Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Leesett a pelenkázóról,...

Leesett a pelenkázóról, vigyük az ügyeletre?

Figyelt kérdés

8 hónapos babámnak az előbb megvolt az első balesete.

Legurult a pelenkázóról. Szerencsére a pelenkázó mellett van egy szék, amin a reggel vasalt törölközők tornyosultak. Először rájuk esett, majd onnan tovább a parkettára. Fejét nem verte be, négykézlábra érkezett mint egy cica. Keservesen sírt, mint soha korábban. Mikor még 10 perc ringatás után is keservesen sírt, eldöntöttük, hogy irány az ügyelet. Mire felöltöztünk és bepakoltam a táskába, kezdett megnyugodni. Sikerült megnevettetni is, 20 percet játszottunk, áttapogattuk, lábbra állítottuk, megmozgattuk. Látszólag minden rendben, nem sírt fel érintésre.

Viszont nagyon érzékeny apás/anyás volt még fél órával a baleset után is. Nem lehetett letenni.

Szopizott, most alszik. Annyira sírt, hogy fél órája alszik, de még mindig néhány másodpercenként hüppög.

Nem tudjuk eldönteni mit tegyünk.

Félek, hogy feleslegesen tenném ki több óra várakozásnak az ügyeleten és egy jó kis vírussal jönnénk haza.

Mit tegyek?


2016. máj. 1. 16:07
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
61%

Fene tudja, ti se láttok a fejébe. A pupilláit figyeld, aluszékonyságot, bármilyen viselkedésváltozást.

Én azért bevinném, mert mostanában nincs sok betegség, általában üresek az ügyeleti várók. De legalább betelefonálnék és elmondanám, hogy pontosan mi történt.

2016. máj. 1. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Agyrázkódása biztos nincs, nem ütötte be a fejét egyáltalán. Láttam az egészet, de elkapni már nem tudtam :(
2016. máj. 1. 16:12
 3/19 anonim ***** válasza:
80%

hívd fel a Révész utcai ügyeletet (nem számít, hogy odatartoztok-e, mi sem tartozunk oda, mégis számtalanszor segítettek már) és meséld el nekik, mi történt.


+36-1-349-8601, +36-1-349-8603

2016. máj. 1. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Mindenesetre remélem nem szokásotpk lábra állítani.

Johogy sìrt hiszen megütötte magát.nem ártott volna azonnal borogatni mert enyhiti a fájdalmat, érösszehúzö hatásu.

Gyermekem is esett már le(habár ágyrol) de homlokra, agyrázkódás es tünetei nem voltak, azonnal felsirt, nem volt emlékezetkihagyás, pupillák egyformák, fényre reagálnak, nem volt hányás, hányinger, aluszekonyság stb) az ügyeleti röntgenen enyhe v kisebb hematomát állapítottak meg(bevérzés a bőr alatt) teendő: borogatni.es ennyi volt...ahhoz képest amit a neten olvastam a hematomákrol(irto veszélyes is lehet) azért ez meglepő.

2016. máj. 1. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
91%

Agyrazkódashoz nem kell beutnie a fejet!!

Indirekt lokeshullam is okozhatja (magyaran testet ert eros lokes - aminek a padloraeses megfelelhet).

Biztos hogy bevinnem.

2016. máj. 1. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Nem, nem szoktuk állítani, még a kúszásnál tartunk, csak kíváncsi voltam, hogy fájlalná e, de nem.

Egyelőre külső sérülésnek sincs nyoma. Ha felébredt, levetkőztetem és megnézem alaposan.

Köszönöm a telefonszámot, ha ébredés után bármi furát látok rajta, felhívom.

A nagylányom állt őrt a pelenkázónál ameddig kidobtam a pelust és beáztattam a kakis bodyt, de annyira nyomkodta a mobilt, hogy legurult a kicsi :(

Épp akkor léptem be a szobába, legalább láttam, hogy a feje nem sérült, ezzel nyugtatom magam.

2016. máj. 1. 16:26
 7/19 A kérdező kommentje:
Utolsó, hát ez nem valami jó hír :(
2016. máj. 1. 16:27
 8/19 anonim ***** válasza:
33%
A nagylanyt nem artana megnevelni.
2016. máj. 1. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
68%

Ez most komoly?

te elmentél a szobából a bodyt beáztatni míg a baba a pelenkázón volt? Komoly? Miert nem lehet vagy a babát letenni addig a földre, vagy azt a bodyt hanyagolni míg vegzel ? 2 perc az egész.

a pelenkázón nem hagyunk gyereket egyedül. Újszülötter sem, és mászo 8 hónapost sem. Mekkora a nagylány? Én a 7 éves nagylanyomar még ilyenre nem kérném. Amúgy sem az ő dolga. Nehogymár ő legyen a hibás.

2016. máj. 1. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
83%
király, hogy lepontoztátok a telefonszámos válaszomat. tényleg sokkal hasznosabb az "ez most komoly?" fel is pontozom azt...a kérdezőnek az tuti segíteni fog.
2016. máj. 1. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!