Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek egy 9-10 hónapos...

Szerintetek egy 9-10 hónapos babának ez megfelelő étrend egy napra?

Figyelt kérdés

Reggel szopik fél7-7kor

9-kor gyümölcs : 120 gramm -- ez nem mindig van, néha kimarad

11-12 ebéd, főzelék: 120-150 gramm

3 körül uzsonna: gyümölcs keksszel 120-130 (ha üveges akkor 200 gramm)

6-fél7 vacsora: tejpép 200 gramm

fél8: szopik alvás előtt


keveseket eszik napközben de ha nem elégedetlen akkor elég neki, ugye?


2016. máj. 15. 20:02
 1/9 anonim ***** válasza:
ezen mi a keves? teljesen normalis. lanyom ugyanennyit evett ennyi idosen, es pont ilyen volt az etrendje annyi kulonbseggel hogy a tejpep helyett gyumolcs es sinlac kevereket kapta.
2016. máj. 15. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

ez azért hülye kérdés, mert a végén leírtad, hogy elégedett a baba. akkor én hiába írom le, hogy délután nem jó a gyümölcs, hiszen az gyorsan felszívódó, tejes étkezés ajánlott... ha attól meg nem lenne elégedett :)

egyébként nem eszik keveset, teljesen jó mennyiségeket eszik szerintem, ennyinél annyival volt másabb ebben a korban, hogy én megkínáltam 8körül pár falat katonával a reggelimből vagy kiflicsücsköt majszolt, majd csak 10kor volt gyümölcs és f12kor ebéd :)

2016. máj. 15. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Jogos amit mondasz de nem is tudom, attolis felek hogy tul sokszor etetem pl. Aggodom ezen az evesdolgon mert annyira nem egyertelmu. Nem egy nagyevo es ezert sose tudom hogy epp nem ehes csak en tomom vagy aztan meg hogy nem evett eleget es maris ehes... azt hittem egyszerubb lesz ha mar rendeset eszik de ugyanott tartok.
2016. máj. 15. 21:59
 4/9 A kérdező kommentje:
ja, meg ejjel is szopik es ezt is szivesen kikuszobolnem mar. es nem tudom hogy mem a nappali etkezeseiben van-e hiba
2016. máj. 15. 22:00
 5/9 anonim ***** válasza:
esetleg próbáld ki a szilárd reggelit szopi után 1-1,5 órával, lehet elfogadja. vagy a délutáni alvás előtt is szoptasd meg. máshogy nem nagyon fér bele több étkezés, mármint az éjszakai evésre reagálva írtam :)
2016. máj. 15. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szia! 9 hónapos a lányom. Reggel szopizik,tízórai 9-10korul de néha kesobb(ha atalussza),kb.feluvegnyi. Ebed főzelék,szinten fel uvegnyi. Uzsira gyumi,vacsira főzelék,szinten fel uvegnyi adagok.Szoval kb.2 uvegnyi kaját eszik egy nap.Napkozben is többször szopizik,mert inni nem akar sajnos.Este,fürdés utan cicizik es ejjel is normal esetben ketszer. Most beteg volt,fogtok is,korabban is kel,igy kicsit borult a rendszer,reggel tobbszor is cicizik.Gondolkodom a reggeli bevezetesen.Egyebkent kap falatokat pl kiflibol,vagy piskótát ,ilyesmit rágcsálni. Nekem sajnos nem eszi meg a tejpepet,tejterméket bevezettuk,de most kicsit elhagytuk,mert kiütéses lett es nem tudni hogy attol vagy a betegsegtol.
2016. máj. 16. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
*fogzik is,(elozo vagyok)
2016. máj. 16. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
De amugy az a masik hogy rosszul irtam mert a tizorai nem neha kimarad hanem csak neha van. Ugy is elegnek tartjatok? (Megy olyan fura hogy ilyen keveset eszik majd' mindenbol de a sinlac meg az uveges bebietel az csuszik)
2016. máj. 16. 09:40
 9/9 anonim ***** válasza:
az úgy nem jó. 5 óra kimaradás, pláne reggel szilárd nélkül nagyon sok idő. nem baj ha nem fogad el 1-2 falatnál többet, de ne maradjon ki a kínálás. ha meg csúszik a sinlac akkro tegyél neki a gyümihez délelőtt :)
2016. máj. 16. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!