Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ugy érzem jogosan irigyel?

Ugy érzem jogosan irigyel?

Figyelt kérdés

barátnőm férje családjában vannak ikrek ő ebben reménykedett,de egy fia született most.nekem ikreim születtek 1 évvel hamarabb és senki nem hisz neki hogy nem lenne nehezebb neki ikrekkel,de én igazat adok.

enyémek 3 óránként ébrettek,az ő babája kolikás volt 24 órás.félóránként kelt.ki volt készülve.39 ezre kap 3 évre,én 84 ezret az ikrekre 6 évig.komplett fizetést és duplaannyi ideig.pedig sok mindenből mi is csak egyet vettünk,babakád,mellszivó,kiságy,(a két végében aluttak),majd komp,járóka,zenélőforgó,sátor,ikerbabakocsi se volt drágább mint neki az uj babakocsi.közlekedéseben neki is ugyanolyan nehéz babakocsival mint nekem.ugyanugy pakolni uta pelenkát krémet,tápszert mindent,és kincset ér,hogy csak egyszer kellett átmennem a terhességen szülésen két gyerekkel,és nem kell majd elölről kezdenem.ő három év után akarmajd tesót,én egyszerre megyek majd értük oviba,addig tudok főzni takaritani,de neki ez is nehezebb lesz,ujra szülni,ujra éjszakázni kell és babástul elmenni oviba a nagyért,meg elvinni,mindezt fele pénzért mint nekem.ugy érem szerencsés vagyok,nekem duplaöröm,és az ő babája most kezdett el járni iszonyu hisztis,mindig ki kell venni babakocsibol is,kipakol mindent,sose eszik nyugottan barátnőm,tényleg nem könnyebb neki.ikresek és nem ikresek mi a tapasztalotok és véleményetek?ti mit szerettetek volna jobban?


2016. máj. 4. 06:24
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
81%

Ikreim vannak.


Szerintem nincs igazad, én legalább is nem azt tapasztaltam, mint Te.


Gyanítom, hogy a gyerekeid még oviba se járnak (erre következtettem a leírásodból).


Babakocsi

Sokkal drágábbak, mint az egyszemélyes kocsik. Persze az igények lehetnek eltérőek. Van 200 ezres sima kocsi is, és 50 ezres ikres, de ugyan azon kategóriában jóval többe kerül ez utóbbi, még használtan is.

Boltba alig lehet menni. Az egymás melletti nem fér ki a pénztárak között, az egymás mögöttivel nem lehet kanyarodni a sorok között. (persze vannak kivételek, de nem mindenki lakóhelyén vannak nagy boltok széles kapukkal.) Posta, Bank, gyógyszertár stb dettó. Egy gyereket ellenben anyuka vígan magára köthet (két 5-10 kilós gyerekkel, plusz a cuccok az nem olyan jó móka), vagy vesz egy pici esernyőkocsit, és slussz.

Közlekedni szinte lehetetlen. Mozgólépcsőre nem fér fel, hónod alá sem tudod kapni,ha csak sima lépcső van. Buszra nem tudsz rendesen felszállni, ha régi típusú, az alacsony padlós meg olyan messze áll meg sokszor a járdától, hogy leszállni nem tudsz. Persze, ha egyáltalán van annyi hely a buszon, hogy az ikerkocsival felférj. Egy babát, ismétlem, akár magadra is köthetsz.


Kiságy/ágy

Előbb-utóbb kell kettő. Nekem a kezdetektől külön aludtak.


Pelenka/popsitörlő/egyéb ilyesmi cuccok

Alapból dupla annyi fogy. Ezen nincs mit magyarázni.


Evés

Ha nincs tej, tápszer kell, dupla adag. Ennyi. Ezen sincs mit tovább ragozni.


ovi/suli

Egyszerre mész a gyerekekért. Persze. Kivéve, ha az egyik beteg.

Sok helyen alapból csak külön csoportba veszik fel őket, főleg a suliban. A mi sulinkban a két osztály teljesen különböző módon él. Máskor kirándulnak, eltérő számú órájuk van egy nap. Itt úszni járnak, ott meg korcsolyázni.


És akkor még ott a dackorszak, a játszótéren egyik hintázni akar, a másik csúszdázni, egyik jobbra megy, a másik balra.


Azt hiszem, hogy neked alapból szerencséd van a babákkal, mert nyugisabb gyerekeke, a barátnőd meg "kifogott" egy problémásabb kisfiút. De ez attól még marhára nem jelenti azt,hogy neki nehezebb. Gondolom más személyiségek is vagytok,máshogy álltok a dolgokhoz is. Van akinek egy gyerekkel is nehéz, másnak meg öttel is könnyű.

Ettől még nem hinném, hogy bárki irigykedne.

2016. máj. 4. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
58%

utolsó, milyen szépen megfogalmaztad és mennyire reálisan. mondjuk kihagytál egy nagyon fontos részt, hogy egyszerre is kell majd fizetni a tisztasági csomagot, a csoportpénzt, a kirándulást, az úszásoktatást, a nyári tábort... :) azért az se kutya mikor én mondjuk 30E-t befizetek az úszótáborra, nektek meg 60E-t kell :(


de én is azt gondolom, hogy kérdezőnek pár hónaposak a babái, még messze nem látja át mi lesz itt :)

2016. máj. 4. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
0%
Utolsó: ha nem ikreid vannak, hanem két gyereked korkülönbséggel, akkor is ugyanannyiba kerül nekik a tábor amikor már nagyobbak, nem hagyhatod otthon az egyik gyereket ha a másik megy.
2016. máj. 4. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
48%

lehet tényleg rossz példa volt, de nekem a gyerekeim nem együtt fognak táborozni, mert 7 év lesz köztük, így nyilván a baba nem fog a naggyal úszótáborozni :)

de jogos! :)

2016. máj. 4. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!