Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Normális az, hogy a védőnő...

Normális az, hogy a védőnő nem látogat minket? Az elején kijött egymás utáni héten kétszer, és azóta se láttam. Mennyit kellene foglalkozni velünk?

Figyelt kérdés

Az elején is mindennel magunk bírkóztunk meg, a védőnő nem jött.

A hozzátápláláskor sem jött. Ez normális, hogy tulajdonképpen nincs jelen az életünkben?

Vagy nekünk kéne menni?


2016. máj. 4. 16:10
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
45%

jó, hát a politikusokat is mi tartjuk el, meg a navnál a biztiőrt is, aki bunkózik, mikor bemész...:) erről szól az állam.


hozzánk az előző kijárt rendesen, a másik kerületi sosem jött ki, akihez átkerültünk költözéskor. a gyerekorvosunk teljesen korrekt, nincs szükség másra. persze őrület, hogy fizetést kapnak, de csak irigységből mondom, mert nekem egyrészt 10 évet kellett tanulnom azért egyetemen, hogy legyen jó munkám, másrészt meg dolgoznom kell a fizetésemért:D

2016. máj. 4. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 keszi88 ***** válasza:
78%

Én nagyon sajnálom hogy ennyi rossz tapasztalat van.

Védőnő vagyok, 4 évet tanultam a főiskolán, közalkalmazotti fizetésért dolgozom.Jelenleg a brutto 126 000 ft-os sávban vagyok...


A terhesség alatt meglátogatom 4-szer a kismamákat,amikor szülésről, szoptatásról, a csecsemő ellátásàról, juttatásokról, kelengyéről stb esik szó. Az újszülöttet 6 hètig hetente, majd 1 éves korig havonta látogatom.

Igyekszem a család segitségére lenni amiben csak tudok.

Megbeszéljük az adott életkorra jellemző kérdéseket-oltások, táplálás,mozgás,súlygyarapodás,játékok stb.


Tudom- hiszen mindenhol vannak kollèganők akik nem veszik komolyan ezeket a látogatásokat- hogy nem alaptalan ez a sok negativitás. És nagyon sajnálom...

2016. máj. 6. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Orulnek neki, ha ilyen vedonom lenne ☺

Sajnos nalunk nem veszik komolyan a munkat. Az elso 2 hetben kinn volt es azota sem.

Azt mondta a harmadik heten hetfon fog jonni, vartuk, lett volna ezer kerdesem, altalaban fel is jegyzem oket, aztan nem jott a vedono. Amikor felhivtuk, fel se vette. Majd a soron kovetkezo statuszon lattuk ujra. 😕

Nem tudom, hogy az ilyen vedono hogyan szamolja el a munkajat, mert azt gondolom ez a szakma nem csak abbol all, hogy az egeszseges tanacsadason ott van, mericskel es annyi. Jol gondolom?

2016. máj. 8. 09:58
 14/16 keszi88 ***** válasza:
78%

Jól gondolod.

A látogatást én nagyon fontosnak tartom,

hogy a saját közegében tudjam megfigyelni a piciket.

Hát pl.a mozgás megfigyelésére nem sok lehetőség van a pelenkázón....

Én a kis csecsemőket kézbe veszem, hogy tartja a fejét, arcomat nézi-e stb...

A nagyobbakkal leülök jàtszani, megfigyelem hogyan mozog,milyen eszközöket használ játékához, mosolyog-e ha rámosolygok, bevon-e a játékàba...

Nem tudom mennyi idős a Ti babátok- de szerintem ha nem hív a védőnő benneteket kérdezz rá ( pl a legközelebbi tanácsadáson) hogy mikor jön látogatni.


Lehet hogy történt valami az életében nem tudhatjuk...adj neki mèg egy lehetőséget.


Ha továbbra se látogat ? Akkor sajnálom, de érdemes jelezni a vezető védőnőnek...

2016. máj. 9. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Sok minden mulna a vedonoi segitsegen en azt gondolom.

Es sok mindent konnyebben tudtunk volna atveszelni ha jon a vedono..

Koszonom a hozzaszolasokat!

2016. máj. 9. 07:59
 16/16 anonim ***** válasza:
Na de miert nem hivtad fel,ha szukseged volt ra?bevallom oszinten en kilettem volna,ha ennyiszer a nyakamra jár,amennyit itt az egyik valaszolo leírt...viszont barmikor hivtam keszsegesen valaszolt,esetleg idopontot egyeztettem vele...
2016. máj. 9. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!