövõre. Mindenki boldog. :D
2016. ápr. 2. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
79%
Önkritika. Első körben. Keményen! Aztán lehet mély levegőt venni és rohadtul megköszönni mindent! Elképesztő stílusod van! Pofozd helyre magad, mire megszületik, ezt ne örökítsd át, mert gyomorforgató! N32
2016. ápr. 2. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
97%
Te egy halatlan hisztis p*csa vagy. Mar most sajnalom szegeny gyerekedet hogy ilyen elb*szott egy anyja van.
2016. ápr. 2. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!