Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mitől fél egy 2 hónapos csecsemő?

Mitől fél egy 2 hónapos csecsemő?

Figyelt kérdés
2 hónapos a kislányom. Tegnap történhetett valami, mert azóta nem lehet őt egyedül háton fekve hagyni sehol. Tegnap délután vettem először észre, amikor letettem a játszószőnyegre, hogy a Moró-reflex szerinti pozíciót vette fel, szemei kikerekedtek, lábait kinyújtva megfeszítette, karjait felemelte, és ijedten elkezdett nagyon sírni. Aztán a kiságyban és a pelenkázón is ezt produkálta. Eddig semmilyen probléma nem volt. Szépen eljátszott hanyatt a játszószőnyegen is és a kiságyban is. Tegnap azt hittük párommal, h a fáradtság miatt, mert alig aludt előző éjjel és aznap is, de még ma is ezt produkálja sajnos. Látszik az arcán, hogy nagyon megijed, fél, mint aki szellemet lát, és amikor felé nyújtom a kezem, megmarkolja az ujjamat. Érdekelne, hogy volt-e már valakinek hasonló tapasztalata, és szerintetek mi lehet ez???!!!

2016. máj. 3. 13:42
 1/4 anonim ***** válasza:
Sajnos nem tudok segiteni, mindossze annyiban hogy nalunk is volt ilyen idoszak. Csak kicsit kesobb, eloszor ugy 4 honapos lehetett kb 2 hetig tartott, minden ok nelkul reszketve sirt fel az agyaban es a babakocsiban is. Eloszor nagyon megijedtem, mert alig tudtam lecsillapitani, nekem is ugyanez volt az elso gondolatom. Egy ures szobaban, del korul (amikor nem is volt annyira sotet) mi a fenetol tudott ugy megijedni. Kb 2 het alatt elmult, aztan ugy 7 honapos koraban megint elovette egyik naprol a masikra. Ugy sirt olyankor mint maskor meg sohasem, s ugy szoritptta a anyakam mikor kivettem, hogy nem tudom letenni sem ugy 20 percet. Az oka sajnos azota sem derult ki de akkor is kb 2-3 het utan rendezodott, most masfel eves. Boldog kiegyensulyozott baba, azota nem fordult elo ilyesmi.
2016. máj. 3. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy véletlenül megütötte magát, vagy belenyúlt a saját szemébe, és ettől rossz emléke lett a fekvésről. De az én babámnál is volt hasonló, és nekem inkább úgy tűnt, hogy rájött, hogy ha lefektetik valahová, ott fogyják hagyni, és ezt nem akarja :). Aztán ha majd rájön, hogy ha ott is hagyják egy kis időre, de anya pár méterre ott van, vagy hamar visszajön, akkor elmúlik.
2016. máj. 4. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Erre en is kivancsi lennek,az enyem 8honapos lesz,2honaposan allandoan "beszelgetett a plafonnal"nevetgelt gagyogott,akarmit csinaltam nem nezett ram...aztan egyszer mikor altattam 2szer mintha szello simitott volna vegig a homlokomon,akarmilyen hulyenek is neztek igy volt,es tel volt ugye zarva ablak ajto,huzat nem lehetett,nagyon meglepodtem.....Volt,hogy a nappaliban akartam altatni ott keservesen sirt,aztan bevittem a szobaba,es azonnal mosolygott gagyaraszott a plafonnak...

Mai napig neha beszelget a plafonnal,de egyre ritkabban es mar figyel ram ha szolok hozza...Anyosomeknal akkoriban a nappalijukban keservesen sirt,minden egyes alkalommal,csak anyosomek haloszobajaban volt nyugodt,azota ez elmult teljesen....

2016. máj. 4. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anncsus válasza:

Szia!

Tudom nagyon régi a kérdésed, de megírnád kérlek, hogyan alakultak utána a dolgok? Kislányom 5 hetes, és az elmúlt héten többször is pontosan ugyanezt csinálja és már rettenetesen kétségbe vagyok esve. Bejelentkeztünk neurológushoz is.

Köszönöm!

2019. máj. 8. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!