Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisfiam nem mászik! 10,5...

Kisfiam nem mászik! 10,5 hónapos,5 hónapos korától kúszott és mostmár egyedül önállóan megy pár lépést, de a mászás kimaradt! Nagy baj ez? A barátnőm rokona védönö és ő azt mondta hogy baj ha nem mászik! Ez tényleg igy van?

Figyelt kérdés
Vigyem el tornára vagy hogyan tudnám megtanitani neki a mászást? Fejér megyében lakom!
2010. ápr. 9. 09:36
 1/5 anonim ***** válasza:
szia.nekem egy 16,egy 13,egy 7 és egy 1 éves gyerekem van,egyikük sem mászott.hamar kúsztak,majd már mentek.ja és én védőnő vagyok.egyáltalán nem baj,ha nem szeretnének nem másznak,ebből se most se később nem lesz semmi baj.nyugalom:)
2010. ápr. 9. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ugyan. Sok babának maradt már ki ez a fázis. Ő nem szeretne mászni, és kész. Ha már megy, akkor pláne. Inkább igencsak ügyes, hogy ennyi idősen önállóan is lépdel.
2010. ápr. 9. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Állítólag jó, ha mászik, és megvan minden fejlődési szint, de én is ismerek ilyet, aki nem mászott és semmi baja! Tényleg örülj neki, hogy más lépeget! Ja! és van olyan baba, aki a normál mászást (négykézláb) helyettesíti a kúszással, ergo neki az a mászás. :)
2010. ápr. 9. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Fontos a mászás, de nem jelent azonnal bajt, ha kimarad!

Azt javaslom, amikor kúszik, nyúlj a mellkasa alá, és így emeld fel térdkézláb helyzetbe. HA nagyon oda akar érni egy játékhoz, nem fog ellenkezni. Persze ha nagyon sír miatta, engedd vissza a hasát a talajra.

Én is így szoktattam pár nap alatt mászásra a villám tempóban kúszó, akkor 10 hós fiamat. Most már 1 éves múlt, lépeget, de a fő közlekedési módja még a mászás!

konduktor-anyuka

2010. ápr. 9. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem baj, mivel, ahogy írtad, a kúszás viszont megvolt. Gyógytornász barátnőm mondta nekem, hogy ha vagy az egyik, vagy a másik megvan a kúszás/mászás közül, akkor biztosan minden rendben van a babával, mert képes a jobb kéz/bal láb (és fordítva) koordinációra, és ez a lényeg. Az egyik bőven elég. És ha ráadásul már egyedül lépeget, akkor fizikailag is tuti minden rendben vele, elég erősek az izmai is. Nyugi, minden OK a babáddal a leírtak alapján. Úgy bírom a védőnőket, ahelyett, hogy értelmes segítséget adnának, csak beparáztatják az anyukákat, ráadásul tudatlanul....
2010. ápr. 9. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!