Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Sírni nem hagyás és hiszti?...

Sírni nem hagyás és hiszti? Eléggé szembekerültem önmagammal, nem tudom, mit csináljak.

Figyelt kérdés

Van egy 9 hónapos lányom, akit sosem hagytam sírni, max pár másodpercig, ha valamiért nem tudtam azonnal menni. Mindig is elleneztem a sírni hagyást. A probléma az, hogy a kisasszony kezdi felfedezni a hiszti erejét. Vannak már helyzetek, amikor egyértelmű, hogy azért kezd egyik pillanatról a másikra hatalmas, keserves sírásba, hogy megkapja, amit akar. Napközben ezzel még nincs is gond, elég könnyen elterelem a figyelmét. A probléma az esti fektetésnél jön.

Eddig szépen megfürdettük, szopizott, cicin bealudt, aztán alvás. Egy dolog, hogy éjjel 46x kel, de legalább könnyen le lehetett tenni. Na, hát most pár napja rájött, hogy aludni unalmas. Hiába olyan fáradt, hogy majd elájul, alig lát, egyfolytában dörzsöli a szemét, ásítozik, nem akar elaludni. Ha cicin el is alszik, max 20 perc és felkel, és kezdődik a cirkusz. Ugyebár mászna. Ha berakom az ágyába, azonnal elkezd torka szakadtából üvölteni. Ha bent maradok, akkor annyira nem vészes, de sír, és ugyanúgy nem alszik el. Ha kimegyek, nagyon ordít. És itt jön a dilemmám: nem hagynám ugye sírni, de azzal, hogy bemegyek, és kiveszem, engedek a hisztijének. Egyértelműen hiszti, vigasztalom, de pár másodperc után fogja magát, kimászik az ölemből és nyomul játszani. Nem kell anya, nem kell cici, csak ki akar jutni a kiságyból. Ugyanakkor annyira sír, ha nem megyek be, hogy a szívem megszakad, krokodilkönnyekkel. Az előbb bírtam 10 percig, ilyen szar anyának még soha nem éreztem magam. Majd bementem, ringattam volna, és 1 perc után ott is hagyott...

Nem tudom, mit csináljak. Nappal alig alszik kicsi kora óta, bár ez a mászsással sokat javult. Éjjel egy katasztrófa, de legalább az esti fektetés könnyen ment, de annak is vége. Már tényleg egy nyugodt pillanatunk nincs.

Ti mit tennétek? Hagyjam sírni? De hogy lehet azt kibírni, ha mondjuk egy órát ordít? Már ennél a 10 percnél is bőgtem én is...


2016. ápr. 10. 21:24
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Megszokásból ébred már, ezzel én is tisztában vagyok. Csak hát ugye ez a megszokás úgy alakult ki, hogy éhes volt, megszoptattam, aztán rájött, hogy éjjel is van cici :)

Most hagyjuk el a napközbeni cicizést, tízórai, ebéd és uzsonna többnyire már rendes kaja. Mondjuk nem egy nagy evő, elég keveset eszik, de szerintem elég neki, mert nem akar szopni utána, és simán elvan 3 órát kaja nélkül.

Szerintem is fogzik különben, 7,5 hónapos koráig nem volt foga, azóta másfél hónap alatt kijött 6, nagyon beindult. Remélem tényleg csak átmeneti ez az esti cirkusz.

2016. ápr. 11. 12:11
 12/17 anonim ***** válasza:
Nekem is az jutott eszembe, hogy lehet kevés már neki csak a tej éjszakára? Lehet meg kéne próbálni valamit vacsizni és lefekvés előtt a cici?
2016. ápr. 11. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
én jól betunkoltattam tejpéppel vacsorára mikor 6-7szer kelt a ciciért, de nem használt...ilyenkor már tényleg nem az éhség miatt szopnak...9 hónaposan elég érett már az idegrendszer ahhoz, hogy étel nélkül szomjasan áttudjon aludni egy éjszakát a baba, hacsak nincs az hogy felkel, és tudja hogy csak szólni kell és már jön is anya egy kis összebújásra.
2016. ápr. 11. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim válasza:
100%
Nem olvastam végig, de úgy láttam hogy senki nem írta hogy hagyd sírni. Én azt ajánlanám hogy hagyjd egy kicsit. Maradj benn vele a szobába adjál neki egy két játékot.Először csak 5p aztán 10p hagyjd sírni. aztán utána már úgysem nagyon fog mert rá jön hogy anya itt van de nem vesz ki alvás van. Nekünk ez be jött! Remélem még oldódik. Kitartást.
2016. ápr. 11. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Hm, tegnap este úgy lett vége a cirkusznak végre, hogy betettem az ágyába, és lefeküdtem a fotelágyra. Nem tudom, hogy látott-e, nem foglalkozott velem mindenesetre. 20 percig játszott, rágcsálta a cumit (véletlenül se arra használja, amire kéne), majd amikor már nagyon álmos volt, nyöszörögve ásított stb., a világért le nem feküdt volna, hanem felküzdötte magát álló helyzetbe a rácsnál (kb. 10. próbálkozásra sikerült, annyira álmos volt), és szólt, hogy menjek... Ott volt az ágyában, csak el kellett volna dőlnie, de olyan, mintha egyszerűen nem tudná, mit csináljon, hogy kell lefeküdni. Majdnem elaludt állva, de nem feküdt le, inkább megint sírni kezdett.
2016. ápr. 11. 19:30
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudja, hogy kell egyedül elaludni. Ezért kel éjjel is 46x, mert félálomból nem tud egyedül visszaaludni. Én a kiveszem-beteszem módszert alkalmaztam a gyerekeknél, de valaki azt is sírni hagyásnak tartja. (Megdajkálom, mikor majdnem alszik leteszem, ha nyöszörög megsimogatom, ha felkel és megint sírni kezd, kezdem elölről). Az első nap órákig tart, de aztán egyre könnyebb.
2016. ápr. 11. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Azért ez egy fokkal humánusabbnak tűnik. Tökre nem értem ezt a gyereket, mert én már láttam tőle olyat, hogy aludt, megébredt, felemelte a fejét, sőt, felült, körülnezett, majd visszafeküdt. Tehát néha megy neki, néha nem? Teljesen káosz már ez :/
2016. ápr. 12. 17:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!