Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 hetes a kisbabám és tegnap...

2 hetes a kisbabám és tegnap a védőnö azt mondta hogy este 22. től reggel 6-ig ne etessem anyatejjel. Hogy tudnám elérni hogy ne ébredjen fel éjszakánként?

Figyelt kérdés

A védönő azt mondta hogy este 22-kor mindkét mellemből etessem meg ez megtörtént, majd elaludt, de éjjel felébredt és követelte a kaját, nyügős volt és sirt is.

Mit tegyek hogy éjjel ne ébredjen fel , hogy ne egyen?

Mit adjak neki ha mégis felébred?

A védönő szerint 6 hetes korára meg kell tanitanom éjjel aludni, de ezt hogy érhetném el?


2010. ápr. 8. 09:01
1 2 3
 21/22 Vilcsianyuja ***** válasza:
Tegnap 11:12 vagyok. tegnap éjjel zuhanyzás közben :o) eszembe jutott a sztorid, és még egyszer elgondolkodtam rajt. Mert még olyan naív vagyok, hogy nem bírom elhinni, védőnő lehet-e tényleg ennyire hülye, ezért egy kicsit védelmembe veszem: szerintem nem akarta ő azt tanácsolni, hogy ne merészeld éjjel etetni a babát, és olyanra se gondolhatott, hogy adj neki teát vagy bármi mást cicin kívül, ilyet épeszű ember, pláne védőnő egyszerűen nem mondhat. Szerintem ő csupán ezt az esti utolsó duplacicis szopit forszírozta, hogy ettől majd jóllakottabban, nyugottabban alszik a baba, de ha nem, akkor csak szoptasd meg nyugodtan, hiszen azért sír, mert éhes. Egyébként majd magától ki fognak tolódni a mélyalvós időszakok maguktól is, meglátod. Ha meg nem, hát akkor nem, de azzal sincs baj, csak neked kicsit nehezebb... Lehet, hogy arra is gondolt, hogy ne keltsd fel éjjel, ha magától nem ébred, mert sok kismama nem bírja elhinni a pár hetes babájáról, hogy kibír akár 7-8 órákat evés nélkül :) Remélem, sikerül fenntartani a jó viszonyt a védőnővel (akkor is, ha tényleg csak naív vagyok, és tényleg nem százas), jó szoptatást, jó babázást kívánok!
2010. ápr. 9. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 A kérdező kommentje:

A védőnő úgy mondta hogy este 22.kor tegyem mindkét mellemre a babát, és szoptassam meg mindkettőből, és igy éjjel nem ébred fel enni, mert reggel 6 -ig már ne szoptassuk meg a babát. De at enyém felébredt ezek után is éjjel, és éhes volt!

Ez van, ha éhes akkor éjjel is etetem, aztán majd kialakul az éjszakai alvós időszaka is!

2010. ápr. 9. 20:06
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!