Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 9 hónapos babának mi a megfele...

9 hónapos babának mi a megfelelő étrend?

Figyelt kérdés

Eddig így evett: reggeli tápszer, tízórai:gyümölcs, ebéd: húsos főzelék, uzsonna: tejpép, vacsora: tápszer.

Mennyi idős koráig felel meg neki ez az étrend? És ha ez nem jó, akkor miképpen etessem ezután?

Köszi a válaszokat.


2010. aug. 10. 13:09
 1/3 anonim ***** válasza:
Kisfiam 10 hónapos, reggeli és vacsora tápszer, ebéd húsos főzi, tízóraira és uzsonnára szoktam neki adni joghurtot v. túrót v. babapudingot gyümölccsel, esetleg gyümit babakeksszel, (rizs)tejbe rizst natúr vagy gyümivel, kalácsot vajjal/házi lekvárral, vagy kenyeret avokádókrémmel, tonhalkrémmel, tojáskrémmel vagy csirkemell-sonkával, sajttal, paradicsommal, ezeket szoktam neki variálni. Szerintem totál megfelelő ez az étrend. Én tejpépet nem adok neki, mert az eléggé hízlal, és 10 kg így is.
2010. aug. 10. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Sima bolti túrót adsz neki? Akkor a tejpépet el kellene hagynom. Amiket felsoroltál, azokat turmixolod, vagy darabosan adod neki?
2010. aug. 10. 13:28
 3/3 anonim ***** válasza:

7 hónapos volt a kisfiam, amikor odamászott hozzám, és kivett a kezemből egy darab kenyeret, és elmajszolta. Még egy foga sem volt. Innen tudtam, hogy "megérett" a darabos kajákra, így azóta apró kis falatkákban adom neki. Sőt, azóta a főzelékeket is csak nagyjából turmixolom, főleg a husit, hogy ne legyenek benne túl nagy darabok. Ha olyat főzök, akkor csak villával összetöröm.

Igen, sima félzsíros túrót adok neki. Ja, tényleg, túró. Adtam neki kenyérrel már saját készítésű körözöttet is (túró, pici natúr joghurt, csipet só, snidling, icipici pirospaprika).

2010. aug. 10. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!