Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ugy érzem jogosan irigyel?

Ugy érzem jogosan irigyel?

Figyelt kérdés

barátnőm férje családjában vannak ikrek ő ebben reménykedett,de egy fia született most.nekem ikreim születtek 1 évvel hamarabb és senki nem hisz neki hogy nem lenne nehezebb neki ikrekkel,de én igazat adok.

enyémek 3 óránként ébrettek,az ő babája kolikás volt 24 órás.félóránként kelt.ki volt készülve.39 ezre kap 3 évre,én 84 ezret az ikrekre 6 évig.komplett fizetést és duplaannyi ideig.pedig sok mindenből mi is csak egyet vettünk,babakád,mellszivó,kiságy,(a két végében aluttak),majd komp,járóka,zenélőforgó,sátor,ikerbabakocsi se volt drágább mint neki az uj babakocsi.közlekedéseben neki is ugyanolyan nehéz babakocsival mint nekem.ugyanugy pakolni uta pelenkát krémet,tápszert mindent,és kincset ér,hogy csak egyszer kellett átmennem a terhességen szülésen két gyerekkel,és nem kell majd elölről kezdenem.ő három év után akarmajd tesót,én egyszerre megyek majd értük oviba,addig tudok főzni takaritani,de neki ez is nehezebb lesz,ujra szülni,ujra éjszakázni kell és babástul elmenni oviba a nagyért,meg elvinni,mindezt fele pénzért mint nekem.ugy érem szerencsés vagyok,nekem duplaöröm,és az ő babája most kezdett el járni iszonyu hisztis,mindig ki kell venni babakocsibol is,kipakol mindent,sose eszik nyugottan barátnőm,tényleg nem könnyebb neki.ikresek és nem ikresek mi a tapasztalotok és véleményetek?ti mit szerettetek volna jobban?


2016. máj. 4. 06:24
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
79%
Semmi irigyelni való nincs két olyan nőben, akik a semmire vállaltak gyereket.
2016. máj. 4. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
88%
Mi ez, egy verseny?! ...
2016. máj. 4. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
88%
Én nem akartam ikreket és most, hogy egy fiunk van, most sem akarnék ikreket. Kívülről lehet, hogy ugyanazt gondolják sokan rólunk mint te a barátnődről, hogy biztos nem élvezzük, mert a fiunk egy igazi ördögfióka, hisztis, pakol, kólikás volt és még hosszan sorolhatnánk. De nincs az az isten, hogy bármiért elcserélném vagy bármit megváltoztatnék rajta. Az átsírt esték is az életünk részei voltak, és volt annak is szépsége. Amikor a férjemmel megtanultunk fél kézzel vasalni, enni, tornázni az ölünkben a gyerekkel, mert csak ringatva aludt el, rengeteg vidám percet szereztek ezek a szerencsétlenkedések is. A dackorszak meg. :-) Én olyan jókat tudtam derülni rajta, ahogy a földből alig kilátszó fiunk úgy gondolta, hogy az ő akarata képes bármire. :-) És ami a legfontosabb, hogy én minden gyerekemmel külön meg akarom élni a terhességet (amit én nagyon élveztem, soha olyan kiegyensúlyozott, energiával teli nem voltam, a munkahelyemen sziporkáztam), a szülést is bármikor újra (szuper orvosom volt, akivel élmény volt a szülés). És minden gyerekkel külön át akarom élni a gyerekágyat, hogy hogy ügyeskedik a kezeivel, lábaival, hogy elkezd beszélni, oviba megy stb. Mi pl azért is szeretnénk viszonylag nagy korkülönbséget (kb 5 évet), hogy mindig legyen egy baba vagy kisgyerek itthon, mert annyira más az élet, ha van egy kicsi a családban. Egyébként mi is egy babakádat veszünk, egy ágyat (és még nem iskell két gyereknek együtt aludni benne, így tudunk légzésfigyelőt is használni, ami ikreknél még fontosabb lett volna), normális szimpla babakocsim volt (egy minőségi ikerbabakocsi sokkal drágább egy minőségi egyes kocsinál), neked kétszer annyi pelenkát, tápszert stb kell pakolnod, hiába mondasz mást és még sorolhatnám hosszan. Egyébként nem értem, hogy miért gondolod azt, hogy attól, hogy neki nehezebb, szívesen cserélne veled. Én egyébként azért sem szeretnék ikreket, mert náluk gyakoribb a koraszülés, magzati retardáció és így tovább, sokkal rizikósabb és én nem szeretnék kockázatot vállalni, a gyerek egészsége mindenek előtt.
2016. máj. 4. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
89%

Kicsit zavarban vagyok. Most akkor a 84 ezer Ft jó összeg? Meg az, hogy egyedül viszitek a háztartást? Azért ez nagyon viszonylagos, az éhezésnél persze jobb. De nem írsz kikapcsolódásról, sportról, vacsiról a férjeddel...


Ha már kérdezed, én nem tudnám egyszerre két gyerek (ikrek) egyetemi tandíját kiköhögni, így jobb az elcsúsztatott gyerekvállalás szerintem, de ugye az ikrek nem választhatók, csak adódnak.

2016. máj. 4. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
91%
Ha neked 84 ezer egy komplett fizetés,akkor semmi irigyelni való nincs benned...
2016. máj. 4. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
83%
Én mindig is szerettem volna ikreket. Nem lett. Most várom a 3. Babánkat. A barátnömnek hosszas kivizsgálások és rengeteg hormon után inszemmel lettek ikerlányai, de én bennem nem volt irigység! Nagyon örüktem neki, bár ò kevesbbé mert nagyon megijedt tőle. Szerintem nem feltétlenül könnyebb ikrekkel hisz az ikrek is lehetnek hasfájósak akkor hogy sétálsz fel s alá 2 gyerekkel? Sőt az egyik volt osztálytársamnak 3as ikrei lettek! Őt sem irigyeltem, bár ott jobb helyre is születthettek volna azok a babák, mert ők is a gyesből próbálnak boldogulni... ez édes kevés főleg3 pici gyereknél! En elégedett vagyok az én gyerekeimmel, 7 éves lány, 4 éves fiú, és nyáron születik még egy kislány! ❤
2016. máj. 4. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
88%
Nekem úgy tűnik, hogy te inkább magadat akarod meggyőzni.
2016. máj. 4. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
90%

Woow,ez egy új trend lesz,hogy ikreket kell szülni,hogy 39ezer helyett 84 ezret kapj!!!

Jézusom!

2016. máj. 4. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
86%

Off: Csak nekem volt rossz olvasnom, hogy nem választja szét nagybetűs mondatokra az írását?


On: Semmi irigylésre méltót nem látok benne. Végiggondoltad te ezt, vagy csak írtál, mert úgy gondolod, jó dolgod van?


Most várom a harmadikat, a gyerekek között 4-4 év van/lesz. Nekünk így tökéletes. Vissza tudtam menni köztük dolgozni, szerencsére az itthon töltött időkre sem csak 84 ezer Ft-ot tudok igénybe venni.


Ha te elégedett vagy az életeddel, akkor az jó, de ne hidd azt, hogy ezt a helyzetet mindenki irigyli. Én nem cserélnék veled. :)

2016. máj. 4. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
85%

Könyörgöm, írjál már normálisan, meg tagold!

Amúgy mit kéne irigyelni?

2016. máj. 4. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!