Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Adnátok ilyen esetben bölcsibe...

Adnátok ilyen esetben bölcsibe az 1 évest?

Figyelt kérdés

Férjem az utóbbi hónapokban sajnos nem keres túl jól, én GYED-en vagyok. Van még egy nagyobb lányunk, ő már kiskamasz.

Hónapról hónapra élünk jelenleg. A kötelező körökre futja csak. Élelmiszerben vissza kellett venni, nem éhezünk, van gyümölcs stb., de pl a korábbi 200-300 forintos joghurtok helyett Szivecske van, olcsóbb sajt, olcsóbb felvágott, minőségi csoki helyett saját márkás kekszek, lesni kell az akciókat...

Nem futja nyaralásra, de még kirándulásra se nagyon, mert férjem nem nagyon szeret úgy menni, hogy nem tudunk valahova beülni enni/inni mint korábban, max egy fagyi fér bele.

Korábban jártunk várakat nézni, moziba kb minden második hétvégén volt valami, most itthon depizünk.

Én nagyon szerettem volna legalább 2-2,5 évig itthon lenni a kicsivel, mert nagy ajándék nekünk. Úgy volt, hogy nem lehet már babánk, évekig nem védekeztünk, aztán mégis lett. Viszont van még egy gyermekem, akinek a mostaninál minőségibb, tartalmasabb életetet szeretnék. Finom minőségi ételeket, programokat mint korábban.

Vissza mehetnék ősztől dolgozni, ez jelentős + bevétel lenne, megoldódna minden gondunk, de a kicsi 13 hónapos lenne ekkor csak. Bölcsibe kellene adnom. Anyós is felajánlotta a segítségét. Most megy nyugdíjba. Vigyázna rá betegség esetén és heti több alkalommal elhozná korábban, hogy ne csak a bölcsiről szóljon a kicsi élete.

Most a nagyobbért szakad meg a szívem. A bölcsi gondolatától meg a kicsiért. Nem tudom mi lenne a helyes döntés. Ha nem megyek vissza, meghosszabbítják egy évvel a szerződését a helyettesemnek, úgyhogy akkor jön még egy év"nyomorgás".

Mit tennétek a helyemben?


2016. máj. 10. 09:04
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

Én részmunkaidőbe mentem vissza dolgozni, amikor 19 hónapos volt a fiam. Megpróbáltuk a bölcsit, 3 hetet járt, amikor a gondozónő is mondta már (tehát nem csak én elfogultságból), hogy nem bírja még a bölcsit, ha meg tudjuk oldani, akkor inkább vegyük ki.

Megoldottuk családon belül, így én dolgozhatok tovább és 1-re már otthon is vagyok. Én se akartam még visszajönni, ő igazi csodababa és ki akartam vele élvezni minden napot legalább 2 éves koráig, de az élet és leginkább nálunk is a piszkos anyagiak úgy hozták, hogy visszaálltam... :/

Szóval készülj arra a forgatókönyvre is, hogy mi van akkor, ha igent mondasz, visszamész és mégse megy a bölcsőde. Akkor meg tudjátok oldani, hogy vigyázzon valaki rá, vagy hagyod a munkát, de akkor meg nem valószínű, hogy nagyon szeretni fog a főnököd... :/

A másik meg, hogy írod, hogy a párodat frusztrálja, hogy nem tud "eltartani" titeket. És ha visszamész dolgozni, akkor az esetleg nem fogja zavarni? Mert lehet, hogy akkor meg az lesz a vitaforrás, hogy úgymond felcserélődtek a szerepek és ha nagyon vaskalapos, akkor lehet úgy fogja érezni, hogy te hordod a nadrágot, meg "megszégyenült", mint férfi...

Valahogy inkább azon kellene lenni (szerintem), hogy a párod élete újra helyre billenjen... és akkor mindenki örül, a nagy nem szenved semmiben hiányt, a kicsi még lehet veled és a férjeddel is helyrejön a kapcsolatotok.

Minden jót Nektek!

2016. máj. 10. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
62%
mennék vissza. ha nincs pénz akkor nem azon kell agyalni min lehet még spórolni, hanem egyszerűen elő kell teremteni. ez sajnos munkával jár...a férjed ahelyett hogy vitatkozik veled, letehetne valamit az asztalra (persze nem ismerem a helyzetét, nyilván adódhatnak rajtunk kívül álló okok, de akkor is meg kell tennie az embernek amit lehet, képeznie magát, új helyet keresni előre törni, plusz műszakot vállalni stb).
2016. máj. 10. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
Én is visszamennék a helyedben. Mitnem adnék, ha legalább 1 éves koráig otthon lehetnék vele. Mi angliában élünk, itt 9 hónapig lehet otthon lenni a gyerekkel úgy,hogy akkortól indul, mikor elmész szülési szabadságra. Én 36 hetesen hagytam abba a munkát, szóval 8 hónapos lesz a kicsi, mikor vissza kell mennem, különben elveszítem a munkámat és a csalàdi pótlékon kívül nem kapok semmi pénzt. Nekem is a szívem szakad meg, de nincs mit tenni, itt így működik és ahogy hallottam a legtöbb országban nem olyan nagyvonalúak, mint magyarországon. Azért remélem nem lesz lelki nyomorék a gyermekem, sajnos nem mindenki teheti meg, hogy 3 évig otthon van a babával. Azért remélem a következőt már otthon tudom szülni
2016. máj. 10. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
73%
És ha te visszamennék és a férjed maradna otthon? főleg ha úgysem keres jól? így nem kéne beadni bölcsibe még a picit.
2016. máj. 10. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 Snorri ***** válasza:
Szerintem ne bántson a lelkiismeret, nyugodtan menj vissza. Mondom ezt úgy, hogy én itthon maradok míg betölti a 3-at. De most ilyen a helyzet, a másodiknál, ha lesz, lehet én is visszamegyek. A legtöbb országban pár hónap után visszamennek. Szerintem egy próbát megér, lehet, hogy nagyon fogja szeretni a bölcsit, és nem lesz semmi gond. Az embert mindig éri valami támadás. Kit azért, mert otthon van, kit azért, mert visszamegy. :)) Próbáld hat órában.
2016. máj. 10. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
54%

Én nem adnám bölcsibe. Ha valaki meg tudja oldani családon belül, hogy vigyáz rá minden nap vagy tudtok mellé fogadni valakit (ahogy olvastam, a pénz nem lesz gond), akkor talán megfontolnám. De én akkor se 8 órába mennék vissza, hanem eleinte csak 6 órában.

És nem azért írták többen is, hogy a férjed mehetne gyed-re, hogy akkor több pénzt kapna hanem azért, mert akkor ő maradhatna otthon a gyerekkel. Erre viszont nem írtál semmit, pedig teljesen jó opció, ráadásul neki is lenne ideje más munkát keresni. Ha úgyis ennyire gyengén keres akkor ez még a legjobb megoldás.

2016. máj. 10. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!