Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Pikkelysömörös a 6 hetes...

Pikkelysömörös a 6 hetes babám, van valakinek tapasztalata?

Figyelt kérdés
A kislányom már születésénél kiderült, hogy tiszta apja. Az apja viszont pikkelysömörrel küzd sikertelenül. Felfedeztük, hogy a lányunk mindkét fülcimpája olyan. Nagyon félek, h neki sem hat semmi és fájni, viszketni fog. Attól is félek, hogy éli meg majd tinikorban. Van valaki, aki tud jó orvost, vagy krémet rá?
2016. ápr. 21. 09:18
 1/6 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem, hogy milyen a fülcimpája? Nekünk most azt mondták, hogy ekcémás. A fülcimpájánál ahol kinő a fejéből, ott van szétrepedve. Szteroidos krémet kapott, de azzal nem sokáig kenegettem, hanem shea vajjal és elmúlt. Meg száraz piros foltok vannak rajta testszerte, azok is elmúlnak már a shea vajtól.
2016. ápr. 21. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Anyukám és Papám volt pikkelysömörös amúgy, mi is azt gondoltuk, hogy az, de nem derült ki pontosan, majd figyelgetem, hogy előjőn- e neki újra.
2016. ápr. 21. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Elöl ahova a fülbevalót szokták lőni. Nagyon zsíros az arcbőre, pattanásos. Úgy kezdődött, hogy sok kis pattanás egy helyen volt, majd összefüggő lett, bepirosodott, kiemelkedik és hámlik. Arra gondolunk, h a megfázással jött.
2016. ápr. 21. 09:39
 4/6 anonim ***** válasza:
Akkor nem tudok segíteni, mert nekünk nem zsíros, hanem száraz, de alig piros, meg nem is viszket. De anyukámét láttam és az is inkább száraz volt, és mindig kenegette, már nincs neki, megkérdezzem tőle hogy mivel?
2016. ápr. 21. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

6 hetes!nem pattanásos szegénykém, hanem az anyai hormonok ürülnek a szervezetéből ami úgy néz ki mint ha pattanásos lenne. a hámlás is teljesen normális, hiszen eddig vízben ázott a kicsi bőre!

egyébként is 6 hetes baba bőrére semmit ne kenj amit nem egy hozzáértő orvos ír fel!

2016. ápr. 21. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha anyatejes, akkor szerintem attól "pattanásos". A fiam is az volt egy pár hétig, de azzal nem kell kezdeni semmit, magától elmúlik.

Ha pikkelysömör lenne - nekem is van, de a családon kívül senki nem tud róla, mert kordában tudom tartani és csak a fülemben meg a hajas fejbőrön van, néha egy egy a mellkason - akkor azzal kapcsolatban nekem az a tapasztalatom, hogy ha stresszelek, akkor jön inkább elő, szóval lehet, hogy a férjednek is van valami lelki gond a betegsége mögött... egyébként sokat segít, ha napoztatom, szoktam olyan sós vízbe fürdeni, hogy erdélyi sóbarlangból hoznak nekem kis sótömböket, azt felolvasztom a vízben és abban fürdök le, tusfürdőt, ilyesmi vegyszeres dolgokat nem használok, ha előjön a fejemen, akkor a dr. Immun nevű sampon sokat segít, de ha végképp nem bírok vele, akkor szteroidos krémmel kenem be egyszer-kétszer, de azt már csak a legvégső esetben....

2016. ápr. 22. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!