Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Megéri kókuszmatracot venni?

Megéri kókuszmatracot venni?

Figyelt kérdés
Miben jobb mint a sima habszivacs matrac? Kókuszmaraccal is használható a légzésfigyelő?
2016. máj. 10. 21:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
En rugosat vettem, a kokusz nagyon kemeny. A szivacsot meg nem szeretem.
2016. máj. 10. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Én is kókuszt vettem, de megbántam. Kemény nagyon. Végül aztán velünk alszik a gyermekünk, nem használja, de én is rugósat vennék ezzel a tapasztalattal.
2016. máj. 10. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Én barátnőmtől kaptam kiságyat, ahhoz kókuszmatracot.

Igen kemény, de fiam nagyon jókat aludt benne. Most 3 éves, leesésgátlós ágya van, az is kemén matracos (nem rugós).

Igaz a Tomme Tippee légzésfigyelő nem működött benne, így azt nem használtunk.

2016. máj. 10. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Nekünk kókusz van, nincs vele semmi problémánk, nem büdös (másoktól hallom, hogy az), tartja a formáját, működött vele a légzésfigyelő hibátlanul. Annyiból jobb a sima szivacsnál elvileg, hogy jobban szellőzik, nem izzad annyira, és ha belenyomja az arcát, akkor is kap valamennyire levegőt. Valóban kemény, ez egyesek szerint hátrány, mások szerint előny.
2016. máj. 10. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Nekünk félkókusz van. A kókusz nagyon kemény. Ez se puha, sőt.. de még mindig jobbnak tűnik.
2016. máj. 11. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Manapság már nem nagyon ajánlják a hozzáértők a kókuszt, inkább a hideghab-matracot (a hagyományos szivacsmatrac modern utódja, keményebb, jobb tartású, masszívabb).
2016. máj. 11. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

A kókuszmatracot azért árulják mert a sehová fel nem használható kókusz hulladékot beletudják valamibe rakni és jó drágán eladni. Mielőtt matracot választotttam alaposan utána néztem. Külföldi matracboltos honlapokon szinte nem is találni kókuszt. Csak a magyaroknál lett ez egy nagy divat, és minden anyuka büszkén mondja, h kókusz matrac a legjobb a gyereknek. Feküdjön csak rá a szülő, én kipróbáltam a matracboltban, kemény mint a beton.

Mi hideghab matracot vettünk, olyan a kialakítása, ha belefúrja a fejét is kap levegőt.

2016. máj. 11. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Nálunk kókuszmtracot használt a kisfiam, illetve jelenleg is (6 éves).


Van több rheumatológus/gyermekgyógyász a családi/ismerettségi körünkben, őket kérdeztem még kismamaként, hogy mit ajánlanak.


Egyértelmű volt a válaszuk, hogy picinek, kisgyereknek, fejlődésben lévő szervezetnek (kb. 14-18 éves korig legalább) KEMÉNY legyen az ágya (egyébként felnőtteknek is ezt ajánlják, csak kérdés ugye, hogy ki mihez szokott már előtte 10-20-30-50 évekig- nem érdemes a puha, süppedős matracjoz szokott felnőttnek a keményebb kókuszmatracot csak azért elutasítani, mert ő máshoz szokott!)

A piciknél szükség van a vázizomzat megtartására, támasztására- jobban, mint a felnőtteknél (gondolj bele, miért nem preferálják a szakemberek a mostanában olyan divatos kagylós babakocsikat és nem ajánlják a kagylós autós hordozókban, pihenőkben sem a több órás "tárolást"!)


A sima habszivacs matracnál a tartása miatt jobb, illetve ha fontos számodra az, hogy természetes anyag legyen, jól szellőzzön stb.- sokkal higiénikusabb is tud lenni abból a szempontból, hogy lényegesen lassabban szívja be a folyadékot (illetve szinte nem is szívja be- ha a matracvédőd valamilyen plusz védőzáras anyag- pl. teflonos vagy teszel gumilepedőt, harántlepedőt stb. a kiságyba, akkor gyakorlatilag lefolyik róla a pisi, nem pedig beszívja, mint a szivacsok.

Szellőztetni is jól lehet, így könnyen frissíthető.


A kókuszmatracok között is érdemes alaposan szétnézni, mert van olyan, ami több rétegű (vannak már memorihabbal, hideghabbal kombinált stb. termékek is- talán ezek ötvözik a leginkább a habszivacs és a kókuszrost előnyeit- nekünk is ilyen réteges volt.


Puha, sima, ún. vágott szivacsmatracot és rugós matracot az általam ismert két szakorvos egyike sem ajánlotta jó szívvel. Én betartottam azt, amit ajánlottak, a gyermekem egészséges, jó tartása van, jókat alszik, kitűnő sportoló.


(bár nem tartozik szorosan ide, a párna kérdésben is azt ajánlották, hogy amíg lehet párna nélkül- mi ezt is megtartjuk, illetve mi felnőttek is csak ezekkel az ún. memorypárnákkal alszunk és sokkal pihentetőbb az alvásunk, mint korábban)

2016. máj. 11. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Így utólag belegondolva tök felesleges a kokusz matrac. Mi is azt vettünk. Lányomnak marha kemeny volt, nem aludt rajta jókat, es képzeljétek... Bogarat találtam benne.. Ha ujabb babát szeretnenk nem veszünk k.matracot

Amugy a légzésfigyelő hibátlanul működött

2016. máj. 11. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Mi kókuszmatracot vettünk,most is fogunk,kisfiam nagyon jól aludt rajta,sőt az új ágyába is azt kapott,nagyon jókat alszik rajta,én is feküdtem rajta,szerintem szuper.
2016. máj. 11. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!