Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 9-10 hónapos baba nagyon...

9-10 hónapos baba nagyon sokat elvan egyedül, külön szobában. A védőnő azt mondta hogy no-no, az majd később legyen, most fejleszteni kell, foglalkozni vele. Ez hülyeség, igaz?

Figyelt kérdés
2016. máj. 4. 09:58
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
39%

Egy 10 hónapost hogyan akar tudatosan fejleszteni a védőnő???

Az pont elég neki, hogy felfedezi a világot, formákat, színeket, anyagokat... Nem kell non-stop mondókázni, meg énekelni neki. Vagy talán 1 évesen már ki akarja kérdezni a periódusos rendszert?

2016. máj. 4. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
76%

én értem a kérdést az én lányom is ilyen volt és sokszor rendesen lelkiismeret furdalásom volt hogy főzőcskézek ahelyett hogy vele foglalkoznék...más babája üvöltött egész nap, esélye nem volt hogy magával foglalkozzon, én is erre készültem, és tessék, kaptam egy hót nyugis babát :)

Szerintem a kulcs a mérték...ha egész nap egyedül van az épp olyan veszélyes mintha egész nap fejleszted.

Ugyanis szüksége van az önálló játékra, az önálló tanulási folyamatra. Kimondottan javasolja mindenki hogy már kicsi kortól legyen szoktatva az egyedül léthez, egyrészt később is könnyebb lesz másrészt Te is úgy tanulsz legkönnyebben ha magadtól jössz rá dolgokra nem pedig akkor ha valaki egy nap 15-ször elmondja a jó megoldást.

Hangsúlyozom a mérték fontos: egyensúlyt találni a foglalkozás és a nem foglalkozás között. ennyi idősen már lehet napirendje: legyen délelőtt és délután is 1-1,5 órás blokk, amikor egyedül van. De akkor tényleg legyen egyedül. A többi időben pedig tényleg foglalkozz vele. Persze nem mindegy mennyit alszik mennyit sétáltok stb...egyéni napirend szerint alakítsd ezt ki

2016. máj. 4. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
68%

Nem kell fejleszteni. A baba fejlődik, miközben felfedezi a környezetét, saját magát. Fejlesztés akkor kell, ha a szakember megállapította, hogy valamilyen területen lemaradásban van a korához képest.

Az én babám is szépen elvan egyedül hosszabban is: kipakol-bepakol a fiókba, dobozokba, talál valami érdekest, az megrágja, odébb húzza, ott hagyja, mást érdekességre bukkan. Odakúszik a kisasztalhoz, ott feltérdel, a szélére már előre odakészítettem neki való dolgokat,amiket levehet, lehúzhat, megnézegethet.

2016. máj. 4. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Ezaz hogy én is azt gondolnám hogy fejleszteni egészséges gyereket nem kell. Na de akkor jó, reméltem hogy nem kell szépen rászoktatnom hogy hogyan ne legyen el.
2016. máj. 4. 11:02
 15/21 anonim ***** válasza:
80%

gondolom a fejlesztés alatt arra gondolt a védőnő, hogy meg kell vele minél több játékot ismertetni, könyvet, stb. mert ha nem mutatod meg hogy mit kell csinálni pl a formabedobóval akkor honnan tudná mire való. én ebben az időszakban nagyon sokat mondókáztam és meséltem neki...de tényleg szinte az egész nap abból állt mikor épp nem egyedül volt.

nem tudom hogy ennek mennyire van ahhoz köze, hogy gyakorlatilag 16 hónapos kora óta 4-5 szavas mondatokban beszél, de ilyen értelemben valóban fontos a fejlesztés, nem arról van szó, hogy naponta 4 órán keresztül matekozz vele meg deriválni tudjon csak hogy megmutasd neki bizonyos dolgokkal hogyan kell játszani és hogyan lelje benne örömét.

Ettől függetlenül mint írtam utolsó hozzászólása előtt, rekord időket volt el az én lányom is egyedül, talán éppen azért, mert a közös idő alatt szépen megmutattam neki mivel hogy tud játszani amikor épp nem érek rá..pl a plüss állatait se csak úgy mutogattam hogy itt vannak tessék, hanem pelenkáztam neki őket, etettem őket, független attól hogy 9 hónaposan nyilván full nem értette miről vakerálok, viszont 1 évesen már saját maga pelenkázgatta őket, ellentétben mondjuk a "szomszéd gyerekével", aki ugyan egész nap mellette ült és nézte mit csinál meg vigyázott rá, de pl nem "fejlesztgette" mert hogy majd úgyis magától rá jön a dolgokra.

szerintem a védőnő is ennyi fejlesztésre gondolt mindössze. de igen, fontos az egyedül lét is, szerintem fele fele arányban.

2016. máj. 4. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

Igen amúgy, később kezd el társas dolgokat csinálni mint más babák, ahogy látom. De közben nyilván el fogja kezdeni, vissza fog tudni integetni meg ilyenek csak nem 5 hónaposan hanem 11. Nem tudom ez mennyire fontos. Mert nyilván nem arról van szó hogy itt le lehet maradni egy életre. Meg nem is arról hogy ne foglalkoznék vele soha.

Ilyen formabedobósat ennyi idősen már lehet mutogatni?

2016. máj. 4. 11:11
 17/21 A kérdező kommentje:
De nem is biztos hogy stimmel amit mondok a lemaradással kapcsolatban. Már legalább egy hónapja lapozgatja a könyveket segítséggel, mostmár magától is szét tudja választani a lapokat (a kis kartonkönyvekét) meg nem is tudom, labdázgatni tanulunk. Nem érzem úgy hogy nagyon szüksége lenne ennél többre meg tudnia kéne ennél többet.
2016. máj. 4. 11:15
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

engem azzal riogattak mikor nem ült a babám 8 hónaposan hogy ha nem viszem fejlesztésre, tornára, akkor mindennel le fog maradni mert még az üléssel fog vacakolni mikor már rég szerepjátékoznia kéne pl...

na én erről már akkor azt gondoltam hogy badarság de azért 11 hónaposan elvittem egy felmérésre, de addigra már kb. meg is tanult ülni, ahol mondták hogy ez baromság, és meg is nézték, minden egyes területen az értékelése (beszéd, érzelmi szint, mozgás, stb) 1,5 -2 éves szinten volt 11 hónaposan...szóval valószínű ő annyira rákoncentrált erre a beszéd elsajátításra 9-10 hónaposan, hogy egyszerűen az ülésre már nem maradt energia (ugye írtam hogy 16 hónapos kora óta gyakorlatilag beszél).

Erőltethettem volna az ülést mások tanácsára, csak akkor meg valószínű abban halad jobban és beszédben nem...ez egy ilyen dolog...magától tudja épp mit akar tanulni, szerintem felesleges nyomatni ezt a fejlesztés dolgot.

Egyébként kb. 10 hónapos volt mikor elővettük a formabedobót. én akkor már a színeket is magyaráztam, nem tudva hogy egyébként 2 éves kor körül kezdik el ismerni a színeket...na a színeket is tudja 20 hónapos kora óta. itt tehát látszik hogy azért érdemes és kifizetődő neki mutogatni a dolgokat, akár ideje korán, de a lényeg még mindig a mérték. vehetsz neki formabedobót, 13-14 hónapos kora körül már beletalált vele szépen.

meg nyomasd a leporello konyveket, mondókákat, böngésző könyveket, a lányom leginkább ezeket szerette ennyi idősen. és ezeket EGYEDÜL is elolvasgatta akár óra hosszat, mármint a képeket nézegette.

2016. máj. 4. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Kérdező, nem kell az elsőket leszólni, ugyanis, ha bénán kérdezel - ez AZ -, persze, hogy félreértik, és leugatnak.

Én is úgy értelmeztem, hogy berakod a szobájába, aztán les.zrod, mi van vele akár fél napig is.


Egyébként igazad van, nem baj, hogy nem állandóan a nyakán lógsz, hanem egyedül (is) van, feltalálja magát. Ettől semmi baja nem lesz.

2016. máj. 5. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
rossz indulattal megkozeliteni egy kerdest ahelyetthogy a sorok moge latnal nem azt jelenti hogy hulyen tette fel a kerdest. erdekes en megertettem es nem azert mert hasonlo helyzetben voltam hanem mert mertem feltetelezni hogy a kerdezo egy anya aki aggodii h valamit nem jol csinal.
2016. máj. 5. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!