Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Az számít jobban, hogy egy...

Az számít jobban, hogy egy nap mennyi kalóriát szedünk fel összesen, vagy más tényező is fontos?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, én megeszek reggelire egy szendvicset, aztán délre például... 5 tepertőt és onnantól nem eszek semmit, mert megvan a zsír/szénhidrát keret az ugyanolyan, mintha egésznap ennék csak kevesebbeket? vagy ha például délig eszek suliban szendvicseket, déltől meg egyre kevesebbet és este semmit, az is jó?

2015. márc. 20. 12:31
 1/7 anonim ***** válasza:
12%
A fehérjebevitel jobb ha egyenletesen van meg. A ch és zsíron lehet vitatkozni. Nálam az vált be ha edzés körül, tehát előtte és utána van a ch bevitel nagy része.
2015. márc. 20. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha fogyni akarsz akkor még jó is lehet. Ha jól akarsz kinézni sokáig, akkor hülyeség. Ha a szervezeted éhes, energiához fog jutni. De elöszőr az izmot bontja. Aztán ha már felzabálta az izomzatot, az anyagcseréd már úgy lezuhant, hogy a levegötől is hízol, onnan már mindegy mit eszel és mennyit.


Nem csak a kalória a lényeg, hanem a tápanyagok aránya és minősége is.

2015. márc. 20. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én nem hiszek abban, hogy ha valaki nem eszik rendszeresen egész nap akkor annak felszívódnak az izmai (ám szívesen megnéznék 1-2 embert akivel ez megtörtént, addig számomra csak mítosz)


Szerintem logikusan számít a kajád összetétele nem csak makrotápanyagok szempontjából, de mikrotápanyagok, allergének, saját tested jellemzői szerint (allergiák, érzékenységek). Edzésed időpontja, ehhez mérten mint írták szerintem is számít mikor eszel (és akkor mit). Már az energiaszinted, teljesítményed miatt is.

2015. márc. 20. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Tehát azok a nők akik elkezdtek fogyózni és a seggüket teljesen "lediétázták" neked nem elég. Bár azt lehet fogni a mozgáshiányra is, de egy kutya. A szervezet azt bontja le amire nincs szükség, vagy kevésbé van szükség.
2015. márc. 20. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Jobb ha egyenletes a vèrben az aminosavszint. Így inkàbb vagy anabolikus àllapotban, nem úgy mintha 1-2 kajálással vinnéd be a tàpanyagot. Próbàltam mindkettőt. 30 ève edzem, ezt tapasztaltam. Ennyi.
2015. márc. 20. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az izomtalan, leépült nők nem edzenek + koplalnak (ez az én hitem a témáról, lehet nem egyetérteni persze)
2015. márc. 20. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Persze, de nekem a délben eszek aztán nem eszek végig, elég koplalós diétának hangzik. De van egy "új" trend, az időszakos bőjt, és az is lehet hogy van akinek teljesen jól működik, de ott is ugyanúgy megvannak a makrótápanyag arányok és nem csak a kalóriamennyiség. Viszont ott néha irreálisan sokat kell enni egyszerre.


Kisérletezni meg nincs kedvem, hogy nem eszek elég fehérjét és nézzem mi történik szálkásításom alatt. Csöppet frászt kapnék akkor is ha csak 2kg-al több izom is lemenne.


Egyetérteni sose muszáj, vannak más módszerek is, lehet vannak egyeseknek jobb módszer is mint pl. ketogén diéta ahol nem kell annyi fehérje. De az alig eszek valamit és azt is szénhidrátból meg zsírból módszer biztos nem célra vezető.

2015. márc. 20. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!