Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Adnátok ilyen esetben bölcsibe...

Adnátok ilyen esetben bölcsibe az 1 évest?

Figyelt kérdés

Férjem az utóbbi hónapokban sajnos nem keres túl jól, én GYED-en vagyok. Van még egy nagyobb lányunk, ő már kiskamasz.

Hónapról hónapra élünk jelenleg. A kötelező körökre futja csak. Élelmiszerben vissza kellett venni, nem éhezünk, van gyümölcs stb., de pl a korábbi 200-300 forintos joghurtok helyett Szivecske van, olcsóbb sajt, olcsóbb felvágott, minőségi csoki helyett saját márkás kekszek, lesni kell az akciókat...

Nem futja nyaralásra, de még kirándulásra se nagyon, mert férjem nem nagyon szeret úgy menni, hogy nem tudunk valahova beülni enni/inni mint korábban, max egy fagyi fér bele.

Korábban jártunk várakat nézni, moziba kb minden második hétvégén volt valami, most itthon depizünk.

Én nagyon szerettem volna legalább 2-2,5 évig itthon lenni a kicsivel, mert nagy ajándék nekünk. Úgy volt, hogy nem lehet már babánk, évekig nem védekeztünk, aztán mégis lett. Viszont van még egy gyermekem, akinek a mostaninál minőségibb, tartalmasabb életetet szeretnék. Finom minőségi ételeket, programokat mint korábban.

Vissza mehetnék ősztől dolgozni, ez jelentős + bevétel lenne, megoldódna minden gondunk, de a kicsi 13 hónapos lenne ekkor csak. Bölcsibe kellene adnom. Anyós is felajánlotta a segítségét. Most megy nyugdíjba. Vigyázna rá betegség esetén és heti több alkalommal elhozná korábban, hogy ne csak a bölcsiről szóljon a kicsi élete.

Most a nagyobbért szakad meg a szívem. A bölcsi gondolatától meg a kicsiért. Nem tudom mi lenne a helyes döntés. Ha nem megyek vissza, meghosszabbítják egy évvel a szerződését a helyettesemnek, úgyhogy akkor jön még egy év"nyomorgás".

Mit tennétek a helyemben?


2016. máj. 10. 09:04
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
96%

Ez nagyon nehéz kérdés. Amit konkrétan felsoroltál, a szívecske joghurt, meg az olcsóbb kekszek kicsit megmosolyogtattak, mert bármelyiknél olcsóbb egy otthon (akár közösen) sütött muffin, keksz, stb. Az olcsó felvágottnál is olcsóbb, kiadósabb és igazán minőségi a főtt vagy sült húsból készült kenőke, pástétom. Feltételezem, hogy ezek csak kiragadott példák, de nekem mégis az a benyomásom, hogy picit jobban is feltalálhatnád magad (nehogy megbántódj, nem ilyen szándékkal írom!!!!) ebben a megszorult helyzetben. Ha mindent otthon készítesz el, élelmiszerre kevesebbet fogsz költeni, mintha mindenből megvennéd a legvacakabbat, de találékonynak is kell lenni.


Az sem fér bele, hogy a nagy csak ritkábban mehessen lovagolni, de azért ne vonjátok meg tőle teljesen? Rengeteget lehet spórolni az energián, rezsin, aki addig ezt nem nézte, ha elkezd odafigyelni a pazarló szokásaira, havi egy-két lovaglás ára kijöhet belőle.


Az sem túl jó, hogy ha már nem tudtok étteremben enni, akkor inkább nem mentek kirándulni.... nekem erről is az ugrott be, hogy nem az anyagiak miatt depiztek otthon, hanem mert ti, felnőttek nem vagytok elég rugalmasak, találékonyak, ti nem tudtok mit kezdeni az új helyzettel. És fura, hogy ahelyett, hogy ti változtatnátok (fejben!!!!), inkább a gyerekekre költötök kevesebbet. Ők minek örülnének jobban? Kirándulásnak étterem nélkül, szendviccsel, vagy az otthon depizésnek?


Amúgy persze otthon sem kell depizni. Panelben sem. Ez mind-mind a felnőttek hozzáállásától függ.

2016. máj. 10. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
0%
Dehogy adnám...
2016. máj. 10. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
80%

Én visszamentem 9 hónapos korába dolgozni, mert a pozícióm ugrott volna másképp, most itthon vagyok a kicsivel, de vele sem tudok tovább itthon lenni.


A nagylányom kiegyensúlyozott, vidám gyerek, imádja a kicsit a mi kapcsolatunk is tökéletes...


Egy családban mindenki fontos, én is a férjem is és a gyerekek is.


3 éves a nagyobbik sokkal több minőségi időt töltünk együtt mint ha nem dolgoznék.


Hétvégén kirándulunk, sosem kell neki azt mondanom, hogy erre most nem futja (nem, nem kap meg mindent) lehet több hobbija, ruhája..


Nekem fontos volt, hogy amiért tanultam az ne vesszen el, illetve nem attól leszek jo anya, hogy 3 éves koráig nyomorgunk...

2016. máj. 10. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
100%
nehéz kérdés, de én 14 hónapos korában mentem vissza dolgozni, mert a helyettesem más poziba ment és felhívtak,hogy akkor mehetnék. Nem igazán volt kérdés, mert ugyan max gyed-et kaptam, de a férjem minimálbéres, addigra már szinte mi is hónapról hónapra éltünk. A kislányom gyorsan beszokott, most is imádja. Addigra már ment, a pelusról is szerintem a bölcsi segítségével szokott le, mert utánozta a nagyobbakat :) Én a helyedben visszamennék dolgozni, esetleg tényleg, a férjed nem tud gyed-re menni? Az is nagyon jó, hogy anyósod tud segíteni (a saját szüleid is inkább segítenének mint kritizálnak), mert biztosan lesz beteg és hát ugye a munkahelyek azt sem szeretik túlságosan..
2016. máj. 10. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
73%
a minőségi csoki valóban nem döntő érv, viszont ha nem tudsz nekik élményeket adni, az az. Ezért én visszamennék, de ahhoz legalább egy 40.000-50.000 Ft-os különbözet kellene, hogy valóban cserébe minden hétvégén minőségi időt tölthessek vele/velük.
2016. máj. 10. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
93%

#4

Egy valódi szakértő nem ír ennyire egyoldalú és dogmatikus cikket.


Kérdező: a gyerek habitusától függ. Ha nagyon nyitott, barátkozós személyiség, akkor még tetszeni is fog neki a bölcsőde. Ha matrica, csak veled van el, akkor korai. Nincs egységes jó/rossz, mert különbözőek a gyerekek.

2016. máj. 10. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
100%
14-es vagyok: ja, igen, én először családi napközibe vittem, ott kisebb a csoportlétszám (2 dadus és 8 gyerek), hogy jobban oda tudjanak figyelni rá. Mivel a GYED extra járt, úgy voltam vele, hogy max azt arra áldozom, hogy családiba járjon a gyerek, de végül is "csak" a felét vitte el minden hónapban, egy más környéken is azért a gyed extra kifutja a magánbölcsit is akár. Nézz szét, van-e a közeletekben ilyen! Aztán másfél évesen már állami bölcsibe ment, de ezt azért választottam, mert a csana az nálunk gyakorlatilag csak egy külön kis csoport a rendes bölcsiben, és sokat voltak együtt a másik kisebb csoporttal, így végül ugyanazok a dadusoknál maradt, mint a csanában.
2016. máj. 10. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
3%

Szerintem is itt a hozzaallassal van gond.

Szivecske joghurt meg olcso csoki es keksz. Ne haragudj, de lehet otthon sutni fel klio lisztbol kekszet ami hetekig eleg. Es az meg lehet egy kozos program is a gyerekekkel.

Meg a kirandulast etterem nelkul sem ertem. Nem az a lenyeg, hogy egyutt legyetek? Vigyetek szendvicset. Nem kell oltthon depizni mert nincs penz etteremre.

Rengeteg dolgon lehet sporolni. Lehet ecetttel es szodabikarbonaval takaritani ami fillerekbe kerul. Oblito helyett mosogepbe is mehet ecet.

Ejjelre le lehet kapcsolni a netet, neha ki lehet kapcsolni a melyhutot.

2016. máj. 10. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:

Sokféle kommentet kaptam, mindenkinek köszönöm!

Lehet, hogy a példák nem igazán tükrözik a valós helyzetet. Szoktam sütni itthon is, de épp nemrég kaptam meg, hogy nem igaz, hogy erre pazarolom a tojást és a másnapi panírhoz már nem marad és már megint venni kell, nem igaz, hogy megint menni kell...

Napi szinten marjuk egymást a pénz miatt. A férjemet nagyon bántja, hogy nem tudja biztosítani nekünk amit szeretne és ezt akaratlanul is rajtunk vezeti le. Attól tartok, ha nem megyek vissza, a kicsi 3 éves korára elvált leszek, pedig korábban soha nem veszekedtünk.

Férjemnek nem igen kell GYEDre mennie, mert már nem veszik el a MAX Gyedem akkor sem, ha főállásba megyek vissza. Így havi 300 000Ft lenne a plusz bevételünk. Gyakorlatilag az egész fizum. Ezért gondolkodom nagyon, hogy mégis mi legyen. A férjem elvesztette a munkáját fél éve és most jutalékos állása van. Volt olyan hónap, hogy 40-et keresett csak és persze az autónk is most ment tönkre, de nagyon durván. Szóval eléggé katasztrófa az egész.

A cikket én is elolvastam, hát nem nyugtatott meg.

2016. máj. 10. 11:28
 20/26 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem azok alapján amit az utolsóban leírtál nem kérdés.Bolond lennél ha nem mennél vissza dolgozni.
2016. máj. 10. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!