Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 hetes a kisbabám és tegnap...

2 hetes a kisbabám és tegnap a védőnö azt mondta hogy este 22. től reggel 6-ig ne etessem anyatejjel. Hogy tudnám elérni hogy ne ébredjen fel éjszakánként?

Figyelt kérdés

A védönő azt mondta hogy este 22-kor mindkét mellemből etessem meg ez megtörtént, majd elaludt, de éjjel felébredt és követelte a kaját, nyügős volt és sirt is.

Mit tegyek hogy éjjel ne ébredjen fel , hogy ne egyen?

Mit adjak neki ha mégis felébred?

A védönő szerint 6 hetes korára meg kell tanitanom éjjel aludni, de ezt hogy érhetném el?


2010. ápr. 8. 09:01
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

Ez úgy hülyeség, ahogy van! De legalább "megnyugodtam", hogy nem csak a mi védőnéninknek gurul el néha a gyógyszere. A mienk ilyet nem mondott, ő egy etetést "megenged" éjszaka, viszont azt mondta, hogy éjszaka ne tegyem tisztába, hanem ha evett, gyorsan egy kis büfi, és mehet vissza az ágyba, hogy ne ébredjen fel túlzottan...

Hát persze! Pár hetes anyatejes baba általában evés közben kakil is. Na most ha nekem hajnali 1-kor teletojja a gatyát, tuti, hogy nem fogom hagyni, hogy reggelig abban fetrengjen szegény...

Úgyhogy ezt a tanácsát nem fogadtam meg, igenis tisztába rakom! Viszont az egyszeri evés bejött! Most 8 hetes, és csak egyszer kel fel éjszaka. Mostmár meg tudja különböztetni a nappalt az éjszakától. 8-9 között vacsizik, 1-2 körül kel, és így bírja reggel 6-7-ig. Nappal viszont max 3 órát bír kaja nélkül. De szerintem ez jó is így!

Visszatérve a TE problémádhoz, szerintem is adj neki enni ha éhes! Ilyen pici babának még az a dolga, hogy sűrűn egyen, és közte aludjon. Hiszen így fog szépen növekedni! Majd néhány hét múlva lehet nyújtani a két evés közötti időt, de szerintem ráérsz még ezzel!

2010. ápr. 8. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

Szegénykém, valóban nagyon gáz a védőnőd! Inkább csinálj mindent úgy, ahogy jónak érzed, az anyai ösztön sokkal jobb tanácsadó, mint egy elavult védőnő:)

Meséltem a mi védőnéninknek, hogy mit mondtak neked, azt üzeni, ne hallgass a tiédre, 15 évvel ezelőtt még ez volt a "trend", de mára tudják, hogy a babának az első néhány hónapban az a legjobb, ha mindent úgy csinálunk, ahogy ő igényli. Ha 3-6 hónapos lesz, utána lehet kezdeni leszoktatni az ilyen szokásokról, de nem kell erőltetni,csak meg kell próbálni, a legtöbb baba hagyja magát leszoktatni:)

Szóval adj neki, ha kéri, és ha bekakil, nyugodtan tedd tisztába, a pisis pelusok nem zavarják, de kakiban aludni nem túl jó:)

Jó babázást!

2010. ápr. 8. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 edus83 ***** válasza:
100%
ISTENEM!!!!!!!!!!!!!!!ETESD AZT A BABÁT AMIKOR CSAK KÉRI,NE HALLGASS A VÉDŐ NŐRE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!4
2010. ápr. 8. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
etesd, amikor csak kéri, pláne, hoyg most még kialakulóban van a tejtermelésed. ha most mesterségesen beavatkozol ebbe a folyamatba, akkor a kereslet-kínálat elv nem fog működni és egyszer csak azt veszed észre, hogy apad a tejed. És akkor már nehéz visszahozni. SOkan megbánták utólag, hogy nem tették mellre a babájukat, amikor kérte. Nekem amúgy a második lányom 15 hetes korától átaludta magától az éjszakát. Egyszer csak azt vettem észre, hogy már fél 4 és még nem kelt fel, aztán fél 5 lett, majd 5. El is kezdett apadni és keservesen tudtam visszahozni a tejet. Most álomban is megszoptatom éjszaka nem érdekel, hogy nem fogja átaludni az éjszakát, újra kellett szednem az urticát és szaporító fejést is csináltam. 3 hét alatt elértem, hogy a súlya is gyarapotott és ő sem éhezik. Viszont nem alussza át az éjszakát. Pedig a z első lányom után semmire nem vágytam jobban, mint egy jól alvó babára. De rájöttem, hogy inkább ébredek éjszaka, csak cicizzen a pici.
2010. ápr. 8. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%
Így van ahogy az utolsó írta hogy ne avatkozz be mesterségesen mert akkor csak tejcsökkenés lesz a vége.Én is hallgattam a dokimra aztán már nincs is tejem és a fiam pedig 5 hós.Úgyhogy minél többször cicizik annál jobb neked is és a babának is.A védőnőnek meg nem kell tudnia hogy hányszor eszik éjszaka.
2010. ápr. 8. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 Vilcsianyuja ***** válasza:
100%
Teljesen egyetértek én is a két előttem szólóval, majd a baba tudja, hogy mikor mennyi tej kell neki, és legalább míg éjjel is szopizik, nem fog annyira becsomósodni a melled. A védőnőd további tanácsait asszem el kellene engedned a füled mellett, mert ezek szerint nem egy nagy ász...
2010. ápr. 8. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%
ÉLJEN AZ IGÉNY SZERINTI SZOPTATÁS!!!Majd eljön annak is az ideje hogy elhagyjátok az éjszakai cicit,de az NEM 2 hetes babucinál van!
2010. ápr. 8. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

Egyébként érdekelne az is, hogy pl: az 1 éves kor körüli babákat is lehet majd késöbb mellre tenni éjszaka ha követeli?

Vagy ti pl:éjszaka hányszor etetitek mellröl a babátokat?

Nyilván akkor amikor kéri akkor éjjel is mellre teszem, de a védőnőnek erröl akkor nem szólók, és remélem hogy idővel majd magától elalszik éjszaka is !!

2010. ápr. 8. 21:42
 19/22 anonim ***** válasza:
11.04-es vagyok. Én a nagyobbik lányomat 1 éves koráig igény szerint szoptattam, szinte még az utolsó héten is volt olyan, hogy 2 óránkét kérte (éjjel is!). AZtán megjött a menzeszem és akkor egyik nap még cicizett, másnap pedig üvöltött, ha a szájába vette a mellemet. 1 hét alatt teljesen átáltunk a szilárd táplálékra. De ha kérte volna még tovább, akkor ugyanúgy mellre tettem volna 1 éves kora felett is. Anyatejes babát nem lehet túletetni és nem lehet túl gyakran mellre tenni. Max neked nem lesz napirended.
2010. ápr. 9. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
A kislányom 19 hónapos. 1 éves koráig éjjel volt, hogy 4-5x is felébredt, kérte a cicit. Mivel van 3 iskolás testvére, így nem kockáztattam meg, hogy őket is felébressze a sírással, így kapott cicit és aludhattunk tovább. kb. 15 hónapos korától max. 1x ébred éjjel, de legtöbbször átalussza az éjszakát. 6-kor ébred, szopizik és alszik 8-ig. Nálunk ez bevált, mindannyian kialusszuk magunkat, így aztán nem is akarok egyelőre változtatni :)) A 3 nagy is kb. 2 évesen hagyta el a szopit, magától :D
2010. ápr. 9. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!