Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig hasznaltatok babakocsit?

Meddig hasznaltatok babakocsit?

Figyelt kérdés
Hany honapos volt a gyerkocotok mikor elkezdett jarni, es hany honapos mikor el tudtatok hagyni a babakocsit? Masfel-2 eves gyerekkel mar lehet hosszabb tavokat megtenni kocsi nelkul?(bolt,posta,jatszo stb aztan haza)
2016. máj. 12. 19:00
 1/10 anonim ***** válasza:
11 hónaposan kezdett járni, kb 16 hónapos koráig használtunk babakocsit. 1,5-2 évesen még bőven nem volt alkalmas nagyobb sétákra. Triciklit használtunk a messzibb gyalogsétákra, vagy autóval mentünk.
2016. máj. 12. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
10 hónaposan kezdett el jârni, 1,5 éves korâig volt hajlandó megmaradni benne
2016. máj. 12. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
16,5-17,5 hósan tanultak meg járni a gyerkőceim (ikrek), utána egyre kevesebet ültek benne, 2 évesen már nem használtuk
2016. máj. 12. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
1 évesen tanult meg járni, 2,5 évesen elmentünk nyaralni, és kellett még a babakocsi. De mi aktív pihenünk sok túrával, esti sétákkal. De akkoriban a faluban már nem használtuk. Bicikliülésbe tettem itthon.
2016. máj. 12. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Mindhárom gyermekem 12-13 hónapos korában tanult meg járni, és 2 éves korukig használtuk rendszeresen a babakocsit, hosszabb távra még kb. fél évig (több mint 30 percre volt a cél, vagy ha sietni kellett). Másfél-2 éves gyerek már bírhat egy bolt-játszó-haza programot, ha ezek viszonylag közel vannak, és jut rá elég idő, nem kell sietni.
2016. máj. 12. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Kicsit több mint 2 évesen el akart indulni gyalog haza a bölcsiből (kb. 2km)...mondtam oké, nézzük meg (lélekben felkészülve, hogy cipelhetem kézben). Én lepődtem meg a lepjobban, hogy egészen az utolsó 100 m-ig bírta.

Utána már rendszeresen vittük magunkkal a kismotort és gyalog/kismotorral jártunk haza (azóta is).

Stramm kislány, szeret nagyokat sétálni. :)

2 éves kora után el is tettük a babakocsit. Addig azért sokszor jól jött, ha meg akart pihenni. (Hordoztam is sokat korábban, de nyáron az már elég fullasztó volt mind a kettőnknek...babakocsi szellőssebb :)).

2016. máj. 12. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

20 hónapos koráig, de 16 hónapos korától már csak hosszabb sétákra vagy ha valahova nagyon siettünk.

11 hónaposan kezdett el járni.

Szerintem lehet! :)

2016. máj. 12. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Es akinek mondjuk ki kellet szoktatni a babakocsibol a gyereket mert jott a kisteso es nem akart testverkocsit hasznalni? Aggodom mi lesz ha jon a masodik,mert ha sikerul a 20-24 honap korkulonbseg akkor a nagyot ki kell szoktatnom (panelhazban nem fer a liftbe testverbabakocsi es a lepcson is keptelen lennek egyedul levinni).
2016. máj. 12. 22:57
 9/10 anonim ***** válasza:
2 ev korkulonbseg van a gyerekeim kozott,a nagy emiatt 2 eves koraig babakocsi,aztan seta,kismotor.A kicsi lustabb,utoljara nagyobb tavra illetve belvarosban tomegben es sietve 3evesen babakocsizott.
2016. máj. 13. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A két nagyobb között 24 hónap van, nálunk elég jól ment a babakocsiból "kiszoktatás", mikor már a nagy tudott járni, egyre messzebbre sétáltunk. Először csak a legközelebbi játszótérre, aztán egyre távolabbra tudott jönni. Ráadásul a második terhességem alatt nem is bírtam egyáltalán emelni. De később is a babakocsi keresztmerevítőjére fel tudott állni (testvérfellépő helyett), arra még szükség volt 2 éves korában hosszabb távoknál.

A középső meg a kicsi között 17 hónap van, kb. fél évig kellett a testvérkocsi. De ez gyerekfüggő, meglátod majd, hogy a Te nagyod mennyire szívesen gyalogol majd, vagy jobban bejön a kismotor. Végszükség esetén lehet egyet hordozókendőbe, a másikat babakocsiba tenni.

2016. máj. 13. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!