Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti hogy oldottátok meg 2kicsiv...

Ti hogy oldottátok meg 2kicsivel? Mit tanácsoltok nekem?

Figyelt kérdés
Anyukák! Félek..Van egy 16hos kislányom. Szerettünk volna még egy babát, de csak 3-4év múlva. Eddig mindig védekeztünk most is óvszerrel, de kiszakadt. Úgy néz ki, h babát várok csináltam 2tesztet mindkettő pozitív lett. Kavarognak a gondolatok a fejemben, h mi lesz ezután..én még nem vagyok felkészülve egy második babára, viszont semmikép sem szeretném elvetetni..
2016. máj. 3. 12:31
 1/7 anonim ***** válasza:
Mi meg szándékosan akartunk ilyen kis korkülönbséget. 22 hónapos volt a nagy, mikor megszületett a kicsi. Baromi fáradt az egész család, de erre számítottunk. A harmadikat is ilyen kis korkülönbséggel szeretnénk. Szerintem tök jó, bár nekünk a nagyszülők segítenek.
2016. máj. 3. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nálunk 2 év a korkülönbség, segítség nélkül. Már a kislányom is 2 éves, nagyon imádják egymást, jól eljátszanak együtt, de nem volt könnyű... Nekünk nincs segítségünk, jól ki is fáradtunk...
2016. máj. 3. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
2,5 éves volt a nagy mikor megszületett a kicsi, így volt tervezve. Szerencsére a nagy imàdja a kicsit (3 hónapos), a kicsi meg nagyon nyugodt baba. Vannak nehéz napok de általában semmi gond velük - egyenlőre. A nagy szept.ben kezdi az ovit, egyenlőre fogalmam sincs azt hogy fogom megoldani...
2016. máj. 3. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nálunk 21 hónap van a gyerekek között, nincs segítségünk, nemrég költöztünk, szóval csak magunkra számíthatunk. Hát nem volt egyszerű, számoltam a napokat hogy a kisebbik is nagyobb legyen :) Az első 1-1,5 évben vért izzadtam. Majdnem szó szerint. De most már nagyon jó!!! Eljátszanak együtt, beszélgetnek, közös a téma :) Ugyanazzal szeretnek játszani. A kicsinél kimaradt a karikatornyos-formabedobós időszak, érdekesebb volt már 1 évesen a fa sínkészlet és a parkolóház, legó, így hamarabb tanulta meg ezeket a játékokat, a nagy szinte "húzza" magával a fejlődésben, nagyon okos. Nem akarlak áltatni, kőkemény lesz az eleje, főleg hogy a nagyobbik dacosabb is lesz egy időre mert féltékeny lesz, Főleg amikor a kicsi elkezd kúszni-mászni és romba dönti a nagy játékait, te pedig nem győzöd megvédeni a kicsit hogy a nagy ne bosszulja meg :) De 1,5 év után már nagyon jó. Sőt, a lányok szerintem még anyáskodnak is a kisbabák felett, talán könnyebb is lesz vele, nekem mindkettő fiú, ők csak ütötték egymást 5 percenként :)
2016. máj. 3. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szia. Nekünk nincs 20 hónap a két fiam között. Az első hónap volt nagyon kemény, aztán minden sokkal könnyebb lett. Segítségem nekem sincs sajnos, de megoldottuk :) Gratulálok a babához, hidd el minden rendben lesz :)
2016. máj. 3. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat 😊 nekem se lesz segítségem apán kívül, de majd megoldjuk valahogy...leginkább attól tartok, h nem tudok annyi időt szakítani a kislányomra, mint most és már magunkra se lesz annyi idő apával. .fárasztó és nehéz lesz az biztos, de igazatok van jobb most, mint később. Most még bennem van a" babás korszak" es így sokkal könnyebb lesz a helyzetet kezelni, mint talán 4-5év múlva.. És szépen felnőnek együtt 😊 ti mennyi idősen szültetek?
2016. máj. 3. 16:28
 7/7 anonim ***** válasza:

"leginkább attól tartok, h nem tudok annyi időt szakítani a kislányomra, mint most és már magunkra se lesz annyi idő apával"


Ettől ne tarts, kezeld inkább evidenciaként. :D Így lesz, nincs mese. A nap továbbra is csak 24 órából áll. Valamit valamiért.


(Életkor: Anya 30, apa 39.)

2016. máj. 3. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!