Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van olyan feladat a baba/kisgy...

Van olyan feladat a baba/kisgyerek körül vagy a háztartásban, amit jellemzően csak te végzel, vagy csak a férjed végez?

Figyelt kérdés

Nyilván a szoptatás kivétel. De pl. fürdetés, pelenkázás, esetleg tápszeres etetés, éjjeli kelés, porszívózás, bevásárlás, etc.


Érdekel, melyik család hogyan osztja szét ezeket a feladatokat. Hétvége és hétköznap is érdekel.



#munka #házimunka #beosztás #gyerekápolás
2016. ápr. 30. 09:29
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
54%
ritka hogy egy férfi szívesen vasal...a férjemen kívül nincs rá példám pedig jó néhány férfi él a családban. mindenhol a nő csinálja. most nem azt mondom hogy leborulok elétek emiatt, miután minden mást kb. én csinálok :D de tény, könnyebb az életem úgy hogy legalább azt nem kell..
2016. ápr. 30. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
54%
férjemmel váltva fürdetünk,ha korán jön,ő ha későn én, esti mosogatást át szokta venni, felmosást néha mondjuk 4ből 1x. fűnyírást szokta még,többit én pl. vasalás,takarítás stb
2016. ápr. 30. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
84%

A szennyes szín szerinti szétválogatását kizárólagos jogon a feleségem végzi, mert én képtelen vagyok úgy szétválogatni, hogy az neki megfleljen. Nem is erőlködöm. A wc és fürdőszoba takarítás illetve portalanítás szintén az ő reszortja, mert a számtalan kis színes kendőből sose tudom, hogy melyiket használjuk nedvesen, melyiket szárazon, melyiket a wc-re, melyiket a mosdókagylóra (és akkor a tisztítószerekről még nem is beszéltünk). Közben én porszívózom és felmosok. Főzés vegyesen, de többnyire ő, mert ő van itthon a gyerekekkel. Sokszor hajnalban felkelünk és akkor közösen elintézzük. A gyerkek szintén az ő nyakán lógnak egész nap, minthogy én a munkahelyem dolgozom, de este én is megkapom őket. A nagyot én fürdetem, a kicsit közösen. Mesélés és altatás igény szerint.

A cserépkályhába viszont csak én tudok begyújtani, füvet is én nyírok és minden műszaki érzéket igénylő tennivaló az én feladatom. Autót vezetni is csak én tudok.


A legtöbb apróság meg olyan, hogy aki hamarabb találkozik a tennivalóval és tud is rá időt szakítani, az megcsinálja.


Ha már felmerült a vasalás: nem szoktunk vasalni! (Illetve csak extrém esetekben.)

2016. ápr. 30. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
67%
:D utolsó,jót nevettem az első pár soron,férfi szemszögből a mosás-takarítás :D
2016. ápr. 30. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
74%
Az én feladatom a mosogatás, mosás, vasalás, főzés, portörlés( bár öszinte legyek, mióta szültem ezt hanyagoltam 7 hete), fürdőszoba takarítás. Bevásárolni is általában én szoktam. A párom fürdeti a babát illetve utána felöltözteti, szokta szórakoztatni is. Ő sokat dolgozik, így nem is várnám el, hogy többet segítsen, hozzátenném nem szakadok meg a babázásban, főleg hogy végig alussza a lányom az éjszakát, így nincs éjszakai kelés sem.
2016. ápr. 30. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Nálunk se vasal senki, a ruhákat direkt úgy vesszük:))


A férjem reszortja mindig a babakád megtöltése és a porszívózás, én meg a tápszerkikeverési és mosógépmegtöltési (igen, főleg szennyes színenkénti válogatása:D) főmunkatárs vagyok itthon.:)

2016. ápr. 30. 17:47
 17/18 anonim ***** válasza:
Azért írtam felkiáltó jellel a vasalást, mert en azt gyűlölöm, es igy nekem az extran jo hogy megcsinálja ;)
2016. ápr. 30. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Babával kapcsolatos dolog, amit csak én csinálok, szerintem a szoptatáson kívül nincs. Bááár, a fürdés előtti olajos törölgetést eddig még csak én csináltam, de szerintem a férjem is megcsinálná, de ő eközben a vizet készíti elő. Na, azt meg csak ő szokta csinálni: beletölti a megfelelő hőmérsékletű vizet, fürdés után pedig kiönti. Ez nálunk elég nagy meló, mert nem a fürdőszobában fürdetjük, ott nem férne el a kád, úgyhogy hozni-vinni kell a vizet vödrönként.

Illetve éjjel felkelni a férjem szokott, ha ébred a baba, és ő hozza oda nekem szopizáshoz.

Ezen kívül tényleg mindent mindketten szoktunk csinálni, de nyilván én többször, mert napközben én vagyok itthon.


A nagytesónál inkább csak időbeosztás miatt vannak olyan feladatok, amit csak az egyikünk, vagy csak a másikunk csinál. Reggelente a férjem viszi mindig suliba, mert munkába menet el tudja vinni, egyszerűbb neki vinni, mint nekem babával együtt. Értemenni viszont én szoktam délután. Szülői értekezletre a férjem gyakrabban jár, de azért én is szoktam menni.


Házimunka: szemetet levinni, illetve szemeteszsákot cserélni majdnem mindig a férjem szokott. Vasalni meg majdnem mindig én. Mivel én vagyok itthon napközben, sok olyan dolog van, amit én sokkal többször csinálok, de ha a férjem is itthon van, ő is szokott például mosogatni, mosást betenni, teregetni. Söpörni még nem nagyon láttam, de szerintem neki nem is tűnik fel, hogy kell. Ha a nagyobbik gyerek behordja a sarat, akkor azért azt fel szokta takarítani, bár most már azért van akkora a nagy, hogy ő is meg tudja csinálni, csak felügyelni kell, hogy rendesen csinálja-e.

Bevásárolni általában közösen szoktunk. Én szívesen mennék egyedül, de nem bírok annyi mindent hazacipelni, ezért megyünk ketten. Év végén tervezünk autót venni, mondhatnám, hogy akkor már megyek én egyedül, de vezetés terén reménytelen eset vagyok, jogsim sincs, pedig nekikezdtem már párszor, de egyszerűen nem megy. Úgyhogy ezek után is együtt fogunk járni, a férjem vezet, én meg válogatok :D

2016. máj. 2. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!