Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hallottatok már olyanról, aki...

Hallottatok már olyanról, aki lenyalja a gyereke cumiját, ha az leesik a földre vagy hasonló?

Figyelt kérdés

A védőnőnk mesélte, hogy emberek ezt csinálják. Szerinte azt hiszik, hogy a nyál steril és nem más mindenkinek a szájflórája.


Ti ismertek olyat, aki ilyesmit tesz? Én nem igazán hiszem el neki, hogy valaki ezt tényleg csinálja és nemcsak urban legend az egész.



#cumi #nyál #szájflóra
2016. ápr. 21. 18:40
1 2 3 4 5
 11/45 anonim ***** válasza:
48%

Látni nem láttam még ilyet, csak tőlem kérdezték már meg, hogy miért nem nyalom le a cumit, ha leesett a földre. Fúj basszus, ha a gyereknek a szájába nem adom úgy, akkor én miért venném a számba? Egyébként is, pont azért viszek magammal tartalék cumit, hogy ha leesne, akkor tudjak adni egy másikat a gyereknek, ha kell. Vagy vízzel leöblítem, azt azért úton útfélen lehet venni, még ha nálam épp nincs is.

Mondjuk nekem a legfurább az volt, hogy a nagyfiam apja annak idején kiakadt, hogy a cumit miért nem nyalom le, mielőtt a gyerek szájába adom, merthogy azt úgy kell, nyálasan beadni a szájába, és ha én nem csinálom, akkor majd ő.

2016. ápr. 21. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 anonim ***** válasza:
52%

Ismerek ilyet, és láttam is már ilyet.

Sőt, olyat is, aki ha játszott a babával és a baba odaadta neki játékból a cumit, hogy vegye a szájába ő is a cumit, akkor be is vette.

Nekünk meg sem fordult ilyen a fejünkben, hogy így csináljuk, de a védőnőnk mondta is, hogy ha leesik a cumi, menjünk és mossuk le, mert a szájban nagyon sok baktérium van, amit ilyenkor szépen átadnak az ilyenek a babájuknak, szóval nem kéne ilyet csinálni.

2016. ápr. 21. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 anonim ***** válasza:
45%
én még nem is hallottam ilyenről. de ez gusztustalan. nem hiszem el, hogy egy igényes nő ilyet csinál.
2016. ápr. 21. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 anonim ***** válasza:
53%

Nyaltam le anno párszor,és a gyerek is adta már a számba meg az apja szájába is.Kapaszkodjatok meg,soha senkinek nem lett baja.Lehet a ti szátokban egy komplett baktérium tenyészet tanyázik,úgy látszik a miénkben nem :D

(pontozzatok csak lefele :) )

2016. ápr. 21. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 anonim ***** válasza:
51%
Nos én biztos totál igénytelenek és undorító vagyok akkor egyesek szerint. Mert én bizony lenyaltam, ha lehuppant a földre, nem rohantam azonnal mosni, sterilizálni (főleg ha olyan helyen voltunk, ahol nem is lehetett volna azonnal ezt megtenni). Nem lett semmi baja a gyereknek. Nem kell ezt túlmisztifikálni. Mondjuk tény, hogy nem cigizek, nem iszom alkoholt stb stb. és másnak sem engedném meg. Mi mint a szülei azért szerintem olyan baktériumokkal vagyunk megáldva, ami nem árt a gyereknek, ha árt már gond van. Soha nem mondta senki (védőnő, doktornő), hogy ez rossz dolog lenne.
2016. ápr. 21. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 anonim ***** válasza:
64%

Azért akik itt pontozgatják lefelé azokat, akik nem nyalják le a gyerekük cumiját, hanem inkább megmossák, azért abba belegondoltak, hogy mondjuk lehet, hogy abba a homokba, amibe mondjuk beleesett a cumi, abba előtte pont a kutya vagy a macska intézte el kisebb, vagy nagyobb dolgát. A szülő meg először lenyalja, aztán még beleadja a gyereke szájába is. Oké, nem lesz baja a gyereknek állításotok szerint, de azért gondoljatok bele...Most tényleg akkora dolog megmosni azt a cumit?

Ja, és nyugodtan pontozzatok le!:D

2016. ápr. 21. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 anonim ***** válasza:
42%
Na, a cumit lenyaló prolik rászabadultak a piros kézre? :D Nektek ez okoz kielégülést? Ha az utcán leesik a gyerek cumija, ti komolyan képesek vagytok lenyalni ahelyett, hogy leöblítenétek vízzel? Ennyi erővel komolyan lehetne a járdát is nyalogatni, ha ehhez van gusztusotok.
2016. ápr. 21. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 anonim ***** válasza:
36%

Ha a koszos kutyaszaros földre esett le nem nyaltam le,de vizes lemosás után sem adtam a szájába,hanem otthon sterilizáltam.

Ha itthon leesett a csempére amit tudom hogy takarítok,nagyon koszos nem lehet akkor volt hogy lenyaltam.

Ha ezért én proli vagyok,akkor te nem tudom mi vagy,inkább nem mondok véleményt :)

2016. ápr. 21. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 anonim ***** válasza:
38%
Amúgy meg komolyan,az a gyerek a hüvelyeteken csusszant ki jobb esetben azon nem agyaltatok,hogy ott nem-e szed össze valamit? A melletek van a szájában,szoros bőrkontaktus van hónapokig és a baba egyébként is mindent a szájába vesz.És ti azon akadtok ki,ha egy anya aki nyilván nem akar rosszat a gyerekének,a saját szájába veszi a gyerek cumiját és úgy adja neki? Lehet proli dolog,de azért ne misztifikáljuk már túl.
2016. ápr. 21. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 A kérdező kommentje:
19: az orvosok már gondoltak erre, ezért van a Streptococcus B szűrés pl.
2016. ápr. 21. 20:22
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!