Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Komolyan ennyire fontos lett...

Komolyan ennyire fontos lett már mibe öltöztetjük a babát? Ráadásul másokat megszólunk?

Figyelt kérdés

Itt is volt egy kérdés.De sajnos az ismerettségi körömben is vannak ilyenek. Megszólják, ha kétszer ugyanabban látják a másét, vagy megszólják mert nem annyira divatos. "szegény gyerek". Minek szül, ha ezt sem tudja megadni neki stb stb.

Lehet én vagyok ilyen csodabogár, de nekünk pl. nincs is sok ruhánk. Sokat mosok. Tiszták, nem szakadtak, nem kopottak. Nem ez az első és legfontosabb az életünkben. Sok minden másra költöm a pénzt, ami élményt ad. A ruha nekem olyan, mint a fogmosás kb. Nem azért csinálom, hogy másoknak kirakatba tegyem, hanem , hogy takarjon, de igényes legyen és ennyi. Soha eszembe nem jutott más baba ruháját nézni. Ismim is a legdivatosabba öltözteti, kétszer nincs rajta ugyanez, de pl. hihetetlen számlatartozásai vannak. Most ez mire jó?

És ez az ismi is megszól másokat. Itt tart a világ? Csak a külcsín számít? Bocs, kicsit összevissza lett az írásom.


2016. ápr. 4. 07:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
47%
Sajnos igen, itt tartunk :(
2016. ápr. 4. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
79%

Egy buta, felületes ember foglalkozik ilyennel, értelmes szülö meg oda se figyel az ilyen hülyeségekre.

Ha a gyereknek tiszta, nem agyonmosott, kényelmes és az idöjárásnak megfelelö ruhája van, akkor más vélemémyével foglalkozni enyhén szólva is ostobaság.

2016. ápr. 4. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
75%
Én imádom öltöztetni a Kisfiam, előbb veszek neki ruhát, mint magamnak, de ilyen undorító és kicsinyes soha nem lennék mással. Nem tapasztaltam még ilyen hozzáállást, de ha hallanék hasonlót, az illető nem tenné zsebre, amit tőlem kapna...
2016. ápr. 4. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Játszótér, ismerőssel: "nézd meg, minek szül az ilyen gyereket, nem igaz, hogy nem lehet felöltöztetni normális ruhába, miért ad rá kőkorszaki cuccokat, szegény gyerek" Ezt egy kicsit hosszabban ecsetelte. Se köpni se nyelni nem tudtam. Mindeközben épp az ő gyereke zaklatta az enyémet, akikre csak én figyeltem, na ezen meg nevetett. Hogy hát igen, eleven. Na eleven gyerek "csak"azért nem dobálja földhöz más gyerek játékát. De tetőtől talpig mesemotívumos ruhába van, extra divatos :(
2016. ápr. 4. 07:59
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Kopott, elnyűtt, kinyúlt, szakadt ruhát én se adnék soha a gyerekemre és igazából én is sajnálom azokat a gyerekeket, akik ilyenbe vannak felöltözve... Turikban sokszor fillérekért lehet jó állapotú, szép ruhát venni, szóval sokszor nem a pénz akadály, csak az igénytelenség. Van olyan ismerősöm, akinek tudom, hogy sok pénze van, mégis kopott, kinőtt ruhát ad a gyerekeire, lányra fiúsat, fiúra lányosat, papagály színek, gyűrödten... Szeirntem egy alaptvető igényesség itt is kell. Persze, ha tiszta és nem agyonhasznált a ruha, akkor nincs vele baj, nem kell a legújabb, legdivatosabb, legmárkásabb legyen.
2016. ápr. 4. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Van egy 21 hónapos gyerkőcünk, kertünk, kutyánk, homokozónk, emellett sokat járunk ki az erdőre, tópartra. Én kifejezetten örülök, amikor kapunk a családból "használtabb" ruhát, illetve van olyan anyuka, akitől vettem már több cuccot, ugyanis feleslegesnek tartom vadi új, 3 csíkos melegítőben és mindenféle trendinek mondott göncben kivinni a gyerekemet, hogy utána meg azon hisztizzek, hogy homokos lesz vagy hogy a kutyával fetrengenek a füvön.
2016. ápr. 4. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Én nem tapasztaltam ezt sehol még. Bár engem nem is érdekel.Lányomat ma bolyhos nadrágba vittem oviba,igaz kocsival,de udvarra megfelel. Most van a legtöbb új cucca neki 3,5 évesen,mert párommal veszegettünk.De eddig cipőn kívül semmi új nem volt neki,minden örökölt,börzéről vettük stb.Most jön a tesó idén majd,neki is simán börzén meg más anyukáktól bevásárolok majd,de akadni fog új ruhácska is.

Nekem pl az nem tetszik,hogy ezek az általad említett divatanyukák meg úgy öltöztetik a gyereket,hogy a kislány egy útszélinek néz ki már most,meg ráadják a farmert,amibe leülni se tud rendesen a gyerek.

2016. ápr. 4. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

" Mindeközben épp az ő gyereke zaklatta az enyémet, akikre csak én figyeltem, na ezen meg nevetett. Hogy hát igen, eleven."


Na, én itt közöltem volna, hogy a gyereknek sokkal többet árt, ha nem neveli az anyja és képtelen lesz valaha is normális közösségbe beilleszkedni. Ezenkivül úgy lehajtottam volna a gyerekét az enyémtöl, hogy vagy úgy rohant volna. A gyereke lehet "eleven", de nem az én gyerekemmel!!!!!

2016. ápr. 4. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nagyon elfuserált nő volt ez. Pont nem érdekli a gyereket, hogy mibe van öltöztetve, az csak nekünk öröm. Bár a farmerrel én sem értek egyet, nem igazán kényelmes a legtöbb fajta a kicsiknek, bár van olyan puhább fajta, ami igen.

Én azért nem gondolom, hogy itt tart a világ. Legalábbis nagyon remélem.:)

2016. ápr. 4. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én is imádom öltöztetni őket,DE! Soha egy szülőt sem szólnék le azért mert nem kap új ruhát a gyerek,vagy többször van ugyanabban,ez egy nagyon mocskos dolog. Akkor sem bántok senkit ha koszos,szakadt ruhában van. Senki nem lát az életükbe és lehet hogy igen,gondot okoz egy 300 Ft-os ruha. Vagy épp megveszi,de csak a védőnőhöz menet adja a gyerekre. És az is lehet,hogy jól futott a szekér mikor vállalták a gyereket,majd később lecsúsztak,így azt sem lehet mondani,h "minek vállalt az ilyen gyereket". Egyébként én sem hallottam még ilyen megjegyzést senkitől,pedig van több gyerek a játszótéren,akik nem a "legdivatosabban" vannak öltöztetve. És akkor? A gyereken van ruha. És minket sem szóltak még meg soha,pedig egymillió ruhánk van. Szerintem nem ilyenek az anyukák,csak te pont belefutottal az 50-ből 1 ilyenbe.
2016. ápr. 4. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!