Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van köztetek olyan anyuka,...

Van köztetek olyan anyuka, aki nem lövette ki a kislánya fülét?

Figyelt kérdés
Megkérdezhetem, miért döntöttél így?
2016. ápr. 9. 14:17
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
68%
Látom, valakinek fáj, ha más nem lyukasztatja ki a lánya fülét. Miért kell ezért minket lepontozni? Hajrá csajok, pontozzuk már fel egymás válaszait :D
2016. ápr. 9. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
75%

Három lányom van, és nem lövettem ki nekik.

Több okból:

1) sok olyan felnőttet ismerek, akiknek teljesen aszimmetrikus a lyuk a fülében, vagy túl lent vagy fent van, és ez azért van, mert babakorban belőtték, és aztán még nagyot nőtt a fül és "elnőtt a lyuk". Ezt nem tartom szépnek.

2) kicsi gyereknél veszélyesnek tartom, belekaphat, megránthatja, és tudtán kívül okoz magának fájdalmat. (Illetve a baba öltöztetésénél külön kell erre figyelni, amikor áthúzunk valamit a fején)

3) nem biztos hogy szeretne fülbevalót, ha majd eldönti, hogy szeretne, akkor kilyukasztjuk.


Már nagyobbak, kettőnek már van, a harmadik, amíg nem kéri, addig nem kap.

2016. ápr. 9. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
75%
Nem tudtuk, hogy fiunk lesz-e vagy lányunk, mi ebben a kérdésben is ufók vagyunk, egyszerűen nem akartuk előre tudni. A fülbevaló fel sem merült azóta, hogy megszületett, pedig már elmúlt négy éves. Így utólag látjuk, hogy jobb is így. A mi gyönyörűségünk olyan elálló fülekkel rendelkezik, ami ritkaságszámba megy. Egy fülbevaló még szembeötlőbbé tenné. Persze, ha majd kéri, semmi akadálya sem lesz.
2016. ápr. 9. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
54%

Azért, amiért a 12-es.

Semmi garancia hogy a csecsemőkorban lyukasztott jó helyen lesz, mire felnő. Én is több élő példát ismerek erre.

A balesetveszély a másik.

A harmadik: keloidra hajlamosnál (van a családban) hegesen forr be, ha nem használ fülbevalót. Előre nem tudhatom, szeretni fogja-e.

Plusz: a legtöbb érvet amivel mellette kampányolnak hülyeségnek tartom.

Pl: a kedvencem: "ha nem lyukasztod ki, fiúnak fogják tartani" - ki nem tojja le...


Majd ha szeretné, megcsináltatjuk.

Nekem óvodásként lett.

2016. ápr. 9. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
82%

Nekem rózsaszín fodros ruhában is megkérdezték, hogy fiú-e vagy lány! :D

12-es

2016. ápr. 9. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
82%
Mi sem lövettük ki, de semmi különösebb indokot nem kell mögötte keresni. Terhesség alatt szóba sem került, amikor a kórházban jött a hölgy fület lyukasztani, nem éreztem olyan fontosnak, hogy ezért felhívjam a férjem megtárgyalni, utána sem tettünk lépéseket az ügy érdekében, most, 4 évesen meg ő nem akarja. Ennyi.
2016. ápr. 9. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
65%
Nem lövettük ki,de meg nem mondom miért,egyszerűen nem láttam fontosnak.Most 5 évesen kért meg hogy lövessük ki,megtettük,úgy begyulladt,hogy kérte,vegyünk ki,neki nem kell,így beforrt.
2016. ápr. 9. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
61%
Ém sem lövettem ki! Az ég vilàgon semmi szüksége egy gyereknek - plàne egy babànak fülbevalóra! Majd magànak kilöveti ha akarja nagykorában! Őszintén nem értem miért természetes az ilyen! Akkor màr az orrukat is kíszúrathatnák!
2016. ápr. 9. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
65%
nem lövettem ki. minek, csak piszkálja. Majd ha 4-5 évesen kér fülbevalót kilövetjük neki. Ilyen egyszerű.
2016. ápr. 9. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
56%
Nekem egyaltalan nem tetszik amikor a baba fuleben fulbevalo van. Giccses es nem illik egy picihez... Szerintem sokan azert lovetik ki hogy nehogy lefiuzzak ?:D megjegyzem nekem is volt kiskoromban 3 evesen kihisztiztem hogy vegyuk ki. HA szeretne kesobb akkor oke :) de egy parhetes kisbabanak nem ertem miert lenne szuksege ra esztetikailag.
2016. ápr. 9. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!