Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1-2 év körüli gyermeletek...

1-2 év körüli gyermeletek hány szót használ? Mik ezek a szavak? Pontosan hány hónapos?

Figyelt kérdés
Az én kislányom most 14 hónapos és csak pár szót használ: ott, oda, anya, mama. Ezeken kívül rengeteget halandzsázik.
2016. máj. 12. 12:41
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

1 és 2 éves között hatalmas a szakadék.

a kisfiam 15-16 hónaposan kezdett szavakat mondani, mire 2 évesen bölcsibe ment, összetett mondatokban beszélt.

2016. máj. 12. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Betu ***** válasza:
14 hónapos a kisfiam. Nekem is inkàbb halandzsàzik, mutogat, két kèzzel magyaràz. Egy pàr szót mond, mondjuk apa, mama, baba, pàpà, add ide a sajàt nyelvén, egyszer azt hogy lâmpa azóta se többször viszont ezeket is akkor amikor ràjön a mondhatnék. Mindent megèrt amit mondunk neki, én is megértem általában amit ő akar, de hogy nagyon beszéljen olyan nincs. Szerintem ràér bőven mèg.
2016. máj. 12. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

14 hónaposan körülbelül 50 szót ismert, és apróbb mondatokat használt mint pl ott a kutya, papa ement tütü (papa elment az autóval), illetve elszámolt 10-ig, persze csak mondóka szerűen. meg ekkortájt kezdett amúgy is mondókázni, első 3-4 sorig.

Egyébként két éves korig abszolút elfogadott a halandzsa nyelv, szóval teljesen jó ütemben halad a lányod :)

2016. máj. 12. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Két éves a lányom, egy-két hete kezdett el több szavas mondatokat mondani egy-egy szó helyett.

De ez öröklődik is, nekem is későn indult meg a beszédem, de akkor gyorsan. Két éves elmúltam néhány hónappal, mire az első két szavas mondatomat kimondtam. Állítólag utána nagyon gyors ütemben fejlődtem.

Nálunk az a vicces, hogy a lányom első mondata pontosan az volt, ami nekem.

2016. máj. 12. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Fiam a 2 éves státuszon 6 db szót tudott.

Most múlt 3 éves, már szépen beszél, mondókázik.

2016. máj. 12. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Kisfiam 21 hónapos, nehány állathangot tud utánozni, és két szót tud mondani.
2016. máj. 12. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Kislányom 22 hónapos, pár hónapja mondókázik, mondatokban beszél, Ő már egy évesen elég komoly szavakat mondott, ebben gyors volt, mozgásban sokkal kényelmesebb :)
2016. máj. 12. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Kislányunk 9-10 hónaposan kezdett el szavakban beszélni, egy éves kora azonban mondatokban, folyékonyan. Most 2,5 éves, továbbra is megállás nélkül, folyamatosan beszél, rengeteget kérdez, ha viccelődik, halandzsázik. Egy barátosnénk kisfia szintén 2,5 éves, ő például alig-alig beszél, néha "hümmög", és mondja, hogy "anya", de többet nem akaródzik. Gyermeke válogatja.
2016. máj. 12. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok: nekünk például egy éves kora ragoz a csajszi, pl. apa elment dolgozni, de én nem megyek dolgozni.

Azóta használ kötőszavakat, határozókat, pl. a szék alatt van az autóm.

Ő korán beszélt, azóta is összetett mondatokat használ, konzekvenciát von le (pl. Nincs itt a cumim, tehát otthon maradt.), azonban nem kell aggódni, mert minden gyerkőc máshogy fejlődik, ráadásul felnőttként is van, aki beszédes, van, aki nem.

2016. máj. 12. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Fiam 1,5 évesen pár szót mondott csak, 2 évesen kb folyékonyan beszélt.

Lányom 20 hónapos: anya, apa, mama, papa, néni, bácsi, inni, ide, oda, hangya, kaki, cica, vau-vau, csiga, csúszda, palinta (=hinta), baba, húúúúú most ennyi jutott eszembe hirtelen.

De ő is sokat halandzsázik.

Jól írta itt vki, hogy 1,5- és 2 éves kor között nagy a szakadék. Bármi előfordulhat, az is, h 1-2 szót mond, az is, h beszél rendesen.

2016. máj. 12. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!