Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy alakítsam a napirendet?

Hogy alakítsam a napirendet?

Figyelt kérdés
A babám olyan kiszámíthatatlan van hogy fél órákat alszik van hogy 2 felet, van hogy kér enni hajnalban van hogy nem. Ami fix az hogy 7kor kel, az esti fürdés ami 8kor van és kb ennyi. Ez jó így? Mit csináljak másképp? 6 hónapos.
2016. ápr. 15. 10:32
 1/5 Bella169 ***** válasza:

6 hónaposnak azért már jó ha van napirendje. Ennek kialakulásában fog segíteni a hozzátáplálás elkezdése. A kanalas ételt mindig ugyan abban az időpontban kapja. A szopizások majd ehhez fognak alakulni.

Figyelj arra, hogy az események (evés, alvás, séta, játék, ... stb) egymásutánisága mindig ugyan az legyen (pl reggeli kelés, evés, játék, evés, alvás, evés, séta, evés, játék, alvás fürdés, evés, lefekvés). Szépen ki fog alakulni a napirend.

Hogy ez mennyi idő azt nem tudom. Az én lányom már 3 hós korától (onnan hogy átaludta az éjszakát) beállt óramű pontosságú evésekhez.

2016. ápr. 15. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az enyém is 6 hónapos. Minden este közel ugyanabban az időpontban fektetem le ma 5-kor kelt, tegnap fél 7-kor. Így mindenképpen borul a nap. Hiába írják, hogy a dolgok egymásutánja számít, értelemszerűen az esti lefekvést ha nem akarom már 5-kor fürdeni nem tudom az utolsó rendes evéséhez kötni. A nappali alvásokkal is gond van mert ha 5-kor kel olyan fáradt, hogy visszarakom aludni. Na de így az alvás-evés viszonya elcsúszik nagyon. Ha meg nem raknám vissza nem tudja ébren tölteni a szokásos 2 óráját amúgy se szóval szintén nem jön ki sehogy.


Az igényeit kell amugy is nézni, ez a lényeg. Szeretnék napirendet de nem sikerül. Nem akarom a fáradt babát ébren tartani, nem akarom sürgetni se az evéseket, se húzni az időt ha éhes. Majd egyszer csak lesz napirend valahogy.

2016. ápr. 15. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az okosok azt mondják, hogy a dolgok sorrendje számít, nem az időpont. :)

Ezzel nekem is gondom van, már délelőtt, mert általában 7-kor kel a babám, de van, hogy korábban. Eszik, aztán játszik. A probléma: a legtöbbször tízórai előtt már nem alszik, hanem közvetlen utána, de vannak napok, mikor 9-kor már álmos. Ilyenkor persze nem éhes még. Szóval így megváltozik a sorrend, és persze egész napra úgy marad.


Nekem azt mondta pár anyuka pont tegnap, hogy 6 hós kor körül nekik is ilyen napirendes gondjaik voltak, de aztán magától megoldódott idővel. Mert hogy ekkor változik egy nagyot majd a gyerek alvásigénye.

2016. ápr. 15. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Már jó lenne, ha lenne valamiféle napirend. Persze ez nem kőbe vésett dolog.. de pl pár napig írd fel, hogy pontosan mikor kér enni. az egy jó alap. ha látod pár nap után, hogy mittudomén 11 körül és 17 óra körül mindig éhes, akkor azokat az étkezéseket lehet fixálni, ott már direkt abban az időben kínálod cicivel/táppal még akkor is, ha esetleg még nem kéri.

ha már napközben lassan kialakul a meglévő 2 (ébredés és fürdés) mellé még 2-3-4 ilyen fix pontotok (pl jöhet olyan időszak is, amikor szinte mindig alszik... az lehet csendespihenő, még akkor is, ha éppen nem akar aludni, lefekteted, leülsz mellé, és mesélsz, énekelsz), akkor az már teljhes siker, onnantól kezdve már ki fog alakulni a teljes nap.

2016. ápr. 15. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Már elkezdtük a hozzátáplálást a tízórai és az uzsonna ki van válta ha úgy alakul. De sokszor van hogy a tízórait kihagyja mert alszik ilyenkor az ebédet váltom ki az uzsival ugyan ez van. És ezek sincsenek mindig ugyanakkor attól függ mennyit alszik mikor ébred.
2016. ápr. 15. 16:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!