Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha 21 fok van fűtés nélkül...

Ha 21 fok van fűtés nélkül kertesházban bekapcsoljam a fűtést 6 hetes babának?

Figyelt kérdés
Vagy elég ha jól beöltöztetem? Éjszakára bodyt, vékony hosszúujjú hálózsákot és egy bélelt hálózsákot, plusz egy rétegben terítek rá egy plüsös 2 rétegű takarót. Nappal bodyt, hosszúujjú rugdalózót adok rá és duplán hajtva terítem rá azt a takarót, amit éjszaka is. Ugye nem fog megfázni?
2016. ápr. 25. 18:02
1 2 3
 11/25 Vilcsianyuja ***** válasza:
39%

Fürdetés idejére egy kicsit felhúznám a fűtést. Napközben nem rossz a 21 fok, a body+vastag rugi fölé max. vékony plédet tegyél, a duplán hajtott vastag takaró szerintem már sok. Éjszaka akár jobban is lecsökkenhet a hőmérséklet gondolom, bőven jó, ahogy leírtad, megfázni nem fog, az biztos. Ahogy az előző írta, a tarkóján leellenőrizheted, hogy esetleg melege van-e vagy fázik.

Annak, aki szerint a 21 fok melegebb nyáron :) Nem, az ugyanannyi nyáron, mint télen. Mondjuk ha nyáron 21 fok van a lakásban, én már meg akarok fagyni :)

És én se értem azt a logikát, hogy a felnőttek "elállják" a meleget. Max. ha hősugárzóból jön :)

2016. ápr. 25. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
45%

Ugye tudod hogy a túlöltöztetés növeli a bölcsőhalál esélyét?


20-21 fok az ideális szobahőmérséklet alvásra (babáknak is).

Elég egy rövid ujjú body, vékony pamut rugi és egy közepesen vékony ujjatlan hálózsák.

Plusz takaró 20 fok alatt.

2016. ápr. 25. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
48%
Fűtés nélkül ilyenkor a fok szerintem is csalóka, nem érezni annyinak, mintha meleg lenne a radiátor és úgy lenne 21-22 fok. Én ilyen pici babának biztos fűtenék, főleg hogy ő még nem is igazán mozog.
2016. ápr. 25. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:
8 órát alszik éjszaka, ezért félek az esti öltöztetéstől. Na meg a hőmérséklet is csökkenhet.
2016. ápr. 25. 22:29
 15/25 A kérdező kommentje:
Gondolom, ha fázik akkor felébred, ugye?
2016. ápr. 25. 22:31
 16/25 A kérdező kommentje:
Ma hajnalban jéghideg volt a keze és az arca is langyos volt. Nem éreztem a hátát izzadtnak.
2016. ápr. 25. 22:37
 17/25 anonim ***** válasza:
0%
Ha jéghideg a keze, akkor nem elég a 21 fok.
2016. ápr. 26. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
73%
40 fokban is jéghideg lesz a keze, mint minden újszülöttnek. Nem mérvadó a végtagokon észlelt hő, de ezt is ezerszer leírták.
2016. ápr. 26. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
35%

Szerintem elegendő.

Nekem a védőnő mindig azt tanácsolta, így is jártam el, sosem fázott meg a gyerekem.

- olyan lesz a hőfok igénye a gyereknek, amit megszokatunk vele. Ha mindig 30 fok lesz a házban, mert a szülő ezt szereti, akkor a gyerek is mindig fázós lesz, és igényelni fogja a 30 fokot, ugyanez igaz a 21 fokra is.

- soha nem a végtagok hője a mérvadó MINDEN csecsemőnek alapból hideg keze-lába

- a tarkóján-nyakán lehet ellenőrizni, hogy fázik-e. Értelemszerűen ha izzadt, akkor melege van, ha normál, meleg, akkor pont jó, ha hideg, akkor fázik.

2016. ápr. 26. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
35%
Nekem azt mondta anno a védőnő,hogy ha nagyon meleghez szoktatom akkor fázós lesz.20-21 fokos szobában volt eleinte,tényleg nem lett fázós,egy pólóban el van,ha többet adok rá akkor izzad melege van,levetkőzik.Nem beteges.Ellentétben én 21 fokban pulóverben ülök,és fázós vagyok de nagyon.Nekem 21 fok kevés,a gyereknek nem.
2016. ápr. 26. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!