Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit rontok el? Mit csinálok...

Mit rontok el? Mit csinálok rosszul?

Figyelt kérdés
A babám elég nyűgös. 5 hónapos kisfiú. Arra gondoltam, talán a napirend hiánya miatt. Hiszen nincs konkrét sorrend, csak pár fix időpont. A többi éppen, ahogy alakul. Szeretnék egy napirendet, amikor ő is tudja hogy mi következik. Talán így nem lesz ilyen sírós. Eddig így állunk: Reggel 6kor ébredés. Majd tápszer. 180 ml. Kb 7re visszaalszik, jobb esetben 9ig, rosszabb esetben 8ig. Utána átöltözünk a pizsiről, kaja, és ha menni kell valahova, akkor megyünk, ha nem akkor játék. 12kor evés, és inenntől elég változó. 15 körül megint kaja, 16kor alma, mert már próbálgatjuk. Delelőtt nem mindig tudok neki almát adni( vagy azt amit, tök, répa stb... már több mindent eszik) ezért választottam a delutani idopontot mert akkor tuti itthon vagyunk.18kor megint kaja, este 19kor fürdetés, majd alvás, és este 22kor ujra kaja, de éjjel is ébred 2szer, de akkor csak vizet adok neki. Persze játék is van és séta is de ez olyan változó. Lehet ez a baj? Túl össze vissza vagyunk??
2016. máj. 5. 15:47
 1/7 anonim ***** válasza:
Ez elég összeszedettnek tűnik. Miért írod, hogy nincs sorrend?
2016. máj. 5. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A nyűgösség jó eséllyel személyiségből fakad (genetika), nem a napirend hiánya az oka. Főleg, hogy nálatok van napirend.
2016. máj. 5. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igen, anyukám is azt mondta, egyszerűen ő ilyen. Én gondoltam arra, hogy hiányos lehet a napirendünk. Pl hogy a játék és a séta, alvás nincs egy időben minden nap. De séta közben mindig elalszik.
2016. máj. 5. 15:55
 4/7 anonim ***** válasza:

én is azt veszem észre hogy a babák - és főleg a fiú babák - akkor hisztisebbek, ha a szülők olyanok, öröklik a habitust. biztos van ellenpélda is, de én és a férjem is nagyon nyugodt emberek vagyunk, a lányunk hátán is fát lehet vágni pl...ugyanez nem mondható el pl a barátnőmről aki elég hirtelen típus és hát nyűgösködő a gyereke születésétől fogva. és még lenne jó pár példám rá.

Azzal együtt a rendszerre szerintem mindenkinek szüksége van. egy felnőttnek is. a lányom is sokkal nyugodtabb mióta van napirendünk, úgy 8 hós kora óta.

Azzal együtt a Te babádnál nem hiszem hogy ez a gond, mivel amit leírtál, az egy 5 hónaposhoz képest elég jó napirend..nem kell hogy ennél konkrétabb napirend legyen még ennyi idősen...Inkább pocakfájás lehet. Pukival böfivel hogy áll?

2016. máj. 5. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A sorrend a fontos. Időérzéke még jó ideig nincs a gyerekeknek. A "most érzésre már három óra körül lehet" képesség csak az óra ismerete után alakul ki, tehát 7 éves kor körül.


A sorrendiséget viszont hamar megtanulják és várják a soron következő eseményt. Arról viszont fogalma sem lesz, hogy 1 órát sétáltatok vagy hármat, mert az idő múlását még nem érzékeli, nem tudja megbecsülni. Ennyi idősen csak a jelen létezik.

2016. máj. 5. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én is gondoltam ezt, és beszéltem erről a védőnővel(imádom!). Kb ilyen volt a mi napirendünk is, ő azt mondta, hogy ez pont elég. Hittem neki.

Nekünk pár hónap múlva alakult ki az igazi napirend, mikor 2x aludt naponta és már 5x evett 1(tápszer+főzelék, gyümi) nap.

A séta/játék nálunk a mai napig változó, hogy délután vagy délelőtt van. Idő vagy programfüggő. Ez nem zavarja, szépen beállította/tuk a napirendet.

A keret nálatok is megvan, épp elég.

2016. máj. 5. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

szerintem is nagyjából akkor fog ez kialakulni, amikor már csak 2x alszik, ebéd előtt és után. Legalábbis a nagyobbik lányomnál így volt, a kicsinél, aki meg még 4 hónapos, nyilván még nem tartunk ott. Nála is összevissza még minden, kivéve a kaját, mert azt 3-4 óránként kapja.

6-kor kel, szopi, aztán 8 körül bealszik, és sose tudom éppen mennyit, de két napja 1,5-2 órát, így kijött a klasszikus "sorrend", hogy kelés után kapja a tízórai szopit. De ez után borulós, mert nagyjából 12 körül megint álmosodik, de 40-50 perc alvás után felébred, nyűgös, az ölemben szunyál talán tovább, 2-kor szopi, aztán fél 4-4 körül indulás sétálni, nagyobbikért a bölcsibe. Séta közben általában alszik, de sokszor itt is csak a 40-50 percet, utána megint fenn van, 6 körül vacsi szopi, innentől tiszta nyűg, ha keveset aludt a kocsiban, akkor talán tud szunyálni az én vagy apja ölében fél órát. 8 után indulás fürödni, szopi, 9 körül alvás. De nem izgulok ezen, mert tudom már, hogy ha majd beindul a mozgása (kúszás, mászás), akkor jobban lefárasztja magát, illetve ahogy idősödik, többet fenn tud lenni, és végül átállunk a 2 alvásra majd. Addig meg jó így, hiszen a babának nem igazán a sorrendiség a fontos, hanem hogy az igényei lehetőség szerint ki legyenek elégítve. Szerintem a ti napirendetek teljesen jó, és hidd el, fog változni úgyis :)

2016. máj. 6. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!