Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyi házimunkát tudsz...

Mennyi házimunkát tudsz (tudtál) naponta elvégezni 0-6 hós babád mellett? Minden nap főzöl?

Figyelt kérdés
2016. márc. 5. 21:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Én nem főztem de most se nagyon. Kb éjszakànként lett volna időm, olysn 4. honaposan kezdte àtaludni az éjszakàkat, ami huzamban 8-10 óràt jelentett.

Plusz babakocsifüggő volt, eleinte csak szoptatni jàrtam csak haza szinte.csodàs volt.

2016. márc. 5. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Elso vagyok, a hàzimunkàban rájöttem arra hogy folyamatban krll csinalni ahol eppen van az ember ott pakolni takaritani is
2016. márc. 5. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
93%

Három nap múlva lesz egy hónapos (plusz mellette egy kisiskolás), csak az első másfél hét volt olyan, hogy nem főztem, akkor anyukám hozott ebédet, meg a férjem főzött. De azóta viszont főzök, azt viszi el a férjem, meg én is azt eszem ebédre (a nagy a suliban ebédel). Nem minden nap, mert úgy főzök hétvégére, hogy a szombatit esszük hétfőn is, a vasárnapit meg kedden, így csak szerda-csütörtök-péntekre kell főzni hétköznap, de ha valamiből esetleg több lesz, akkor simán esszük ugyanazt mondjuk csütörtök-pénteken is.

Egyelőre a főzés simán belefér az időmbe, főleg, mert olyasmit szoktam csinálni, ami mellett nem kell folyamatosan ott állni, csak mondjuk sütőzacskóba beledobni, és egy óra múlva kivenni, vagy feltenni főni, fél óra múlva behabarni, aztán párat keverni, és kész.


A napi házimunkát is többé-kevésbé gond nélkül megcsinálom, nem nagyon szokott maradni délutánra semmi. Jó, nálunk kicsi a lakás, úgyhogy olyan nagyon sok tennivaló nincs. Hétkor elmennek a fiúk, én akkor kezdem a napot, addigra a baba is végzett a szopizással, utána jut időm magamra is, megiszom a reggeli teámat, aztán beágyazok, kiszellőztetek, összesöprök, és ha belefér az időmbe, akkor felmosok. Beteszem az első adag mosást, aztán kivasalom az előző nap kiteregetett ruhákat. Na ez már általában nem megy egyszerre, ezt részletekben csinálom.

Mivel még elég sokat szopizik a babám, gyakran meg kell szakítanom, amit csinálok, meg fejek is elég sokat, hogy ne legyen abból sem gond, ha valamiért a férjemnek kell megetetnie a babát.

A délelőtt további részében vagy főzök, vagy elmegyünk sétálni, attól függ, milyen az idő. Délfelé ebédelek, aztán mosogatok, kicsit pihenek, olvasok, vagy néha aludni is szoktam, aztán ami még fél háromig belefér az időmbe, vasalás, pakolászás, ilyesmi. Ha délelőtt nem voltunk sétálni, akkor a nagytesóért gyalog megyünk a suliba negyed négyre.

Amikor hazajövünk, már nem nagyon van itthon dolgom, csak este szoktam másnapra főzni, ha következő nap nem akarok vele délelőtt szórakozni.

Szóval délután már elég sok dologra ráérek, ilyenkor a naggyal tanulok, ha kell (mivel náluk valódi egésznapos iskola van, ezért elég ritkán kell, nem szokott itthonra maradni semmi, maximum az angol szavakat gyakoroljuk, vagy a szorzótáblát mondogatjuk), de leginkább játszani szoktunk.


Most egyelőre ez a napirend, de ez még simán változhat, hiszen egyhónapos babáról van szó, még sokat alszik. Majd ha már többet lesz fent, biztos máshogy lesznek kicsit a dolgok.

2016. márc. 5. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
84%

Sosem főztem minden nap, mi a bánatnak? Eleve sokkal praktikusabb 2 napra főzni, idő és energia szempontjából is. Régen mondjuk felváltva főztünk a férjemmel, de így hogy itthon voltam persze átvállaltam :)


Mindent el tudtam végezni, de mivel nekünk korábban is nagyon fontos volt a tiszta ház, ezért szinte minden automatikus:van robotporszívó, felmosórobot, mosogatógép, szárítógép.


Így amit el kellett végezni kb.: tiszta ruhák elpakolása a szekrénybe, mosogatógép ki-be pakolása, portörlés, fürdő-wc tisztán tartása. Nem éreztem megerőltetőnek. Úgy, hogy ketten csináltuk régebben szinte fel se tűnt az ezzel töltött idő. És mondhat akárki akármit, nekem az idő, amit a szeretteimmel tölthetek minden pénzt megér.

2016. márc. 5. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Az első hetekben semmit. Elég durva szülésem volt, engem is el kellett látni, mert átmenetileg mozgássérült lettem.

Kaját a férjem intézte, vagy hozott, vagy főzött. Mivel a gyerek még nem evett belőle, rá nem kellett tekintettel lenni.

Egy éves kora óta gyakrabban főzök, hogy neki is legyen friss kaja. Mióta bölcsődés, inkább csak hétvégén, mert a bölcsődében kap főtt ételt, este elég egy rántotta vagy egy szendvics.

2016. márc. 5. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Megcsinált mindent, a napi fozessel együtt. Egyedülálló anyaként nem volt más választásom
2016. márc. 6. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Elso.ket hetben semmit majd mivel kicsi a lakas raszoktam a hetvegi nagytakaritasra mikor az apa is otthon volt - elvitte setalni addig rendbe kaptam a lakast fozes minden nap valami egyszeru meg alap pakkolas
2016. márc. 6. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
58%

A férjem itthon volt velünk az első 6 hónapban szerencsére, de azért így is csináltam én is itthon ezt-azt. Nem főztünk naponta, egyrészt a fagyasztó a szüleim jóvoltából tele volt kimelegítendő étellel mindig, másrészt szívesen jártunk el gyerekbarát helyekre is napközben enni.


A házimunka ez volt: én: mosogatás, üvegek mosása, férjem: 3 naponta porszívózás, mert cica van, vécé takarítása naponta, mert én nagyon felfázós vagyok és a macskaalmot naponta ki kell ugye szedni. Mostunk is 2 naponta, én betettem, és együtt teregetettünk.


Nagyobb takarítás hetente volt/van, azt közösen csináljuk.


29N

2016. márc. 6. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nem főztem.

Első 3 hónapban rendeltük az ebédet, mert minden a tejmennyiség körül forgott. Nem volt elég, ezért egész nap rajtam lógott, plusz hasfájás miatt éjjel se aludt, csak rajtam tízperceket, vécére is alig tudtam kilógni, a házimunka volt a legutolsó gondolatom. Mosni muszáj volt, mosatlant nem sokat termeltünk - mosogatás nem volt sok. Porszívózást, felmosást férjem hétvégén rendezte.


Végül egészségügyi okból fel kellett adni, tápszeres lett, 4 hónapos korára a hasfájása is mérséklődött, emésztése is jobb lett, onnantól valamivel több időm lett. Alap háztartás ment, nagyobb takarítás hétvégente, főzni is újra elkezdtem, de nem naponta. Nekem hideg étel is megfelelt, férjem a munkahelyén ebédelt, vacsorára korábban se ettünk meleget, csak ritkán, a baba meg nyilván még nem igényelte.

2016. márc. 6. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
76%

a lanyom hozza lett szoktatva hogy a napi rendben vannak bizonyos blokkok amikor "egyedul kell ellennie" kb 8 hetes koratol mar kepes volt 30-40 perceket elnezni engem figyelt jatszott hallgatozott kozben (poihenoszekbe jatszoszonyegen) mivel kertem van vetemenyessel es ket naponta fozok szuksegem is volt erre. hala isten a lakas nem nagy kitakaritani heti 2 ora.

szoval delelott jatszott kb 40 percet addig megfoztem, mig aludt addig a kertet csinaltam es delutan még 40 percet forditottam olyan.dolgokra mint a mosas vagy meg pucoltan egy ablakot vagy ilyesmi szoval minden nap egy aprosag.

aztan 8 honaposan elkezdett maszni akkor mar 1-2 orat is elvolt akar egyedul...akkor mar tudtam ilyet vallalni hogy pl harom fogasos menu vagy befozes vagy kivinni a kertbe es akkor maszkalt negykezlab a fuvon tolem egy meterre mig en kapaltam ;) nagyon nyugodt kiegyensulyozott baba (most 1,5 eves) de szerintem emellett az is fontos hogy mihez lett hozza szoktatva.

2016. márc. 6. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!