Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet adni kecske tejet a...

Lehet adni kecske tejet a babának?

Figyelt kérdés

A fiam 8 hónapos. Édesapámnak van kecskeje és gondoltam arra,hogy adjam neki. A férjemnek a nagynénje adta az ikreinek akik most 15 évesek de ritkan betegek és szép derék lányok.

Én is ittam de csak ha dédimamámnál voltam nyáron és tenyleg,hogy már vagy 5 éve nem voltam beteg.

Szeretném én is adni neki,körbe kérdezősködtem ismerősöktől de több véleményre is szükségem van.

Van aki azt mondja nem kell forralni sem mert ki főzök belőle valami vitamint,máshol azt olvastam kell.

Szerintetek?



#táplálkozás #.kecsketej
2016. máj. 9. 08:19
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Mindenkinek a válaszát értékelem és köszönöm. Kipróbálom ugy hogy felhigitom fél liter kecsketej fél liter viz és igy forralom fel. És mellette enni való szerintem ha pótolom a vasat akkor nem lessz vérszegény. Szerintem
2016. máj. 9. 09:27
 12/21 anonim ***** válasza:
90%

"Nem akarok én rosszat a gyereknek csak valami megoldást"


Akkor NEM adsz neki semmjilyen tejet 8 hónaposan!!!

Legalább az 1 éves kort várd ki!


Egyébként 2-3 éves kor az ajánlás manapság, amikor a tejet be kellene vezetni (addig tápszer, majd tejital).

Persze sokan nem várják ki, "mert annak idején... és mégis itt vagyunk".

De az 1 éves kort azért mindenki kivárja (csak az olyanok nem, mint te).

De minek kockáztatni, ha nem muszáj? És ha valami érzékenysége, allergiája lesz a tejtől? Akkor mit mondasz neki később? Hogy itt a faluban ez volt a szokás? Bocs, ez van?

2016. máj. 9. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Hát nem. De akkor most légy okos Domokos a tejport adom neki mar 5 hónapja. 3 hónapig szopott utánna pedig tejport ordított olyan gorcse volt, váltottam tejport ettől nincs görcse hála istennek de nem kakál. Adtam neki vasat azt is abbahagytam mert azt hittem a vastol. Az orvos csak annyit mond több tea tobb narancslé,de issza szegeny gyermek mégsincs széklet. Hozzá táplálás megvan eszik már tobb mindent.
2016. máj. 9. 10:01
 14/21 A kérdező kommentje:
+ egy csomó gyümölcs zöldség és facsart levek..Áh..
2016. máj. 9. 10:04
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
Ez esetben inkább feldolgozott tejet adj neki. Natúr élőflórás joghurtot. Mikor az én gyerekeimnél volt a hozzátáplálás néhány éve, azt 8 hónaposan már szabadott adni, úgy tudom, most is ez az első adható tejtermék. Az emésztésére pedig jó hatással lehet.
2016. máj. 9. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

A "tejpor" a tápszer?

Van nagyon sokféle, ki kell tapasztalni, mi a jó. Esetleg tejpépet gyümölccsel. Vagy ahogy mondják, sajtot, túrót joghurtot már el lehet kezdeni 8 hónaposan. A feldolgozott tejtermékek mások mint a tej.

2016. máj. 9. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

Egy év alatti babának nem adunk tejet. Ezt már nagyon régóta tudja mindenki, csodálom, hogy neked senki nem mondta. Forralás nélkül pedig pláne nem adunk egy kisbabának nyers tejet.


Az meg, hogy a sógornőd gyerekeinek nem lett bajuk, pusztán szerencse kérdése. Lehet, hogy a tiédnek sem lesz. De lehet, hogy igen. Sőt, jó esély van rá. Persze arra is van esély, hogy nem lesz baja. De te tényleg a gyereked egészségével szeretnél játszani? Vegyél inkább kaparós sorsjegyet, ha már szerencsejátékhoz van kedved, az kevésbé ártalmas. A gyereknek meg azt add, amit az orvos, védőnő mond. Ne haragudj, de 2016-ot írunk, fel nem tudom fogni, hogy valaki ennyire ne legyen képben...

2016. máj. 9. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

"Leginkább azért is szeretnék mert 2x váltottam tejport és csak székrekedésre van lázmérővel kakál. Tehéntejet anyósom nem pártolja mert a sógornőmnek nem vált be. Nem akarok én rosszat a gyereknek csak valami megoldást mert olyan nehezen kakál."


Tejpor alatt a tápszert érted, vagy az igazi tejport?

Milyen típusokat használtál belőle?


Vasat mire kellett adni a babának?


Tehéntejet valóban ne adja neki, de nem azért, mert anyósod nem pártolja, hanem mert nem ajánlott 12 hónapos korig.


Szerintem írj ki egy másik kérdést, hogy kinek mi vált be székrekedésre. Itt nem a kecsketej a kérdés lényege, hanem, hogy nem kakik a babád. Egyébként milyen gyakran van széklete?


A bármilyen tejet pedig 8 hónaposan tényleg felejtsd el, főleg forralatlanul.

2016. máj. 9. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Akkor várok vele.
2016. máj. 9. 20:23
 20/21 A kérdező kommentje:

Vérszegény volt.azert kellett vasat adjak neki.

Tejpor=tápszer

De ma felhívtam a dokit s montam nézze meg a legutóbbi vér tesztet amit a multkor csináltunk hogy vérszegény -e még és igen egy kicsit

Ugyhogy nem adok semmi tejet legalább 2 éves koráig.

Remélem senkit nem haragitottam magamra a hozzászólók közül. Jóéjt

2016. máj. 9. 20:28
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!