Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor lett babátok igazán...

Mikor lett babátok igazán fontos tényező az életetekben? Mikor lettetek főleg anyák?

Figyelt kérdés

7 hetes a gyerekünk. Átalussza az éjjeleket kezdettől, jól eszik a tápszerből, napközben elnézelődik a pihiszékben vagy az ágyában, a napirendünk megfelel neki kezdettől.


A férjem itthonról dolgozik. Igazából egész nap olyan, mintha ketten lennénk itthon, vagy mennénk el. A gyerek végigalussza a napot majdnem, etetés+pelus gyorsan megvan, a programokat (tárlat, séta, kávézó vagy étterem) végigalussza babakocsiban vagy hordozóban.


Nem érzem azt, hogy változott volna az életünk. Mármint, nagyon szeretjük őt, és az ő szintjén már tudunk vele valahogy "játszani", de ugyanúgy élünk, mint előtte.(én is itthonról dolgoztam a szülés előtt, ugyanennyit jártunk el). A barátaink ugyanazok az emberek, nyilván a férjem miatt könnyen el tudok szabadulni pl. fodrászhoz is vagy szemöldököt szedetni.


Veletek mikor volt az, hogy a baba igazán tényező lett az életetekben és igazán ő határozta meg a napokat, és lemondásokkal járt?



2016. ápr. 26. 08:49
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
86%

Ez olyan fura kérdés. Mi az hogy mikor lett a gyerek fontos tényező az életünkben? Mikor lettünk anyák? Hát akkor, amikor megszületett a gyerek.

Születése pillanatától megváltozik az ember élete, a baba az első, egész nap szopizik/alszik/ringatni/pelusozni kell. AZ ember hozzá igazítja a napirendjét és mindent. Később ez persze lazul, de akkor is ő a meghatározó az ember életében.

2016. ápr. 26. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 A kérdező kommentje:
20: nem magamat hasonlítottam hozzájuk, hanem a problémák viszonylagosságát próbáltam felvázolni előtted. bár, most már nem értem, hogy miért tettem.
2016. ápr. 26. 10:17
 23/36 anonim ***** válasza:
6%

A hasfájósság és a vízhiány problémája tényleg ugyanaz?


Menj inkább fodrászhoz:) Nagy problémáid vannak, tényleg.

2016. ápr. 26. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
77%
gondolom azt próbálta szemléltetni, hogy mindenkinek a maga baja a legnagyobb. más az utcán él, nekem meg az a legnagyobb gondom hogy mit főzzek holnap, vagy hogy ebben a hónapban nem tudok ruhát venni magamnak... ez sem helyes, de attól még így van.
2016. ápr. 26. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
41%
Bevallom, nem igazán értem a kérdést. Természetesen a legelső pillanattól fogva fontos volt, sőt, a pozitív teszt pillanatától a legfontosabb mindkettőnk életében. Hogy emellett kinek milyen egyéb programjai vannak, az változó, mi is igyekeztünk nem csak otthon ülni, otthonról dolgoztam, suliba jártam a gyerek pár hónapos korától, a baráti kapcsolatokat is igyekeztem ápolni (ez nem minden esetben volt sikeres, de ez egy másik téma), de azt állítani, hogy emellett a baba ne lett volna "igazán fontos" tényező az életünkben, elég nagy butaság.
2016. ápr. 26. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 A kérdező kommentje:
A hasonlat nem azt jelenti, hogy ugyanaz. Akkor arra azt a szót használnánk, hogy "ugyanaz". A hasonlat egy szókép. A problémák viszonylagosságát szemléltettem, igen (köszi, utolsó). De ez tényleg meddő vita. Köszönöm, már voltam fodrásznál, nehogy már ez is bűn legyen, te jó ég.
2016. ápr. 26. 10:38
 27/36 anonim ***** válasza:
70%

Én úgy értelmezem a kérdést, hogy mikortól lett nehezebb a gyerekkel, vagy mikortól lett több feladat.

Nekünk ugyan nem aludt ilyan jól a lányunk, de az első év viszonylag könnyű volt (az első pár hetet leszámítva). 1 éves kora körül átállt 1 napközbeni alvásra, akkor már több program kellett kifejezetten neki és a mászás/járás miatt is többet kellett utána rohangálni. Utána az hozott nagy változást, amikor visszamentem dolgozni, mert azóta nagyon kevés a szabadidőnk.

2016. ápr. 26. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
86%

Ha ugy értelmezem a kérdést, hogy mikortól nehezebb akkor nekem jelenleg a 2 hetessel nehezebb mint a 3 eves naggyal, ha ugy értelmezem, hogy mikor lettem anya akkor az elso puszinal mikor megmutatták a szüléskor..

Szerintem ezt is mindenki másként éli meg, illetve gyerektől is fugg..

2016. ápr. 26. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
75%
28#.lemondasokkal nekunk nem igazan járnak a gyerekek, eleg jol beilleszkedtek az életünkbe, annyi, hogy most lesz egy lagzi amit en fájó szívvel kihagyok (csak a ferjem meg a nagyobbik megy) de azert ezek meg beleférnek rgy 2-3 hetes miatt ugy gondolom 😊
2016. ápr. 26. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
58%
Hát, hogy mikor lett fontos tényező???Természetesen már a pocakomban, mikor meg megszületett pláne.Első perctől.Hm, kicsit sajnálom a kérdezőt, hogy 7 hetes a babája, és még ilyeneken gondolkodik, hogy mikor lesz fontos tényező.Elég szomorú ha még nem az.Gondolom a jövőben is csak harmadik helyen fog a kis tényező szerepelni a családban, saját maga és a párja után....Én 7 hetes babámat javában anyatejjel tápláltam, igény szerint, nem jártam még vele étterembe és tárlatot sem látogattam, mert nem az volt az első.De hogy megnyugtassalak, eljön az idő, mikor sokkal kevesebbet fog aludni, többe lesz ébren, és szaladnod kell utána, 24 órában azt figyelni hogy épségben túl élje a napot, ne essen baja stb...akkor remélem már fontos lesz a gyermeked az életedben.Két gyermek édesanyja.
2016. ápr. 26. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!